Domů Novinky Přehrada Orlík bez vody? Vodohospodáři kvůli stavbě lodního výtahu snižují hladinu v...

Přehrada Orlík bez vody? Vodohospodáři kvůli stavbě lodního výtahu snižují hladinu v přehradě

- Reklama -

Povodí Vltavy na svém webu informuje veřejnost o tom, že z důvodu modernizace lodního výtahu budou upouštět z Orlíku vodu. Vodohospodáři potřebují snížit hladinu, aby mohli zahájit stavební práce. Hladina se podle Povodí Vltavy sníží pod úroveň 339 m n. m. Vodohospodáři říkají, že takto sníženou hladinu bude nutné udržet až do dubna 2020. Celková modernizace pak bude trvat do dubna 2022.

Na webu Povodí Vltavy se píše:

V souvislosti s modernizací lodního výtahu pro malá sportovní plavidla na hrázi vodního díla Orlík oznamujeme, že v průběhu měsíce října 2019 dojde k poklesu hladiny až pod úroveň 339,00 m n.m. Takto sníženou hladinu bude nezbytné udržovat do dubna 2020.

V tomto termínu dojde k realizaci prací spojených s prodloužením kolejové dráhy výtahu o 12 m do délky a o 3 m do hloubky a se sanací betonů na návodní straně. Termín pro dokončení celé modernizace je duben 2022 s tím, že po celou dobu budou práce prováděny mimo plavební sezonu tak, aby nedošlo k omezení provozu lodního výtahu v plavební sezóně.

TOP boilies do studené vody:To je SMRAD! Levné boilies KAPRPRO hnijící červ za pár korun!

Pro úplnost uvádíme, že během října letošního roku je rovněž plánováno zahájení realizace akce VD Kořensko – zajištění plavebních hloubek pod vodním dílem. Obě tyto významné stavební akce jsou realizovány s cílem umožnit plavbu v dané lokalitě i při nižších hladinách v důsledku sucha, které si v minulých několika sezonách vynutily předčasné zastavení provozu lodního výtahu přes hráz přehrady Orlík a zastavení plavby přes vodní dílo Kořensko před koncem plavební sezony.

Zdroj: Povodí Vltavy

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Povodí Vltavy

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -