Domů Recenze výrobků Jiné RECENZE: Levný spacák pro rybáře i do chladných nocí! Co umí rybářský...

RECENZE: Levný spacák pro rybáře i do chladných nocí! Co umí rybářský spacák Foxtail Dreamline za pár korun?

- Reklama -

Spacák pro rybáře patří k nezbytným součástem rybářské výbavy při delších pobytech u vody. Bez něj to prostě nejde! Jenže! V současné době jsou rybářské spacáky nabízeny v takovém množství, že je těžké si vybrat. My jsme narazili na jeden levný spacák pro rybáře, u kterého nás zaujala především hodně nízká cena. Jedná se o rybářský spacák Foxtail Dreamline! Co umí? Jaké vlastnosti nabízí? A oplatí se do něj investovat? Přinášíme rozsáhlou recenzi…

Znova: Ke koupi tohoto rybářského spacáku Foxtail Dreamline nás „přinutila“ jeho nízká cena. V porovnání s jiným spacáky pro rybáře, které mají podobné vlastnosti, je o dost levnější. Odkud vlastně pochází značka Foxtail? Jedná se o privátní značku rybářského e-shopu HIKI.cz, který posílá rybářské zboží po celé Evropě (balíky rozváží společnost kurýrní PPL), a tedy i do České republiky a na Slovensko. Tenhle rybářský e-shop možná znáte proto, že právě tady seženete třeba rybářské navijáky a pruty od SHIMANO nebo DAIWA o tisíce korun levněji.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Výrobek je dostupný na e-shopu HIKI.cz

Ale zpátky ke spacáku: Na něm vás na „první dobrou“ určitě zaujmou jeho rozměry. Spacák pro rybáře Foxtail Dreamline má rozměry 210 x 95 centimetrů. Tohle jsou dostatečné míry i pro urostlejší rybáře. Díky těmto velkým rozměrům se i urostlejší rybář ve spacáku velice pohodlně vyspí, nikde ho nic nesvírá ani netahá. Já osobně vážím přes 100 kilo (objemnější partie) a měřím okolo 190 centimetrů – při spánku jsem měl dostatek prostoru i na „zachumlání se“. Tohle je první velké plus!

Co nalezneme uvnitř spacáku Foxtail Dreamline? Velmi příjemný, fleecový materiál. Jedná se o klasický fleece, který je velmi příjemný na dotek, je krásně měkký a hebký. Některé fleecové materiály mají „silonový charakter“, kvůli čemuž se člověk ve spacáku potí. Tohle ale u tohoto spacáku Foxtail Dreamline nehrozí! Spacák je uvnitř opravdu hodně příjemný.

Uvnitř spacáku je duté vlákno. Výrobce udává, že tepelný komfort je do -10 stupňů Celsia. Toto nemůžeme potvrdit, protože letos na podzim takový mráz u vody ještě nebyl. Ve spacáku jsme prožili teploty okolo 5 stupňů Celsia, a musíme říci, že jsme žádný chlad nepocítili – při spánku v podvlékacím prádle.

K dobré tepelné izolaci připívá několik zajímavých vychytávek. Zaprvé: Uvnitř spacáku podél zipu naleznete přesah, který zabraňuje proudění chladu skrz zip. Je jen škoda, že zip není podobně izolovaný i zvenčí – stačil by tenký pruh, který by šel ke spacáku připevnit třeba suchým zipem. Dalším velice chytrým detailem je to, že v oblasti ramen uvnitř spacáku nalezneme vyztužení proti průchodu studeného vzduchu dovnitř spacáku. A dalším příjemným řešením jsou provázky pro stažení spacáku v oblasti hlavy a krku, což rovněž zabraňuje odcházení tepla a lépe chrání hlavu a krk. Bomba!

NEPŘEHLÉDNĚTE: Výrobek je dostupný na e-shopu HIKI.cz

Povrch spacáku je potažen materiálem, který se jmenuje Peach Skin. Je to velice oblíbený, a u výrobců často používaný, materiál na povrchy rybářských spacáků. Výhodou tohoto materiálu je odolnost proti vlhkosti (vodu odpuzující materiál), přitom dobrá prodyšnost. Takže přebytečná vlhkost z vnitřku spacáku se dobře odvádí pryč. Tady není co vytknout! Je příjemné, že i u takto levného spacáku po rybáře najdeme takový povrch. Další plusový bod!

Na spacáku nalezneme několik fixačních prvků, které napomáhají k tomu, abychom ho pevně připevnili k lehátku. Na hlavové části, a v oblasti nohou, nalezneme převleky pro navléknutí spacáku na lehátko. Díky tomu je tak spacák pevně přichycen k lehátku, takže z něj nespadne na mokrou zem. Dalším fixačním prvkem je popruh na hrudní části spacáku, kterým jej rovněž pevně připevníme k lehátku. Super!

Velkou předností spacáku je velikost zipů a jezdce. Krásně mohutný jezdec a zip přispívá k velmi jednoduchému a pohodlnému zapínání a rozepínání spacáku. To, že je jezdec a zip takhle velký, určitě přispívá k dlouhodobější životnosti. Například u jezdce nehrozí zlomení nebo prasknutí. U mohutného zipu nehrozí zasekávání. Luxus! Připomínáme, že zip je zevnitř izolovaný proti průchodu studeného vzduchu. A pozor! Zipy jsou po obou stranách spacáku!!!

NEPŘEHLÉDNĚTE: Výrobek je dostupný na e-shopu HIKI.cz

Ještě ke střihu spacáku: Na klasických spacácích jsme mívali rádi to, že šly rozepnout tak, že připomínaly deku. Prostě, zip zasahoval do posledního rohu úplně u nohou. Bohužel, tento střih spacáku Fotail Dreamline nemá. Spacák rozepnete k nohám po „kotníky“, a dole zůstane spojená „kapsa“. I tak lze ale z rozepnutého spacáku udělat dobrou přikrývku, která je vhodná například při spaní v létě, kdy není nutné spát v zapnutém spacáku.

Ještě k posledním detailům. V hlavové části nalezneme polštářek, který vyztužuje krční páteř při spánku. To ocení každý rybář zejména při dlouhodobých výpravách k vodě, kdy je prostě nutné spát co nejpohodlněji. Polštářek lze vyjmout, je tam zip. To se hodí, když chcete polštářek vyprat, anebo když jej chcete vyztužit pevnějším a výraznějším polštářem, anebo jej tam nechcete, tak jej můžete vyjmout úplně. Ve vrchní části spacáku je i kapsička na mobil.

Ke spacáku dostanete i transportní tašku. Na té nás nejvíce potěšilo, že je dostatečně prostorná, takže do ní jde krásně vložit sbalený spacák. Jednoduše a lehce! Celý dojem z tašky ale kazí naprosto otřesný zip, který se zasekává! Navíc, zip je doplněn nekvalitními jezdci, které se velice brzy zlomí! Proč tohle výrobci dělají? Proč namísto zipů nedají tašku se 3 nebo 4 knoflíky na zapnutí tašky, a dva popruhy na stažení? Výrobce by tak předešel nahněvání jinak spokojeného zákazníka!

NEPŘEHLÉDNĚTE: Výrobek je dostupný na e-shopu HIKI.cz

 

Suma sumárum: Spacák za ty peníze nemá konkurenci!

Spacák je za ty peníze, za které je dostupný, opravdu hodně povedený. Je prostorný, hřejivý, dobře se v něm spí. A i když jsme si v něm zkusili spánek i za nízkých teplot, nezklamal nás. Je jen škoda, že spacák nemá střih, který by dovolil úplné rozepnutí, což bychom nejvíce ocenili v létě.

Kapitolou samo o sobě je taška, která celý produkt úplně zbytečně snižuje. Spacák je sám o sobě na velice dobré úrovni, ale ta taška je otřesná! Proč? Proč tohle, milý výrobce, děláš? Proč si takhle kazíš velice dobrý dojem? A přitom to jde řešit jinak – levně, ale chytře. Věčná škoda!

NEPŘEHLÉDNĚTE: Výrobek je dostupný na e-shopu HIKI.cz

Silné stránky: Velmi zajímavá cena, obrovský prostor, kvalitní zpracování (kvalitní povrch, příjemný fleecový vnitřek), chytré „detaily“ (fixační prvky, polštářek, kapsa na mobil), kvalitní zip a jezdec, přepravní taška ke spacáku

Slabé stránky: Nelze úplně rozepnout (vhodné na léto), spacák by mohl být doplněn izolací zipu i zvenčí, otřesná kvalita zipu a jezdců na přepravní tašce

Redakce InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -