skingbranding-banner

PŘELOŽENO: Legendární kaprařský závod na Balatonu se přesouvá na podzim! Kvůli koronaviru


Současná kritická situace, kterou způsobilo nové onemocnění COVID-19, zasáhla i rybářský svět. Kromě zásahu do rybářského trhu, kdy byly například zavřené rybářské prodejny, se toto onemocnění podepsalo i na pořádání rybářských akcí, třeba rybářských závodů. Jedním z nejvíce prestižních závodů, který byl kvůli virovému onemocnění zrušen, byl legendární závod na maďarském Balatonu IBCC. Ovšem rybáři nemusí smutnit! Organizátoři se dohodli na tom, že závody letos proběhnou. Ale ne v plánovém termínu, ale závod bude přesunut na podzim…

IBCC na Balatonu patří k nejvíce prestižním a sledovaným kaprařským závodům. Na tuhle akci se sjíždí kapraři z celého světa, aby zde poměřily své síly a schopnosti v lovu těch největších maďarských kaprů. Závod je mezi kapraři oblíbený pro náročnost vybrané lokality, ale právě i díky vysoké konkurenci, kterou není lehké porazit. Proto hodně rybářů mrzelo to, že kvůli koronaviru byl letošní ročník zrušen. Teď ale organizátoři zveřejnili potěšující zprávu, která informuje o přeložení akce na letošní podzim…

„Vážení závodníci, na základě společného rozhodnutí ze setkání, kterého se zúčastnila společnosti Tematik-Kabel Kft (organizátor mezinárodního kaprařského závodu International Balaton Carp Cup), Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit Zrt (správce Balatonu) a MOHOSZ (Maďarský rybářský svaz) vás informujeme, že termín závodu, který byl původně naplánovaný na jarní termín 19. 4. – 25. 5. 2020, ale z důvodu epidemiologické situace byl odložený, byl stanovený nový termín na 22. 10. – 28. 10. 2020. Těšíme se na setkání s vámi,“ stojí na oficiálním Facebooku závodu IBCC.

 

IBCC na Balatonu

Na IBCC na Balatonu závodí 2 až 3 členné týmy, které mohou ale chytat maximálně na 4 pruty. Pochopitelně, na každém prutu může být maximálně 1 háček. Zásadní pomůckou na IBCC na Balatonu jsou čluny – pravidla umožňují, že každý tým může mít k dispozici 2 lodě.

Organizátoři IBCC myslí v pravidlech i na maximální ochranu ulovených ryb. Pochopitelně je nutné mít po ruce podložky a vážící saky, ale taky například vážící trojnožku. Po vyfotografování ulovené ryby jsou rybáři povinni používat dezinfekční prostředky. Nedostatek těchto ochranných pomůcek pak znamená udělení žluté karty.

Samozřejmě, velký důraz je kladen i na bezpečnost závodníků, zejména pak při pohybu na vodě. Závodníci jsou povinni mít na člunu například pár vesel, je povinné mít dvě záchranné vesty vybavené osvětlením a píšťalkou. Důležitá je také kotva o minimální hmotnosti 5 kilo, anebo 10 metrů dlouhé tažné lano.

 

Loňský skandál: Maďaři vyřazeni za podvod!

Loňský ročník závodu IBCC zaznamenal i vážný skandál v kategorii BiG Fish 5. Po skončení minulého ročníku se objevilo podezření, že maďarský tým GOLD-BLACK Carp Team podváděl. Podvod měl probíhat při vážení a fotografování ulovených ryb. Vše nasvědčuje tomu, že Maďaři započítávali ulovené ryby dvakrát. Aby ryby nevypadaly stejně, tak jim závodníci údajně i zastřihávali ploutve, anebo vytrhávali šupiny. Proč to dělali? Odpověď je jednoduchá: Vítěz kategorie 5 Big Fish bral za první místo 20 000 eur.

Na základě těchto podezření usedla porota, která nakonec rozhodla o změně pořadí v kategorii Big Fish 5. První místo nakonec bylo přiděleno týmu Jet Fish Slovakia (89,45 kg), druzí byli Rod Building Studio (86,96 kg) a třetí Senzor Planet Romania (85,80 kg).

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: IBCC

Nové články v rubrice

Kapraři zuří: Ochrana velkých kaprů na Pálavě nebude? Tisíce podpisů nemají žádnou váhu!

admin | přečteno: 3560x | 25.01.2021 | 2 komentáře

Skupina moravských kaprařů v loňském roce ohlásila to, že bude organizovat …

Šílenci! Autem chtěli přejet zamrzlou přehradu! Probořili se do vody

admin | přečteno: 615x | 25.01.2021 | Žádné komentáře

Slovensko „se baví“ nezodpovědným chováním mladíka, který svým vozidlem vjel …

VIDEO: Obrovský okoun versus malá štika! Zaútočí pruhovaný predátor na budoucí „královnu“?

admin | přečteno: 1402x | 22.01.2021 | Žádné komentáře

Okouni patří k velmi oblíbeným rybím druhům, na které má spadeno …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.