skingbranding-banner

Přijdou změny? Do vedení ČRS nastoupil vážený odborník na rybářství! Očekávání jsou veliká!


Rada Českého rybářského svazu informovala o nástupu nového jednatele ČRS, kterým se na základě výběrového řízení stal Roman Heimlich. Jedná se o velkého odborníka na poli rybářství, který naposledy působil na ministerstvu zemědělství, kde pracoval přes 10 let. Pana Heimlicha nadšeně vítají někteří členové Rady ČRS. Například předseda středočeských rybářů Dušan Hýbner se v minulosti nechal slyšet, že s Romanem Heimlichem přichází nestrannost, odbornost a profesionalita…

„Jsem spokojený s tím, jak výběr dopadl, pan Heimlich je pro mě zárukou toho, že přichází nestrannost, profesionalita, odbornost. Věřím, že s novým jednatelem dojde na změny, po kterých tak voláme, včetně práce samotného sekretariátu. Je zkušený, problémy rybářství zná nejen od stolu ze svého zaměstnání, ale i od vody, protože to je rybář a mezi rybáři se pohybuje! Za nás Středočechy má plnou podporu a těším se na spolupráci s ním. Myslím, že nás, jako ČRS, nic lepšího potkat nemohlo,“ řekl v minulosti předseda Středočeského ÚS Dušan Hýbner.

Na webu Rady ČRS se píše:

Od 1. září 2019 se pozice jednatele ČRS ujímá Ing. Roman Heimlich, Ph.D. který ve funkci nahrazuje Ing. Jana Štípka, který odchází do plánovaného důchodu. Nového jednatele do funkce uvedl předseda ČRS Dr. Karel Mach.

Ing. Heimlich přichází do Českého rybářského svazu z Ministerstva zemědělství ČR, kde působil od roku 2008; v posledním období na pozici vedoucího Oddělení rybářství a včelařství. Vystudoval Střední rybářskou školu Vodňany, vysokoškolský titul získal nejprve na Mendelově univerzitě v Brně v oboru Rybářství, doktorský titul poté v oboru Ekologie a životní prostředí. S činností ČRS má dlouhodobé zkušenosti také jako úspěšný reprezentant LRU muška – posledním úspěchem je týmové zlato z mistrovství Evropy z roku 2018 ve Vyšším Brodě.

Podle platných Stanov jednatel společně s předsedou Svazu tvoří statutární orgány a zastupují ČRS navenek; jednatel svazu se účastní jednání Republikové rady a má zde hlasovací právo. Od zasedání v září 2019 tak bude Republiková rada patnáctičlenná – dosavadní jednatel Ing. Štípek se nadále bude zasedání Rady účastnit z pozice předsedy Západočeského územního svazu (do této chvíle díky tomu měla Rada 14 členů).

Zdroj: Rada ČRS

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Rada ČRS

Nové články v rubrice

VIDEO: Obrovský okoun versus malá štika! Zaútočí pruhovaný predátor na budoucí „královnu“?

admin | přečteno: 322x | 22.01.2021 | Žádné komentáře

Okouni patří k velmi oblíbeným rybím druhům, na které má spadeno …

Kriminalisté vyslýchali zaměstnance z chemičky DEZA a prohlíželi jim mobily! Proč?

admin | přečteno: 261x | 22.01.2021 | Žádné komentáře

Už od loňského podzimu se snaží vsetínští kriminalisté zjistit, kdo …

Rybáři poslali už přes 20 000 korun! Odstartovala sbírka na „plovoucí vozíček“ pro rybáře

admin | přečteno: 2225x | 21.01.2021 | 1 komentář

Rybář Julius Nass, který spustil projekt přestavby klasického belly boatu …

Komentáře

 • Konečně se snad někam ČRS. Pohne, a
  Budou se řešit problémy plošně.
  Jen tak dál. Palec nahoru třeba se něčeho
  Dočkáme.

 • Já prostě nechápu jednu věc. Znám člověka přímo z radnice, ze životního prostředí a ten chytá dravce celý rok. Prý muškaří a to je povolené,

  • Co na tom nechápeš?

 • No nevím, podle zákulisních informací se od příštího roku zakazují helikoptéry, páter nostery a všechny olova musí být průběžná. Jak chcete třeba lovit na feeder? Jestli to někdo schválil tak nemá o rybolovu ani ponětí.

 • Podobný nadpis jsem už četl nějakou dobu zpět a nic se nestalo, ať je tam ten nebo ten bude to úplně stejný.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.