Domů Novinky Přijdou změny? Do vedení ČRS nastoupil vážený odborník na rybářství! Očekávání jsou...

Přijdou změny? Do vedení ČRS nastoupil vážený odborník na rybářství! Očekávání jsou veliká!

- Reklama -

Rada Českého rybářského svazu informovala o nástupu nového jednatele ČRS, kterým se na základě výběrového řízení stal Roman Heimlich. Jedná se o velkého odborníka na poli rybářství, který naposledy působil na ministerstvu zemědělství, kde pracoval přes 10 let. Pana Heimlicha nadšeně vítají někteří členové Rady ČRS. Například předseda středočeských rybářů Dušan Hýbner se v minulosti nechal slyšet, že s Romanem Heimlichem přichází nestrannost, odbornost a profesionalita…

„Jsem spokojený s tím, jak výběr dopadl, pan Heimlich je pro mě zárukou toho, že přichází nestrannost, profesionalita, odbornost. Věřím, že s novým jednatelem dojde na změny, po kterých tak voláme, včetně práce samotného sekretariátu. Je zkušený, problémy rybářství zná nejen od stolu ze svého zaměstnání, ale i od vody, protože to je rybář a mezi rybáři se pohybuje! Za nás Středočechy má plnou podporu a těším se na spolupráci s ním. Myslím, že nás, jako ČRS, nic lepšího potkat nemohlo,“ řekl v minulosti předseda Středočeského ÚS Dušan Hýbner.

Na webu Rady ČRS se píše:

Od 1. září 2019 se pozice jednatele ČRS ujímá Ing. Roman Heimlich, Ph.D. který ve funkci nahrazuje Ing. Jana Štípka, který odchází do plánovaného důchodu. Nového jednatele do funkce uvedl předseda ČRS Dr. Karel Mach.

Ing. Heimlich přichází do Českého rybářského svazu z Ministerstva zemědělství ČR, kde působil od roku 2008; v posledním období na pozici vedoucího Oddělení rybářství a včelařství. Vystudoval Střední rybářskou školu Vodňany, vysokoškolský titul získal nejprve na Mendelově univerzitě v Brně v oboru Rybářství, doktorský titul poté v oboru Ekologie a životní prostředí. S činností ČRS má dlouhodobé zkušenosti také jako úspěšný reprezentant LRU muška – posledním úspěchem je týmové zlato z mistrovství Evropy z roku 2018 ve Vyšším Brodě.

Podle platných Stanov jednatel společně s předsedou Svazu tvoří statutární orgány a zastupují ČRS navenek; jednatel svazu se účastní jednání Republikové rady a má zde hlasovací právo. Od zasedání v září 2019 tak bude Republiková rada patnáctičlenná – dosavadní jednatel Ing. Štípek se nadále bude zasedání Rady účastnit z pozice předsedy Západočeského územního svazu (do této chvíle díky tomu měla Rada 14 členů).

Zdroj: Rada ČRS

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Rada ČRS

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

5 KOMENTÁŘE

  1. Konečně se snad někam ČRS. Pohne, a
    Budou se řešit problémy plošně.
    Jen tak dál. Palec nahoru třeba se něčeho
    Dočkáme.

  2. Já prostě nechápu jednu věc. Znám člověka přímo z radnice, ze životního prostředí a ten chytá dravce celý rok. Prý muškaří a to je povolené,

  3. No nevím, podle zákulisních informací se od příštího roku zakazují helikoptéry, páter nostery a všechny olova musí být průběžná. Jak chcete třeba lovit na feeder? Jestli to někdo schválil tak nemá o rybolovu ani ponětí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -