Domů Rybolovné techniky Kaprařina Montáž Zig Rig: Účinný lov kaprů z hladiny nebo vysoko ve sloupci!...

Montáž Zig Rig: Účinný lov kaprů z hladiny nebo vysoko ve sloupci! Funguje i na pasivní kapry!

- Reklama -

Návazec na kapry Zig Rig patří k největším zbraním při lovu kaprů za parného počasí. Právě v tuhle chvíli se ryby drží ve vyšších partiích vodního sloupce, takže pokud máme naše nástrahy na dně, je šance na úspěch minimální. Pak ale nějaké chytré hlavy napadlo v těchto horkých podmínkách používat dlouhé návazce na kapry Zig Rig, které spolu s plovoucími nástrahami jsou kaprům „na dostřel“! Tohle funguje! Jakou nástrahou při chytání na Zig Rig použít?

Tak jsem si opět udělal chvilku času a vyrazil k vodě. Protentokrát jsem si vybral pískovnu, kde hloubka vody přesahovala 7 metrů. Počasí bylo slunečné a teplota vzduchu dosahovala nad 30°C. Po zmapování a zakrmení lovného místa jsem přibližně po hodině udělal první záběr – jednalo se sice o menší rybu, ale první kontakt s rybou je vždy důležitý.

Do večerních hodin jsem udělal pouze 2 záběry, i když se nad mým lovným místem ryby stále ukazovaly, ale záběry nepřicházely. Před následující nocí jsem lovné místo znovu zmapoval, přičemž jsem zjistil, že se ryba pohybuje v rozmezí jednoho až tří metrů nade dnem. Tuto informaci jsem se rozhodl využít hned následující slunečný den, kdy jsem se rozhodl chytat ve sloupci metodou Zig Rig.

Nástrahu jsem zvolil pěnovou kuličku Giants Fishing Zig Rig Pop-Up, která je vysoce vzplývavá a je vyrobena z nasávajícího materiálu, který pohltí libovolné atraktory, dipy a boostery. Již po několika hodinách jsem si tuto metodu zamiloval, jelikož záběry přicházely pravidelně.

Dle různých předpovědí jsem zjistil, že teplota vzduchu v nočních hodinách nebude klesat. Proto jsem se rozhodl, že zkusím Zig Rig i na noční lov. V průběhu noci jsem úspěšně zdolal touto metou několik krásných ryb.

Pěnová nástraha Giants Fishing Zig Rig se prodává ve velikostech 10 až 14 mm, v barevném provedení: černo-žlutá, černo-růžová, a v balení obsahu tři kusů barev: černá, oranžová, červená a žlutá.

Autor: David Jazbera

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -