Domů Novinky Pytláci se snažili utéct strážníkům! Marně. Čeká je vysoká pokuta a přišli...

Pytláci se snažili utéct strážníkům! Marně. Čeká je vysoká pokuta a přišli i o pruty

- Reklama -

Strážníci při obchůzce okolo Jordánu v Táboře narazili na dva podezřelé muže. Když muži strážníky spatřili, snažili se co nejrychleji sbalit vybavení a zmizet pryč. To se jim ale nepovedlo, strážníci je zastavili dříve, než stačili zmizet. Nakonec se ukázalo, že muži byli pytláci. Teď jim hrozí vysoká pokuta. Navíc jim bylo odebráno i rybářské vybavení. Největší „smůlou“ pro pytláky je to, že dostanou pokutu i přesto, že vlastně nic nechytili. 

„Vzhledem k tomu, že jeden ze strážníků je zároveň také členem rybářské stráže, provedla hlídka jejich kontrolu. Ukázalo se, že lovili ryby bez patřičného povolení. Navíc s sebou neměli ani vybavení, které podle rybářského řádu musí mít při lovu u sebe,“ řekl Deníku mluvčí táborských strážníků Pavel Šimek.

Muži ve věku 43 a 21 let nelegálně rybařili na Jordánu v Táboře. Při zjišťování totožnosti strážníci zjistili, že mladší pytlák je občanem Slovenska. I když oba pytláci nic neulovili, čeká je pěkně mastná pokuta. Podle Deníku mohou dostat pokutu ve výši až 8 tisíc. Navíc, pytlákům byly odebrány jejich rybářské pruty.

 

Krádež: Vloupání do rybářské chaty

A v Jihočeském kraji ještě zůstaneme. V obci Kluky na Písecku totiž zloděj vykradl rybářskou chatu. Pachatel podle policistů násilně vnikl do chaty, kde kromě rybářského vybavení ještě ukradl sportovní kuši a vzduchovku. Celková škoda? 7000 korun! Policisté na místě činu zajistili stopy a vyšetřování se dokonce zúčastnil i policejní psovod se služebním psem.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -