skingbranding-banner

PYTLÁCI V ČESKÉ REPUBLICE: Pytláctví nekontrolovatelně roste! Pytláci neloví pro maso, ale pro adrenalin!


Stoprocentní nárůst pytláctví zaznamenali představitelé Moravského rybářského svazu na jejich revírech. Metody pytláctví jsou rozdílné. Jedni pytláci ryby ilegálně loví s pomocí rybářského vybavení, jiní neváhají kvůli rybímu lupu vypustit dokonce celý rybník! Kontroly rybářské stráže sice probíhají pravidelně, ovšem chycení pytláka je spíše věcí náhody. A vzhledem k poměrně nízkým trestům se nedá očekávat, že by pytláctví z našich vod zmizelo…

Brutální výprodej rybářských potřeb! Slevy až 75 %

Chybějící rybářský lístek nebo povolení k lovu či lovení podměrečných ryb. Toto jsou pravděpodobně nejčastější přečiny pytláků na vodách Moravského rybářského svazu. Některé formy pytláctví jsou ale i extrémnějšího charakteru. V ojedinělých případech totiž pytláci dokonce kvůli rybímu lupu vypustí i celý rybník. Ostatně, o těchto případech magazín InRybar.cz už informoval.

Zajímavým zjištěním je to, že pytláci většinou neloví pro zisk masa, ale proto, že chtějí zažít adrenalinovou záležitost. To alespoň řekl pro zlinsky.denik.cz František Hubáček, hospodář Rybářského svazu Luhačovického Zálesí. Problémem je, že „milovníkům adrenalinu“ nehrozí při dopadení nijak zvláště vysoké tresty, které by je od ilegálního rybaření odrazovaly. V případě dopadení pytlákovi hrozí maximálně 8 tisícová pokuta nebo zákaz rybaření na jeden rok. V případě, že se pytlák dopustí trestného činu, může jít až na 2 roky do vězení. Ano, možné tresty vypadají hrozivě, jenže oproti zahraničí skutečně nejsou.

Brutální výprodej rybářských potřeb! Slevy až 75%!!!

Jak vlastně pytláci nejčastěji loví? Pytláci s oblibou rybaří mimo povolenou dobu lovu. A pro své ilegální rybaření si velice často vyhledávají odlehlá a nenápadná místa. Příkladem je například lov v těch úsecích, kde je rybaření celoročně zakázáno, například v trdlištích. Naštěstí rybářská stráž dostává řadu podnětů od řadových rybářů. A právě díky těmto informacím mohou porybní efektivněji chránit tuzemské vody. Proto pokud narazíte na osobu, která se u vody podezřele chová, pak se nebojte informovat rybářskou stráž!

Některé organizace pytláctví opravdu zásadně trápí. Tamní hospodáři hovoří o tom, že pytláci odnesou až 40 procent ryb z celkové obsádky! A toto je velké číslo! Pokud se totiž podíváme na princip zarybňování našich vod, pak upytlačené ryby jednoduše chybějí.

 

Případ pytláctví ze Slovenska

Brutální výprodej rybářských potřeb! Slevy až 75%!!!

Možná jste zaznamenali zprávu, která tento týden vyšla na InRybar.cz. Na Slovensku šel za pytláctví tamní pytlák na půl roku do vězení. Proč? Pytlák lovil ryby, které byly v tu dobu hájené. A soud se s tímto hříšníkem nijak nemazal. Verdikt? Buď zaplacení pokuty 200 eur, anebo trest odnětí svobody na 3 měsíce. Pytlákovi se takto přísný rozsudek nezamlouval, a tak se odvolal. Jenže krajský soud jeho trest ještě více zpřísnil. Rozsudek? Pokuta 500 eur, anebo vězení na půl roku. A jelikož pytlák pokutu nezaplatil, skončil za mřížemi…

Redakce InRybar.cz

Rubrika: Novinky
Štítky:

Nové články v rubrice

POZOR: Rybáři v Čechách budují speciální hnízda pro tření ryb! Nesmí se u nich chytat!

admin | přečteno: 2216x | 14.04.2021 | 1 komentář

U zpráv o nasazování nových ryb do svazových revírů se …

Bohumil Kuna pod palbou kritiky: „Přebaluješ boilies z Decathlonu!“ Známý rybář ale kritiky setřel!

admin | přečteno: 8089x | 13.04.2021 | 1 komentář

Rybář Bohumil Kuna má od začátku aktuální rybářské sezóny pořádně …

Masakr! Rybářská stráž chytila rybáře s 5 kapry ve vezírku! Kdy tohle skončí?

admin | přečteno: 22601x | 12.04.2021 | 44 komentářů

Rybářská sezóna se teprve rozjíždí, ale rybářská stráž má už …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.