skingbranding-banner

Razie na Labi: Policie zatkla 4 pytláky! Porybní posbírali 6 povolenek! Noční kontroly jsou v plném proudu


Porybní jsou v pohotovosti! Rybářů na břehy našich revírů míří čím dál více. A není se čemu divit. Nedávno začala sezóna dravců, navíc prázdniny jsou tady. Proto se k vodě stěhuje obrovská spousta rybářů. Bohužel, jsou mezi nimi i tací, kteří nedodržují rybářská pravidla. Lov na více prutů, nepořádek, anebo nedodržování stanovené doby lovu. To jsou nejčastější přečiny proti rybářským pravidlům. U vody se ale vyskytují i pytláci. Ale nepoctivci mají smůlu! Noční zátahy mají za sebou například středočeští porybní a policisté…

Porybní z mělnické rybářské organizace spolu s policisty provedli noční kontrolu. Rybářská stráž spolu s policisty kontrolovala rybáře jak ze břehu, tak i z lodi. A kontrola nedopadla vůbec dobře! Porybní a policisté zadrželi celkově 6 povolenek. Za co? Jeden rybář chytal na 3 pruty, 2 rybáři pak dokonce na 4 pruty. Další hříšníci chytali po půlnoci. A někteří nezapsali nástražní ryby. Velkým problémem byl i nepořádek na březích.

 

Zadržení pytláci

Další kontrolu provedli porybní z MO Čelákovice. A i ti měli spoustu práce. Rybářská stráž například řešila odebráním povolenky rybaření bez platného lístku a ponechání si kapra, který neměl míru. Další přestupky (nezapsání váhy ulovené ryby nebo příchod k vodě) řešili domluvou.

Velký „úlovek“ se ale Čelákovickým porybným povedl o den později. Tamní porybní byli upozornění na podezřelé chování na březích Labe. Šlo o skupinu rybářů, kteří se sice chovali hlučněji, vše ale měli v pořádku. Jenže! Po cestě zpátky porybní narazili na skupinu čtyř lidí, kteří se snažili vymluvit na to, že neumí česky. Ze břehu mířily do vody 2 provazy. Porybní přivolali městskou policii.

Strážníci dorazili do 10 minut, jenže ani jim se skupina 4 lidi nechtěla legitimizovat. Porybní z vody vytáhli zmíněné šňůry, na kterých byly dvě 25 metrů dlouhé a 1,5 metru vysoké tenatové sítě. Vše nakonec vyřešila přivolaná Policie ČR, kdy policisté skupinu pytláků odvezli na služebnu.

„Před týdnem jsem řekl jasně, že tuhle válku ti, kteří nebudou dodržovat rybářská pravidla na našich revírech, nevyhrají. Trvám na tom a dopředu říkám, že další kontroly budou pokračovat! Prostě na středočeských revírech bude pořádek!“ nechal se slyšet Dušan Hýbner, předseda Středočeského územního svazu.

Zdroj: Středočeský ÚS

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

VIDEO: Obrovský sumec albín si udělal z potopeného deštníku úkryt!

admin | přečteno: 5956x | 26.02.2021 | 1 komentář

Děláte to taky tak? Aby rybář pochopil chování dravých ryb …

Rybáři dostanou až 150 miliónů korun za škody po kormoránech! Netýká se svazových vod

admin | přečteno: 495x | 26.02.2021 | Žádné komentáře

Velké vítězství si připsali rybáři, kteří dokázali na půdě Senátu …

Začátek konce rybaření? Evropští úředníci chtěli zákaz rybolovu na území, které je pětkrát větší než Česko!

admin | přečteno: 12105x | 25.02.2021 | 2 komentářů

Jakoby toho na rybáře nebylo málo! Nedávno Evropská agentura pro …

Komentáře

  • ty prasata nakopat do rozkroku,

    • Přesně tak….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.