skingbranding-banner

Lov kaprů v létě: 3 důvody, proč v teplé vodě používat pelety


Pelety na kapry. V současnosti se jedná o jednu z nejpopulárnějších návnad (i nástrah) na kapry. Tyto lisované válečky z nejrůznějších surovin totiž nabízí perfektní vlastnosti. A také výsledky! I proto řada rybářů nedá na pelety na ryby dopustit. Pelety jsou výborné především pro vytvoření TOP lovného místa. Jelikož se jedná o cenově velmi dostupnou návnadu, lze s ní krmit ve větším množství. Díky tomu rybář na dně utvoří neodolatelný, krmný „koberec“, který žádný kapr nepřehlédne. Pojďme si představit ty největší přednosti pelet…

Pelety na ryby se vyrábí buďto z masových nebo rostlinných surovin. Mezi nejpopulárnější masové pelety jistojistě patří tzv. „halibutky“, tedy pelety s vysokým obsahem halibutové moučky (jsou přidávány i jiné rybí moučky). Jedná se o perfektní masovou návnadu, kterou mají v oblibě jak velcí kapři, tak například i jeseteři. Dalším druhem pelet jsou pelety rostlinné. Nejčastější surovinou je řepka (řepkové pelety), ale i nejrůznější trávy (na amury). Tyto pelety jsou vynikající pro chytání kaprů, ale například i amurů. Jaké jsou přednosti těchto masových a rostlinných pelet?

 

TOP vlastnosti pelet na ryby

Koncentrovaná „stopa“: Ať už mluvíme o masových (halibutových) nebo rostlinných (řepkových) peletách, tak oba druhy mají jednu obrovskou výhodu. Jelikož se jedná o návnadu s vysokým podílem olejů, tak v teplé vodě vytváří neodolatelně hustou „stopu“. Když se podíváte na vodu (otestujte si to třeba ve sklenici vody) okolo těchto pelet, vypadá to, jakoby vařila – okolo pelet je prostě taková hustá “stopa”. To se vypouští atraktivní látky, které lákají ryby na lovné místo. Tohle je obrovská zbraň!

Hromada druhů: Svět pelet nabízí kromě hromady používaných surovin (od masových po ty rostlinné) i řadu velikostí a barev. Rybář si tak může vybrat buďto malé peletky do PVA mixů, ale i velké pelety pro krmení (i chytání). Co se týče letních podmínek – doporučujeme používat velké pelety. Proč? Především proto, že velké pelety se pomaleji rozpadnou na jemný „prach“, který láká bílou rybu. Tím ale netvrdíme, že v létě se nemůžou používat menší pelety, tak to rozhodně není (menší pelety jsou vhodné pro rychlé chytání).

Množství: Výše jsme si už pověděli, že pelety na ryby jsou cenově velmi dobře dostupné. Ty nejlevnější pelety lze sehnat už za méně jak 30 korun za kilogram. Díky tomu je možné nakoupit vyšší množství pelet. A právě vyšší množství pelet nabízí skvělou příležitost pro masivní krmnou kampaň. S peletami tak můžeme na dně revíru vytvořit obrovský krmný „koberec“, který je pro kapry, amury nebo jesetery velice atraktivní. Tohle je opravdu paráda!

 

Nejlevnější pelety, které parádně fungují!

Řepkové pelety Chyť a pusť

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Tohle jsou jedny z nejlevnějších pelet na rybářském trhu! Kilogram těchto pelet nestojí ani 30 korun! Přesto, jejich výsledky jsou opravdu skvělé. A to zejména díky vysokému obsahu řepky, která v teplé vodě vytváří velmi intenzivní olejovitou „stopu“. Tato stopa – spolu s velmi zajímavým pachem – dokáže vytvořit skutečně neodolatelné lovné místo. Na tohle spolehlivě reagují jak kapři, tak i amuři! S řepkovými peletami Chyť a pusť se nádherně vytváří rozlehlé krmné „koberce“, a to díky jejich perfektnímu průměru 8 mm. Takové místo žádná ryba nepřehlédne! Tyto pelety jsou vhodné pro rychlé chytání, doba rozpadu se měří na desítky minut.

 

Pelety BLACK Halibut

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Jedny z nejpopulárnějších halibutových pelet na rybářském trhu! A to zejména díky fantastické ceně! Další obrovskou předností těchto pelet je vysoký podíl prvotřídní halibutové moučky, která má nádherně intenzivní odér. A nejen to! Tyto pelety mají vysoký obsah živin, proteinů, vitamínů a přírodních extraktů. Výsledek? Geniální návnada, která v teplé vodě fantasticky „pracuje“! V teplé vodě tak tyto pelety vytváří velmi silnou pachovou stopu, jež jde cítit po „mase“. Tohle funguje na velké kapry a jesetery!

Pelety jsou k dostání v průměrech 10, 15 a 20 mm, takže každý rybář si vybere přesně takovou návnadu, kterou potřebuje. Rozpad pelet se měří na hodiny, záleží na průměru.

Ilustrační foto: Chyť a pusť

Nové články v rubrice

VIDEO: Chytré rybaření! Krmení na kapry, které nesežerou malé ryby!

admin | přečteno: 51x | 26.02.2021 | Žádné komentáře

Krmení na kapry kolikrát rozhoduje o úspěchu nebo neúspěchu při …

Válka českých značek: Firmy se předhánějí s nejlevnějším boilies! Jaké jsou ceny?

admin | přečteno: 1813x | 25.02.2021 | Žádné komentáře

Levné boilies je sortiment, se kterým se v posledních sezónách doslova …

Zaujalo nás: Super levný vlasec od anglické firmy FOX! 1000 metrů stojí jen 260 korun!

admin | přečteno: 2165x | 24.02.2021 | Žádné komentáře

Sehnat kvalitní vlasec na kapry za normální peníze může být …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.