Domů Novinky Rekord svazovky? Rybář na Olešné chytil obrovského kapra! Byla to zdejší největší...

Rekord svazovky? Rybář na Olešné chytil obrovského kapra! Byla to zdejší největší ryba?

- Reklama -

Nádherný kapr! Kdybyste o víkendu šli okolo břehu přehrady Olešné na Frýdecko-Místecku, určitě byste si všimli hloučku lidí. Ti se totiž přišli podívat na úlovek úspěšného rybáře, který dokázal na tamním populárním svazovém revíru zdolat velkého kapra. Ryba vážila přes 19 kilo, což je na tuto silně prochytávanou vodu neskutečný úspěch. A někteří rybáři na břehu říkali, že takto velkého kapra tady ještě neviděli…

Už se pomalu stmívalo, když se najednou u břehu na Olešné začali srocovat lidé. Ve vodě totiž stál po kolena rybář, který v rukou držel ohnutou udici. Ryba nedala rybářovi nic nadarmo, a kdosi si mohl pomyslet, že na háčku je pověšený sumec. Souboj trval přes 15 minut, když se najednou u břehu objevilo obrovské tělo ryby! Rybářovi se podařilo přelstít obrovského kapra!

Ryba měřila 100 centimetrů a vážila přes 19 kilo! Z fotografie je patrné, že šlo o nádherně zdravou rybu! Ano, z celorepublikového pohledu nejde o nijak „významného“ kapra. Jenže! Přehrada Olešná na Frýdecko-Místecku je hojně navštěvovaná a silně prochytávaná. Takže kapři to tady rozhodně nemají jednoduché!

Pro mnohé rybáře tak bylo velkým překvapením, že na této vodě takto velcí kapři jsou. A že nejsou – slušně řečeno – odnesení do rybářských kuchyní. „Rybařím tady 20 let, ale takto velkého kapra jsem tady ještě neviděl,“ řekl jeden z přihlížejících rybářů.

NEPŘEHLÉDNĚTE: To je SMRAD! Levné boilies KAPRPRO hnijící červ!

Co bylo úspěšnou nástrahou? Velký kapr zabral na páchnoucí kuličku boilies hnijící červ. Úspěšný rybář po vyfocení trofejního šupináče pustil zpátky do přehrady. Tak snad brzy doroste nad 20 kilo!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: KAPRPRO

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -