Domů Novinky RESPEKT: Nový český rekord! Nevidomý rybář strávil u vody 70 dní v kuse!...

RESPEKT: Nový český rekord! Nevidomý rybář strávil u vody 70 dní v kuse! Chce motivovat zrakově postižené

- Reklama -

Rybář Petr je už několik let zcela nevidomý. Přesto, jeho vášeň k rybaření nikdy neoslábla! Navíc, jeho kamarádi ho vyhecovali k tomu, aby stanovil nový český rekord v nejdelší výpravě na rybách. A rybář Petr nakonec souhlasil! Na jeho oblíbeném rybářském místě skutečně strávil obrovský kus času, a nakonec stanovil nový český rekord! Jeho motivací bylo i to, aby slabozrakým lidem ukázal, že mohou překonat svůj handicap, a normálně rybařit. Za to Petrovi upřímně děkujeme! Velký palec nahoru!

Rybář Petr oslepl před 5 lety, kdy se jeho zrak dlouhodobě zhoršoval. Přesto, jeho handicap mu nezabránil v tom, aby se milované rybařině dále věnoval. „Mám obrovskou výhodu, že jsem na tohle místo jezdil, ještě když jsem viděl předtím, než jsem oslepl, takže to tady dokonale znám, jak je řeka široká, kde jsou nějaké větve, jaká je tady hloubka,“ vysvětluje pro Českou televizi rybář Petr.

Jak vlastně Petra napadlo, aby se vydal na tak dlouhou (a rekordní) výpravu na ryby? Prý ho vyhecovali kamarádi! „Agentura Dobrý den eviduje rekordní výpravu 42 dní. No a pak jsme zjistili, že ještě nějací Slováci byli 51 dní, tak jsme se rozhodli, že dám 70 dní v kuse,“ řekl Petr. Zástupce agentury Josef Vaněk České televizi potvrdil, že rybář Petr se stal novým českým rekordmanem!

Z našeho subjektivního pohledu je ale na celé akci nejkrásnější to, že rybář Petr chtěl ostatním slabozrakým lidem ukázat, že mohou rybařit. Že to jde! A za tuhle neuvěřitelnou motivaci mu chceme upřímně poděkovat! Petře, jste velký borec! RESPEKT!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -