DomůNovinkyREKORDNÍ KAPR Z MAĎARSKA O VÁZE 37,5 KILOGRAMŮ! PODÍVEJTE SE NA ÚŽASNÉ...

REKORDNÍ KAPR Z MAĎARSKA O VÁZE 37,5 KILOGRAMŮ! PODÍVEJTE SE NA ÚŽASNÉ FOTOGRAFIE!

- Reklama -

Úžasného lysce chytil rybář Brian v Maďarsku! Perfektně stavěná ryba vážila neuvěřitelných 37,5 kilogramů! Tento lysec se tak řadí k největším světovým úlovkům kapra vůbec! A není se čemu divit. Ryba, kterou Brian přelstil, je vskutku parádní. Překrásný lysec byl ulovený v notoricky známém jezeře Euro-Aqua, které se nachází nedaleko Balatonu v Maďarsku.

Maďarsko nikomu nechce přenechat titul „nejlepší kaprařské země na světě“, a proto přidává další fantastický úlovek letošní sezóny. No, řekněte sami, není tenhle ten drobeček nádherný? Suprový kapr o váze 37,5 kilogramů vzbudil v kaprařském světě naprostou eufórii. Je to totiž letos už několikátá ryba, která se zase přiblížila magické hranici 40 kilogramů.

KAPR O VÁZE 37,5 KILOGRAMŮ

Fotografie tak obrovské ryby musí každého kapraře zahřát u srdíčka. Všimněte si, že ryba je v naprosto perfektní zdravotní kondici. Nikde naštěstí ani jeden šrám nebo jiné poranění! Tenhle lysec je skutečně parádní! Mohutná stavba lyscova těla, a jeho obrovská hlava dávají tušit, že se jedná o opravdového velikána. To také naznačují i fotografie. Šťastný lovec Brian rybu nedrží klasickou „kaprařskou předpážkou“, ale obrovskou váhu ryby opírá o vlastní tělo. Panečku, to musí být nádherný zážitek! Lovci upřímně a srdečně gratulujeme!

 

Euro-Aqua: Revír plný kapřích gigantů!

Jezero Euro-Aqua je notoricky známé svými rekordními kapřími obyvateli. Letos totiž na tomto revíru vytáhli hned několik ryb z kategorie „kapři snů“. První kapr, který stojí za zmínku, je samozřejmě ryba, kterou ulovil český rybář Tomáš Krist. Ten na jezeře Euro-Aqua zdolal rekordního lysce o váze 48 kilogramů. Takto obrovský kapr samozřejmě vzbudil v kaprařském světě obrovské vášně, neboť se jedná o světový rekord!

SVĚTOVÝ REKORD KAPRA

Druhou špičkovou rybou z této vody, která stojí také za připomenutí, je i další monstrózní lysec, jehož ulovil Steve Weir. Perfektní lysec vážil neuvěřitelných 47,38 kilogramů. Další neskutečný kapr, který maďarským revírům udělal pořádně zvučnou reklamu.

KAPR O VÁZE 47 KILOGRAMŮ!

 

Maďarské revíry: Nejmodernější trendy v bezpečném chování k rybám

Euro-Aqua je maďarské jezero, které leží v národním parku Nemzeti, asi jen 180 kilometrů od rakouské metropole – Vídně. Jezero Euro-Aqua je zatopený štěrkový lom s rozlohou okolo 11 hektarů. Okolo tohoto revíru se rozprostírají pro tuto krajinu charakteristické vinohrady. Právě tato krajina dává vyhlášenému maďarskému revíru jedinečná ráz.

Tento revír je tahounem v moderních rybářských trendech, zejména pak co se týče bezpečného chování k úlovkům. Rybáři totiž musí s ulovenými kapry jednat s co největší opatrností. Na ulovené kapry může rybář sahat pouze s mokrýma rukama, nesmí ulovenou rybu zvedat nad výšku kolen, a s trofejními kapry nad 25 kilogramů se šťastní rybáři musejí fotografovat ve vodě. Právě tato na první pohled přísná pravidla jsou tou nejlepší pojistkou pro správné a bezpečné chování k uloveným rybám. Kéž by si více vod z těchto nařízení bralo příklad.

Děkujeme provozovatelům jezera Euro-Aqua za jejich souhlas k zveřejnění fotografií z jejich facebooku

Redakce InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -