skingbranding-banner

Revoluce! ČRS chce razantní změny v pravidlech! Budou limity úlovků, K-70 nebo vyšší míry ryb?


Že by se skutečně blížila revoluce? No, něco se určitě chystá! V zápise ze zasedání Rady ČRS se totiž objevily velice zajímavé informace o tom, že Hospodářský odbor Rady ČRS, jehož předsedou je Dušan Hýbner, připravil dokument, který se jmenuje Návrh změn prostřednictvím úpravy BPVRP/vyhlášky/zákona. Český rybářský svaz tak pravděpodobně chystá několik zásadních změn, které by se týkaly především lepší ochrany revírů. Pojďme se na tyto změny podívat blíže…

V zápise z prosincového zasedání Rady ČRS se píše: „Předseda Hospodářského odboru Rady Dušan Hýbner předložil ve spolupráci s vedením Hospodářského oddělení ČRS materiál „Návrh změn prostřednictvím úpravy BPVRP/vyhlášky/zákona.“

„Tento dokument obsahuje nejdůležitější vize a potenciální změny v pravidlech rybolovu na revírech ČRS. Jeho součástí jsou témata jako systém zefektivnění činnosti rybářské stráže, změny kárného postihu za porušení rybářského řádu, roční limity úlovků na povolenku, plošné zavedení horní míry kapra, zvýšená ochrana vybraných druhů ryb zvýšením lovné míry, zákaz lovu na umělou mušku v jarním období s cílem ochrany dravých ryb před ulovením v době jejich hájení, zákaz používání zpětných háčků na pstruhových revírech, a další,“ píše se na webu Rady ČRS, kde dále stojí:

„Materiál bude postoupen se žádostí o stanovisko a případné další doplnění územním svazům, Rada ČRS se k těmto tématům opět vrátí v dubnu roku 2018.“

Z tohoto textu je tak patrné, že Český rybářský svaz chystá soubor opatření, která by měla vést k lepší ochraně rybích obsádek v našich svazových revírech. Tím to ale nekončí: ČRS si lepší ochranu revírů představuje i zefektivněním fungování rybářské stráže nebo změnami systému kárných opatření za porušování rybářských pravidel.

OBROVSKÁ SLEVA: Nahazovací echolot Deeper za akční cenu!

Nechceme být rýpaví, ale otázkou je, v jakém tempu ke změnám bude docházet. Přece jenom, zmíněný plán se hezky čte, ale je třeba si uvědomit, že volby do funkcí v ČRS jsou za dveřmi. To jen tak na okraj… Ale přesto: Byli byste pro zmíněná opatření, anebo vám přijdou jako přehnaná? Podělte se o váš názor v diskuzi pod tímto článkem.

Zdroj: Rada ČRS

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

NASAZOVÁNÍ: Rybáři nasazují do svazových revírů poslední tuny ryb! Kde si chytit vánočního kapra?

admin | přečteno: 1152x | 2.12.2020 | Žádné komentáře

Rybářská sezóna 2020 se pomalinku polehounku chýlí ke svému konci. …

VIDEO: Naštvaný rak versus hladový kapr! Kdo z nich získá tuhle lákavou kuličku boilies?

admin | přečteno: 3130x | 1.12.2020 | Žádné komentáře

Svět pod vodní hladinou je prostě fascinující místo. A to …

Skvělá zpráva! Nedaleko Prahy se otevře nová svazová voda! Kde ji rybáři najdou?

admin | přečteno: 596x | 1.12.2020 | 1 komentář

Místní organizace z Příbrami přináší pro všechny milovníky rybaření naprosto úžasnou …

Komentáře

  • Jeste neznam plne zneni ani jake jsou moznosti tyto zmeny prosadit, nicmene bych se pod toto ihned podepsal a plne podporil. Myslim, ze jsou to spravne kroky, ktere povedou k vetsi ochrane ryb a lepsimu dodrzovani rybarskeho radu. Jsem moc zvedavy na detaily a drzim palce!!!

  • super to se musí podporovat

  • jenom nechápu proč chce črs k 70 nebo víc a a co štika candát okoun a další ryby které potřebují nutně ochranu u těchto ryb není potřeba vyšší míry?????

  • již jsem psal že nechápu proč chce črs k 70 nebo víc pořád se hájí kapr a co štika candát okoun a další druhy ryb které potřebují pozornost a zvýšené míry za to sumce bych snížil proto že jsou přemnožení a devastují rybí osádku na jakém koli revíru čelákovice brandýs a možná i jiné revíry

  • Konečně Masarky z mizí z našich vod a bude víc krásných ryb ve vodách

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.