Domů Novinky REVOLUCE: Elektronické kontrolování rybářů přes mobily! Rybářská stráž na Moravě má novou...

REVOLUCE: Elektronické kontrolování rybářů přes mobily! Rybářská stráž na Moravě má novou aplikaci

- Reklama -

Konečně je to tady! Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko představil zbrusu novou aplikaci pro rybářskou stráž, která není určena jen pro „profesionální“ porybné, ale také pro ty dobrovolné. Aplikace pro rybářskou stráž je velice jednoduchá a rychlá. A po ladění posledních detailů ji celá řada členů rybářské stráže velmi chválí. Pro rybářskou stráž na severu Moravy a ve Slezsku to tak znamená ulehčení kontrolní práce rybářů na svazových revírech. Co tahle aplikace všechno umí?

Praxe od vody: Rybář sedí na břehu oblíbeného svazového revíru, když v tom se objeví porybný. Ten na vyžádání dostane do rukou povolenku a po zkontrolování do ní napíše nebo natiskne číslo odznaku. Takhle to fungovalo doteď i na severu Moravy a ve Slezsku. Až doteď! Nyní totiž tento územní svaz zprovoznil aplikaci pro rybářskou stráž, která ulehčí práci porybným, ale také mnohem lépe vyhodnotí data o kontrolách.

„V den zahájení pstruhové sezóny 16. dubna 2020 začal testovací provoz této elektronické aplikace, kdy do tohoto zkušebního provozu byli zapojeni členové profesionální rybářské stráže. Nejaktivněji se do tohoto provozu zapojil pan Tomáš Nitka, jehož fundované připomínky a hodnocení přispěly k doladění celého systému, takže po 15 dnech testovacího režimu lze konstatovat, že elektronická aplikace je kompletně hotova. Pro zajištění hladkého rozjezdu systému, budou jednotlivé MO přidávány do aplikace postupně v termínu od 1. června 2020,“ říká předseda Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko Pavel Kocián.

Každá severomoravská a slezská organizace může zapojit jednotlivé porybné do systému, stačí jim jen rozposílat unikátní přístupové kódy. „Prostřednictvím přiděleného přístupového hesla má každá MO možnost nahrát do webového prostoru této aplikace aktuální seznam svých členů dobrovolné rybářské stráže a přidělit každému členu rybářské stráže unikátní přístupový kód,“

Severomoravští a slezští porybní tak mají k dispozici velmi efektivní nástroj, který jim pomůže k rychlejší kontrole rybářů, přitom ale také přinese zásadně přesnější čísla o kontrolní činnosti daných porybných. Aplikace zatím funguje v mobilech se systém Android, o rozšíření aplikace pro iOS rozhodne vedení územního svazu podle dané situace.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Super levný přístřešek pro rybáře! A se stolkem ZDARMA!

„Člen rybářské stráže si do tohoto telefonu nahraje příslušnou aplikaci a v podstatě může začít. Při kontrolní činnosti zaznamená v telefonu zahájení činnosti a název kontrolovaného revíru. Od této chvíle se do tohoto telefonu neustále zaznamenává prostřednictvím GPS jeho poloha. V případě kontaktu s kontrolovanou osobou pak člen rybářské stráže prostřednictvím fotoaparátu mobilního telefonu sejme čarový kód jeho povolenky k rybolovu a výsledek kontroly pak zaznamená do aplikace v mobilním telefonu,“ vysvětluje předseda.

A předseda zároveň dodává: „U každé kontrolované osoby je tak kromě čísla povolenky zaznamenán i výsledek kontroly a také datum a čas provedené kontroly. Ukončení kontrolní činnosti na konkrétním revíru pak člen rybářské stráže zaznamená do elektronické aplikace.“

Obrovskou výhodou této aplikace je to, že lze s ní pracovat i v offline režimu, tedy bez připojení k internetu. „Kontrolní činnost lze pomocí této aplikace provádět dvěma způsoby. Jednak online, kdy pomocí mobilních dat, jsou veškeré záznamy z kontroly okamžitě odesílány do webové aplikace nebo offline (bez využití mobilních dat), kdy záznamy z kontroly odešle člen rybářské stráže například až doma prostřednictvím WiFi připojení,“ doplňuje předseda Pavel Kocián.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Super levný přístřešek pro rybáře! A se stolkem ZDARMA!

Další zcela gigantickou výhodou této aplikace je to, že rybářská stráž bude mít kompletní data o kontrolách pěkně pohromadě na jednom místě. „Veškeré záznamy o kontrolní činnosti člena rybářské stráže (datum kontroly, celkový čas kontroly, označení kontrolovaného revíru, počet kontrolovaných osob, včetně čísla jejich povolenky a výsledky kontroly každé jednotlivé kontrolované osoby) jsou zaznamenávána a ukládána do webového prostoru této aplikace,“ říká předseda.

„Aplikace navíc umožňuje export těchto dat do excelovského souboru, jehož pomocí se dají tyto data statisticky dále zpracovávat. Hned na začátku testovacího provozu projevily o tuto aplikaci zájem zástupci mnohých našich místních organizací. A tak tuto aplikaci ve zkušebním provozu využívají již nyní například v místní organizaci Tovačov, Orlová a přidávají se postupně další místní organizace,“ zakončuje předseda Pavel Kocián.

Zdroj: Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

6 KOMENTÁŘE

  1. Proč se zase začíná od konce? Proč se dosud ve 21. století neprodávají elektronické povolenky? Proč nezačít například u „hostovaček“? K čemu mi je dobré, že RS „bude mít kompletní data o kontrolách pěkně pohromadě na jednom místě“ ?

    • Tak ta aplikace je tobě k ničemu, ale RS to asi ušetří inkoust na razítku… anebo budou moct dělat RS už i lidi, co neumí psát…

  2. Není to spíš jen takový bič na RS? Způsob jak je hlídat, jestli něco dělaj (třeba tomu jen nerozumím, ale když je vše bez závad, tak stejně dostanu jen razítko, nebo mi napíše záznam do povolenky propiskou… To není zas až tak přehnaná administrativa, tak jak ta aplikace normálnímu řadovému RS vlastně pomůže?).

  3. Pánove aplikaci používám a nevidím v tom problém ,po ukončení pochůzky vím kolik bylo lovících rybářů a jakou trasu jsem prošel .Za mě super….

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -