DomůNovinkyREVOLUCE: Jihočeský ČRS „provokuje“ vedení Svazu! Zveřejňuje dokumenty ze zasedání Rady ČRS

REVOLUCE: Jihočeský ČRS „provokuje“ vedení Svazu! Zveřejňuje dokumenty ze zasedání Rady ČRS

- Reklama -

Rada ČRS je nejvyšším vedením Svazu. Právě ona rozhoduje o těch nejdůležitějších věcech, které mají mnohdy dopad na celosvazovou rybařinu. Jenže! Řadoví rybáři mají prakticky jediný zdroj informací, ze kterého se mohou dozvědět, co se ve vedení Svazu projednává, a co se tam děje. Tedy až doteď. Jihočeští zástupci, kteří v Radě ČRS sedí, zveřejňují dokumenty z jejího zasedání. A takhle by to mělo vypadat všude!

Na Facebooku se objevil nenápadný dotaz od jednoho rybáře ze severu Čech. „Je pravda, že zastupitelé Jihočeského ČRS zasílají zápisy z jednání Rady ČRS na místní organizace?“ ptal se. A tato nenápadná otázka vzbudila zajímavou diskuzi. Protože řadoví rybáři jednoduše nemají přístup k tomu, co se v Radě děje. Jediným zdrojem jsou poměrně strohé zprávy na webu Rady ČRS. Proč by ale nemohly být zveřejňovány zápisy ze zasedání vedení Svazu? Tu samou otázku si položili zřejmě i na jihu Čech.

Protože právě Jihočeský ČRS si už v červnu na konferenci usnesl, že jeho zástupci budou veřejně informovat jihočeskou členskou základnu o činnosti Rady ČRS a dění na jejich zasedáních. V praxi to vypadá tak, že Jihočeši posílají každý měsíc zápisy z jednání Rady ČRS do jednotlivých místních organizací. Díky tomu mají jihočeští rybáři perfektní přehled o tom, co se v Praze děje.

Tento krok si zaslouží velký respekt! Jihočeští rybáři totiž jdou příkladem. O dění v Radě ČRS by měli vědět všichni rybáři. Informace by měly být podávány v kompletní verzi, a ne jen ve formě strohých zpráv! Nemělo by být takovou potíží dávat jednotlivé zápisy na webové stránky Rady ČRS. Doufejme tedy, že v brzké době dojde k prolomení „mlčenlivosti“, a že rybáři dostanou ty informace, na které mají právo…

ČTĚTE TAKÉ: Rybáři zuří! Kam „tečou“ miliony? Chce Severočeský ČRS tajit hospodaření s penězi rybářů? 

Velkou otázkou je, co na to ostatní územní svazy? Jiné kraje totiž vidí zveřejňování informací jako problém. Například v souvislosti se Severočeským ÚS se nedávno hovořilo o směrnici, která by se zaobírala ochranou citlivých údajů. V praxi by to pak znamenalo, že rybáři by například nevěděli, kde končí svazové peníze. Nám se tedy více líbí přístup Jihočechů, kteří chtějí větší transparentnost Svazu.

Jihočeši, skvělá práce!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -