DomůNovinkyRevoluce na Nových Mlýnech: Obec „na zkoušku“ povoluje rybářské bivaky! Nesmí být...

Revoluce na Nových Mlýnech: Obec „na zkoušku“ povoluje rybářské bivaky! Nesmí být nepořádek

- Reklama -

Skvělá zpráva! Spoluzakladatel Dobrovolníků Pálavy rybář „Rudiko“ na sociálních sítích informoval, že se povedlo „na zkoušku“ upravit obecní vyhlášku v Brodu nad Dyjí, díky čemuž budou moci rybáři pobývat na březích Mušovské nádrže v katastru zmíněné obce. Ale bacha! Toto rozhodnutí obce rozhodně není konečné, jedná se pouze o „zkušební období“. Pokud po rozvolnění budou rybáři dělat nepořádek, vše se vrátí k velmi přísným zákazům…

O výrazné změně v Brodu nad Dyjí informoval rybář „Rudiko“, který dlouhodobě bojuje za změny na Nových Mlýnech. Tento rybář je i spoluzakladatelem Dobrovolníků Pálavy, kteří na březích Novomlýnských nádrží pořádají úklidové akce. A díky tomu rybáři mnohem snadněji nachází společnou řeč s okolními obcemi.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Super levné kaprové děličky! Jeden prut nestojí ani 550 korun!

„Zhruba před šesti měsíci jsem se zkontaktoval s místostarostkou Brodu nad Dyjí, dali jsme hlavy dohromady a hledali jsme nějaké řešení, kdy bychom platnou vyhlášku trochu uvolnili. V tuhle chvíli to dopadlo tak, že vyhláška už vešla v platnost, je změněná – už je vyvěšena i na úřední desce obce Brodu nad Dyjí,“ přináší zprávu ve videu rybář Ruda, známý jako Rudiko.

Ale bacha! Nové změny se týkají pouze rybářských bivaků! Vyhláška stále počítá například s omezením „dopravy“, anebo s omezením karavanů a přívěsů. „Do katastru přilehlých břehů bude zákaz vjezdu, konkrétně na tzv. „Ptačák“, takže auta tady určitě nebudou. Respektujte to! Bude tady také zákaz obytných přívěsů a zákaz karavanů. Bivakování na „Ptačáku“ bude tolerováno! Používejte prosím bivaky pro rybářské účely, tedy tmavě hnědé, tmavě zelené. Netahejte sem party-stany, anebo třeba červené nebo modré stany,“ říká rybář Rudiko.

Spoluzakladatel Dobrovolníků Pálavy upozorňuje na to, že tato změna bude ve „zkušebním období“. Pokud rybáři budou po rozvolnění dělat nepořádek, pak se zákaz rybářských bivaků vrátí. „Je to na rok! Je to na zkoušku, pokud to bude fungovat, vyhláška se měnit nebude, a budeme tady moci bivakovat. Všímejme si jeden druhého, když bude někdo dělat nepořádek, tak ho napomeňte. Buďme rádi, že to takhle dopadlo,“ upozorňuje spoluzakladatel Dobrovolníků Pálavy.

VIDEO: Vyjádření rybáře Rudika je dostupné ve skupině Kaprařina na Pálavě

Velkou zásluhu na aktuálním stavu mají jak zastupitelé obce Brodu nad Dyjí, tak i Dobrovolníci Pálavy. „Především bych chtěl poděkovat obecnímu zastupitelstvu Brodu nad Dyjí, starostovi a místostarostce. Velký dík mají i Dobrovolníci Pálavy, protože oni už tvoří nějakou historii, takže obce o nás ví. Obce ví, co děláme, o co se snažíme, a jde vidět, že obce s námi spolupracují, a za nějakých podmínek nám vychází vstříc. My jsme garantovali dva úklidy ročně, což už normálně děláme. A teď 10. dubna proběhne brigáda, kdy uklidíme katastry v Drnholci a Brodu nad Dyjí,“ zakončuje rybář Rudiko.

 

Kdo jsou Dobrovolníci Pálavy? 

S tou situací se setkal každý rybář, který má Nové Mlýny zaryté v srdci, ale jezdí na tuto lokalitu z velké vzdálenosti: Bivakování je na této lokalitě značně komplikované! V posledních sezónách se rybáři mohli setkat dokonce s pokutami ze strany policie, protože na velké části břehů Nových Mlýnů je v obecních vyhláškách zakázán „pobyt u vody“. Redakce InRybar.cz už v minulosti kontaktovala obce na březích Nových Mlýnů, které potvrdily, že jedním z důvodů zákazů byl i nepořádek.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Super levné kaprové děličky! Jeden prut nestojí ani 550 korun!

Tento trend se ale nelíbí spolku rybářů, který si říká Dobrovolníci Pálavy. A právě ti se snaží s obcemi jednat. Ovšem! Rybářská skupina nezůstává pouze u ústního vyjednávání. To ne! Dobrovolníci Pálavy na březích Nových Mlýnů pořádají úklidové akce, kterými chtějí obcím dokázat, že rybáři si zaslouží „druhou šanci“.

INFO: Jak fungují Dobrovolníci Pálavy a co je jejich cílem? 

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Rudiko, spoluzakladatel Dobrovolníci Pálavy

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

9 KOMENTÁŘE

  1. Rozumní lidé ještě existují.Jezdim na Pálavu na dovolenou a jako rybář pokecam s každým.Nechytam tam ale mám ztoho radost.Jen mě mrzí že vše se hází na rybáře.Je to o lidech.

  2. Tato část vody je pro nás srdcová záležitost,rádi bichom přijrli na tu brigádu,ale jsme uzavřeni v jiném okrese

  3. At si stanujou pred svojim barákem. Nikdy nebude poradek. Lidi jsou prasata a cela rybarina uz neni to co byvala.

  4. Myslím,že hodně t.zvaných rybářů se neumí chovat a binec u vody budou dělat pořád. Mám to ze svých dlouholetých zkušeností. A člověk se bojí ozvat,protože hrozí násilí. Také jsem zažil.

  5. No co říci na tenhle článek. Bylo by to krásný kdyby to byla pravda. Ale tím to končí. Bohužel veškeré informace týkající se povolení (tolerovani) byvakovani na ptačáku jsou klamné. Nejen že nikde není nic vyvěšeno (Brod nad Dyjí) že je upravena vyhláška obce vůči byvakovani,ale ani sama obec o takzvaném tolerování nic neví.
    By mě zajímalo kdo takovou fámu dal do éteru bez jakéhokoli ověření. Akorad to dává falešnou naději slušným rybářům.
    A zároveň je nabádá nevědomě porušovat vyhlášku ktera se v poslední době trestá zajímavým pokutami.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -