DomůNovinkyRybář ulovil gigantickou vyzu! Ryba vážila neuvěřitelných 617 kilogramů!

Rybář ulovil gigantickou vyzu! Ryba vážila neuvěřitelných 617 kilogramů!

- Reklama -

Gigant. Takhle by se dala jedním slovem popsat vyza malá, kterou ulovil čínský rybář v řece Amur. Ryba byla ulovena v oblasti, která leží nedaleko Ruska. Tato vyza není na tamní poměry jedinečným úlovkem. Několikrát za čas se taková vyza v této oblasti vytáhne. Přesto tato vyza malá o hmotnosti 617 kilogramů patří k velice zajímavým úlovkům, o kterém si tuzemští rybáři mohou nechat jenom zdát…

Čínský rybář, který vyzu malou o hmotnosti přes 600 kilogramů ulovil, poslal svůj úlovek na jeseteří farmu. Tam pracovníci farmy zjistili, že ulovená vyza je samička, která v sobě ukrývá velice cenný poklad – přes 1 milion jiker! Farma se tak bude snažit jikry šetrně získat, a následně je uměle oplodnit. Pokud vše půjde podle plánu, pak pracovníci farmy vypustí čerstvý potěr zpátky do řeky Amur.

Tip: Akce! Slevy na rybářské potřeby až 40 %!!!

Vyza malá patří ke kriticky ohroženým rybím druhům. Kvůli intenzivnímu lovu je tento rybí druh na pokraji vyhubení. Dokonce už i čínští rybáři tyto ohrožené ryby pouští zpátky do řeky, aby pomohli k jejich záchraně. Vyza malá je úžasný rybí druh. Staří tohoto druhu se podle odborných zdrojů odhaduje už na 130 milionů let. Jenže! Současnost je pro vyzy malé velice tvrdá. Tyto ryby jsou kvůli cenným jikrám v hledáčku pytláků. Proto jsou vyzy malé kriticky ohrožené!

Redakce InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -