Domů Novinky Rybaření na Máchově jezeře startuje! Rybáře láká na krásné kapry nebo štiky

Rybaření na Máchově jezeře startuje! Rybáře láká na krásné kapry nebo štiky

- Reklama -

První dubnový den na Máchově jezeře odstartovala už 4. rybářská sezóna. Rybaření na Máchově jezeře si obíbila spousta rybářů. A ono se není čemu divit! Tato vodní plocha nabízí zcela unikátní prostředí, ale také nádherné ryby. Velkým lákadlem je například I lov loděk, který na Máchově jezeře začíná v září. Nezapomeňte, že na Máchově jezeře se konají I populární rybářské závody. Tuhle vodu musíte rozhodně navštívit!

Obliba Máchova jezera poslední dobou roste! Stále se rozšiřuje nabídka sportovních i společenských aktivit v průběhu celého roku. Vše začíná již v dubnu. Čtvrtým rokem je na Máchově jezeře obnovena tradice sportovního rybolovu a rybaření si zde mohou užívat jak zkušení rybáři, tak i široká veřejnost. K lovu totiž stačí zakoupení povolenky a dodržování rybářského řádu pro Máchovo jezero.

 

Povolenky k rybolovu

Prodej povolenek začal již 15. března, jsou k dispozici roční, víkendová, týdenní či denní a zakoupit si je lze v Doksech v infocentru či v prodejně rybářských potřeb Neufish. Od května bude možno zakoupit krátkodobé povolenky i na dalších místech: v Regatě Máchovo jezero, v hotelu Port (pouze pro ubytované), kempech Andrea a Karolínka a v infocentru ve Starých Splavech.

 

Pravidla rybolovu

Místní rybářský řád určuje celkem šest úseků vyhrazených pro sportovní rybolov ze břehu, kde lze chytat na udici od 1.4. do 30.11. 2019. Lov z loděk je po loňském zkušebním období definitivně povolen a to v termínu od 1.9. do 30.11. Zakázáno je používání echolotů a plavidel se spalovacími motory.

„Řada rybářů si našla na jezeře svůj oblíbený způsob lovu. A i rybáři ze vzdálenějších míst se k nám vracejí lovit opakovaně. Většina z nich byla s rybolovem spokojena. Mnozí si ulovili i „svoji“ pěknou rybu, jak je vidět z úlovkových lístků. Tam se objevují nejen kapři velcí 70 až 80 centimetrů, štiky 80 až 100 centimetrů, sumci již přes 130 centimetrů, ale i krásní boleni, okouni a další druhy ryb“, říká Jiří Holub, ředitel Obecně prospěšné společnosti Máchovo jezero.

„Od výlovu v roce 2014 jsme do jezera postupně nasadili ryby za vice než 500 000 korun. Zkvalitňování rybí obsádky, dorůstání vysazených ryb, dosazování nejen dravců, ale i trofejních kaprů; to vše by mělo vest k tomu, že následující sezony budou stále lepší a zajímavější,“ dodává Holub.

 

Rybářské závody

K začátku rybářské sezóny na Máchově jezeře již tradičně patří rybářské závody. Jejich čtvrtý ročník je letos plánován na 11. květen. Z minulých let zůstává počet závodníků omezen na 60 rybářů a je tedy třeba včasná registrace – nejlépe mailem na info@opsmachovojezero.cz. Podrobnější informace lze nalézt na www.opsmachovojezero.cz .

 

Velikonoční plavby lodí Hynek

Nezahálí ani lodní doprava, která na letošní Velikonoce již po několikáté naplánovala okružní plavby výletní lodí Hynek. Začínají na Velký pátek 19.4. a pokračují každý den až do Velikonočního pondělí 22.4., kdy zde oslavy svátků jara vyvrcholí.

„Naše loňské velikonoční plavby byly hojně navštěvované a věřím, že tomu tak bude i letos. Pozdější termín Velikonoc navíc slibuje teplejší počasí a plavbu lodí lze spojit s hezkým výletem či víkendovým pobytem v Máchově kraji“, říká Vladimír Reichert, ředitel společnosti Regata Máchovo jezero, která provozuje lodní dopravu na Máchově jezeře.

Více informací na opsmachovojezero.cz a regatamachovojezero.cz.

Redakce InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

  1. Co to je zase za článek?? ,, rybaření na Machově jezeře startuje!…. Na krásné štiky…když se dravci na Mácháči smí lovit od 1.září do 30.listopadu,, což je až za půl roku,, a těch pár vyhrazenejch míst o několika metrech, které jsou stejně plný kaprařů i v tomto období,,. A s tou loďkou je to jak?? Když si vyjedu 100 metrů od břehu, tak stejně prý nemůžu, dle informací z loňského roka….

  2. O možnosti dovolené pro rybáře jsem se dočetl na zachytame.cz a okamžitě mě to zaujalo. Letos jsem to sice kvůli práci nestihl, ale příští rok si určitě čas udělám. Rybaření miluju,takže spojení s dovolenou je super nápad.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -