Domů Novinky Rybáři bijí na poplach: Okolo Slezské Harty má vzniknout cyklostezka! Trasa má...

Rybáři bijí na poplach: Okolo Slezské Harty má vzniknout cyklostezka! Trasa má vést co nejblíže u hladiny

- Reklama -

V médiích se nedávno objevila informace, že okolo Slezské Harty vznikne nová cyklostezka. Podle prvotních informací, které byly zveřejněny, to vypadalo, že stezka povede přes okolní obce v dostatečné vzdálenosti od vodní hladiny. Jenže! Na webu Mikroregionu Slezská Harta je uvedena informace, že stezka má vést co nejblíže k vodní hladině. Co přesně to znamená? A kudy stezka vlastně povede? Odpovědí je strašně málo! Proto někteří rybáři bijí na poplach, protože se bojí, že stezka povede příliš blízko… 

Nová stezka okolo Slezské Harty má odstartovat z Bruntálu, a bude vést Mezinou, Dlouhou Strání, Razovou a Leskovcem nad Moravicí. Stezka pak bude končit na hrázi přehrady. „Stezka je vedena po toku řeky po její levé straně a skončí na hrázi. Už v sezóně 2021 by měla být podstatná část hotová,“ řekl iDNES.cz předseda Mikroregionu Slezská Harta Josef Havlík.

„Máme vydané stavební povolení, ale ještě nenabylo právní moci, čeká se na dobu, kdy skončí možnost podat připomínky. Poté vyhlásíme výběrové řízení. První stavební práce by mohly začít na podzim,“ dodal Havlík.

 

Co se píše na stránce mikroregionu?  

Když se člověk podívá na mapu, pak všechny zmíněné obce jsou v dostatečné vzdálenosti od přehrady. Když se ale člověk podívá na webové stránky Mikroregionu Slezská Harta, pak tam nalezne tuto pasáž: „Trasa bude co nejblíže k vodní hladině a pokud možno s co nejmenším převýšením. V současné chvíli není kolem přehrady žádná ucelená trasa se zpevněným povrchem, jedná se spíše o dílčí úseky (obslužné komunikace Lesů ČR). Také tyto trasy nevedou blízko vodní hladiny.“

„Stezka bude mít multifunkční použití (inline brusle, kočárky, kola, koloběžky, v zimě běžky apod.) Tato páteřní cyklostezka bude v další fázi doplněna o cyklostezku vedoucí na protějším břehu přehrady tak, aby vznikl okruh okolo celé přehrady,“ stojí dále na webu mikroregionu.

A z čeho bude stezka zhotovena? „Část trasy je tvořena stávajícími zpevněnými úseky z živičného povrchu a dále nově navrženými zpevněnými úseky z živičného povrchu. Délka bude asi 20 kilometrů, šíře 3 metry. Nově navržené úseky jsou vedeny vesměs po pozemcích Povodí Odry a Lesů ČR,“ píše se na webu.

 

Jak bude trasa vypadat?

Redakce InRybar.cz se snažila od Mikroregionu Slezská Harta získat detailnější informace o tom, kudy stezka povede, v jakých úsecích bude nejblíže od vodní hladiny, a jak daleko vlastně od vody bude v těch nejbližších úsecích? Dále jsme chtěli zjistit detailnější informace o tom, z jaké materiálu stezka skutečně bude, zdali opravdu z asfaltu.

Do vydání článku jsme neobdrželi žádnou odpověď, přitom e-mail jsme odeslali už před týdnem.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

7 KOMENTÁŘE

  1. Dobrý den,po přečtení článku o cyklostezce jsem na pochybách komu to má prospět.Všude se bere ohled na cyklisty,,inlain bruslaře,kočárky a další,ale bere taky někdo ohled na rybáře?Jak mohou rybáři uplatňovat výkon rybářského práva,když se na místa možného rybolovu nemohou prakticky dostat.Všude je samí zákaz vjezdu!!!Při dnešní výbavě jednoho rybáře není dost dobře možné dostat se na místo rybolovu s celou výbavou “ po svých“.Když se podíváte jaký bordel je kolem cyklostezek,tak to určitě nedělají jenom rybáři,na které se to všechno hází.Podívejte se jaký je nepořádek kolem různých písníků po odchodu lidí ,kteří se tam chodí koupat a nejsou to jen rybáři!!!.Český rybářský svaz by se měl zajímat o to,aby bylo možné se na místo rybolovu dostat bez nějakého omezení pro slušné rybáře!!!!!
    S přáním hezkého dne a Petru zdar!!!

    • Dobrý den.Přečetl jsem si Váš příspěvek ke článku a plně s Vámi souhlasím,a nejenom s Vámi,ale i s obdobnými komentáři.Chytám ryby už strašně dlouho,od malého kluka.Jsem také v penzí a tahat se 1 až 2 km s tím,,vercajkem“není žádná sranda.Udělovat zákazy,když je někdo u takové moci,je velice chabé.Copak je problém do toho rádoby,,zákazu vjezdu“vjíždět na platný ryb.lístek?Popřípadě mít sebou 1 rybáře,ženu nebo kamaráda?Vždytˇjsou i orgány,které mají u ,,vody“ kontrolovat lovná místa a dávat pokuty za nepořádek kolem lovicího.Rybáři to mají i v pravidlech,že kolem sebe mají mít uklizeno!Jenom samé zákazy a nic se rozumně neřeší.To je můj názor Petru zdar.

  2. Dobrý den, jsem rybář přes 35 let, dnes je veliký problém aby člověk našel klid u vody a potkal co nejméně lidí, člověk potřebuje k rybaření klid a pohodu u které si odpočine ale jestliže se postaví cyklostezka už tak k přelidněné Harte tak to se už není o čem bavit, dnes je vše tak omezeno pro slušné rybáře že to až pěkné není, přístup k vodě, všude zákazy vjezdu, omezení doby k rybolovu, přes letní sezónu by měla fungovat 24 na všech revírech, hlavně proto aby se rybáři rozprostřely po všech vodách a nemackaly se u jedné či dvou kde je takový lov povolen, nejnižší Míra kapra by měla být 60cm, takovým věcem by se měli ti chytří zabývat a ne aby ke klidně vodě tahaly davy lidí kteří umy dělat jen kravál a donášet nepořádek.

  3. No udělat cyklostezku kolem celé Harty blízko vody je nesmysl. Kam budou ti rybáři chodit, když je všude samý zákaz. Opět paskvil nějakého úředníka.

  4. Bohužel,dokud bude s těmito stavbami spojeno ono magické slovo DOTACE,nedá se čekat žádný ohled na rybáře.Toto slovo je totiž oním magickým zaklínadlem,z kterého mnoho dotčenych cítí peníze ve své kapse.

  5. Jděte už s tím rýžováním někam. Zničíte jednu z nejkrásnějších vod v republice jen proto, abyste shrábli dotace a k Hartě přilákali hromadu blbců, které příroda nezajímá a umí dělat jen bordel a selfie. Komu jde o přírodu a pohodu u vody jezdí k Hartě i bez cyklostezky.

  6. Byl jsem u Harty jen jednou, protže už nemám rodiče v Moravském Berouně, ale udělat stezku kolem harty co nejblíže u vody považuji za nesmysl a nesmyslnou aroganci moci. Zničit krásnou přírodu, ve kreé nejsou ani kempy cyklosteskou je nehráznost.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -