DomůNovinkyRybáři bouchli do stolu! Na Labi se budou zpřísňovat pravidla, aby se...

Rybáři bouchli do stolu! Na Labi se budou zpřísňovat pravidla, aby se lépe chránili lososi

- Reklama -

Závěr rybářského roku 2020 přinesl 3 kapitální exempláře lososů, které rybáři chytili na Labi. Největší kus potom měřil neuvěřitelných 103 čísel, což je ryba, ze které se doslova tají dech. Jenže! Právě severočeští rybáři se rozhodli, že budou celoročně hájené lososy více chránit. Proto jsou na stole nová omezení, která by měla zvýšit ochranu lososů v daném úseku. Informoval o tom Severočeský územní svaz…

Práce Severočeského územního svazu se vyplácí! Rybáři ze severu Čech do Labe vysazují lososy už dvacet let, a jak je i z úlovků těchto nádherných ryb patrné, tato dřina nese své ovoce. V roce 2020 rybáři v Labi ulovili 3 lososy. Dvě menší ryby měřily 80 a 86 centimetrů. Ten největší losos pak měřil neskutečných 103 centimetrů! Famózní ryba!

CENOVÉ ŠÍLENSTVÍ: Super levné děličky na kapry za méně jak 1000 korun! TOP kvalita!

Přesto! Úlovky lososů nenechaly v klidu Severočeský územní svaz, který chce tyto celoročně hájené ryby více chránit. „S ohledem na současnou situaci bylo rozhodnuto, že dojde k úpravám ohledně omezení lovu této chráněné ryby, daná omezení budou vycházet z jednání mezi Severočeským územním svazem a odborníky v ČR, ale i v Sasku, se kterými dlouhodobě na projektu spolupracujeme,“ uvedli severočeští rybáři.

VIDEO: Podívejte se na pouštění obrovského lososa, kterého rybář ulovil v Labi

Kromě využití odborných znalostí bude Severočeský územní svaz vyhodnocovat i podněty ze strany členské základny. „V potaz budou brány i podněty členské základny. Ještě větší důraz bude také kladen na zacházení s rybou, pokud by byla tato ulovena náhodně i po zpřísnění současných podmínek na úseku, kde se především vyskytuje,“ plánuje Severočeský územní svaz.

 

Kritika úspěšných rybářů

Po zveřejňování fotografií ulovených lososů se na rybářském internetu rozjela diskuze o lepší ochraně těchto celoročně hájených ryb. Někteří rybáři totiž tvrdili to, že daní lovci chodí na lososy cíleně. Na to právě reagoval Severočeský územní svaz, který bude chtít tyto ryby více chránit. Jak?

CENOVÉ ŠÍLENSTVÍ: Super levné děličky na kapry za méně jak 1000 korun! TOP kvalita!

„Poslední dva roky jsou zaznamenávány úlovky v měsíci prosinci, ohledně toho Severočeský ÚS zváží, zda rozšíří omezení v daném úseku od příštího roku. Je možné, že část ryb se vytírá již v Labi, mnohé ryby ulovené v měsíci prosinci (což už je na tah poměrně pozdě) nebyly zaznamenány čidlem, ani vizuálně v Kamenici. Víme o nich tak jen díky jejich ulovení,“ řekl pro magazín InRybar.cz mluvčí severočeských rybářů Jan Skalský.

ČTĚTE TAKÉ: Chytil trofejního lososa na Labi a teď schytává obrovskou kritiku! Proč?

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Severočeský ÚS

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

5 KOMENTÁŘE

 1. Co to krákáte za ??? Ale že se vůbec divim, vždy vytáhnete nákou neověřenou informaci a snažíte se na to napsat senzaci..

  Faktem je ,že pokud by nevznikl tlak na Severočeský ÚS ze stran rybářů, tak by ÚS totu věc směle propagoval a podporoval.. Tak si laskavě nejdřív zjistěte fakt a nevyzdvihujete Severočeský Územní svaz, když právě on je v tomto momentě ten element, který rybářům dovolil lovit na místě, kde se lovit dávno nemělo ! ..

 2. Jo, už vidím, jak si ten stůl rozmlátili.

  To spíš by potřeboval dostat po hlavě ten, co to tímto stylem dramatizuje.

  INRYBÁŘ.CZ, lépe by upoutalo napsat, že si v duchu bojových umění, trénují své pěsti třískáním do stolu.

  Bez prvků agresivity, většinou, že, někdo zuří, se dost často ty Vaše úvodní titulky neobejdou.

  Samozřejmě jsem proti zraňování a odnášení ulovených lososů, i jako záměny nezkušených za pstruhy.

 3. Chyba už je jen to, že je severočeský územní svaz v lovu podporuje tím, že vydá zdarma povolenku. Na soutoku s Kamenicí by jsem zakázal lov od listopadu do března od hranic s Německem a aspoň 100m nad vtok. Jsem rybář z Děčína a ani by mě nenapadlo tam jít chytat když ryby táhnou. Rybáři co tam chodí by se měli zamyslet, protože nikdo neví v jakém stavu tu rybu do vody vrátí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -