Domů Novinky Rybáři mohou chytat na neplatné rybářské lístky! Ministerstvo vydalo kvůli koronaviru výjimku

Rybáři mohou chytat na neplatné rybářské lístky! Ministerstvo vydalo kvůli koronaviru výjimku

- Reklama -

Současná krizová situace v České republice komplikovala některým rybářům život i tak, že jim v době nouzového stavu propadly rybářské lístky. Někteří rybáři tak s neplatným dokladem nemohli k vodě, protože by porušovali rybářská pravidla. Ministerstvo ale udělalo vstřícný krok, kdy vydalo stanovisko, které rybářům dovolí rybařit i s propadlými rybářskými lístky po 1. březnu 2020. Tato výjimka bude platit pouze po dobu nouzového stavu!

Na webu ministerstva zemědělství se píše:

Podle stanoviska ministerstva vnitra mohou osoby, kterým po 1. březnu skončila platnost rybářského lístku během nouzového stavu prokazovat odbornou způsobilost k výkonu rybářského práva i nadále tímto neplatným dokladem. Příslušné správní orgány, a to včetně rybářské stráže, by neměly přestupky týkající se neplatného rybářského lístku řešit. Týká se to případů, k nimž došlo po 1. březnu 2020 po dobu trvání nouzového stavu.

Uvedená doporučení platí pouze po dobu trvání nouzového stavu.

Ministerstvo zemědělství zároveň upozorňuje příslušníky rybářské stráže a myslivecké stráže na stanovisko ministerstvo vnitra z 20. března 2020. Podle něj mohou občané, jimž po 1. březnu skončila platnost občanských průkazů nebo cestovních pasů, svoji totožnost v ČR nadále prokazovat těmito neplatnými doklady.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Super stojan na pruty za nízkou cenu! Kvalita za super peníze

Pokud má dotyčná osoba alespoň jeden platný doklad (občanský průkaz, cestovní pas nebo řidičský průkaz), měl by se prokázat některým z platných dokladů. Ministerstvo zemědělství doporučuje strážím, aby při užití oprávnění požadovat od kontrolovaných osob prokázání jejich totožnosti, aplikovaly stanovisko ministerstva vnitra.

Zdroj: Ministerstvo zemědělství České republiky

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

9 KOMENTÁŘE

  1. Tak to je hezký. Doufám že i majitel fitka mi taky promine že mám propadlou permici a v obchodě při platbě kartou že na účtě nic není. Ono totiž lístek něco stojí , ale občanka je tak nějak zadara. Nějak mi přijde že tato doba bude přát vychcánkům kteří umí vytěžit i z utrpení.

    • mícháte úplně nesouvisející věci. Cílem je hlavně, aby lidé nechodili na úřad pro nový… navíc úřad by jim ho ani neměl vydat, protože platí nařízení, že má vyřizovat jen nezbytné záležitosti…

  2. Nemám lístek mám smůlu. Nebo si snad můžu jít zastřílet bez papírů nebo zalétat? Pokud někdo nenašel hodinu čas za 3 měsíce, tak určitě nemá ani čas sedět u vody. Jinak spoustu lidí musí chodit do práce a setkají se s 10x více lidmi za den než u výdeje lístků a také to není životně důležité. No a pokud je nařízení, tak ok ať papíry nepropadnou, ale to je vše.

    • O jakých třech měsících to mluvíte? podmínkou je, že lístku skončila platnost po 1. 3. 2020 – slouží to jen a právě pro ty případy, které jsou tím přímo ovlivněné. Pokud to někdo odkládal, má bohužel smůlu.

  3. Máte pravdu, je spousta lidí kteří nechávají věci na poslední chvíli a nebo si prostě člověk ani nevzpomene mrknout kdy co končí a teď se s tím nehne.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -