skingbranding-banner

Rybáři na Labi měli ve vezírku přes 15 kilo ryb! Rybářská stráž jim zadržela povolenky


Rybářská stráž z místní organizace v Mělníku měla tento víkend pořádně napilno. Členové rybářské stráže zkontrolovali hned několik revírů a zjistili několik pochybení proti rybářským pravidlům. Mezi nimi byly i velmi vážné prohřešky. Jako například, když na Labi narazili na dvojici cizinců, kteří porušili hájení, anebo překročili denní limit. Rybářská stráž těmto rybářům okamžitě zadržela povolenky.

První kontroly proběhly minulý pátek, kdy rybářská stráž kontrolovala Vltavu na několika místech. Zde rybářská stráž narazila jen na několik drobností, která řešila na místě domluvou. „V páteční podvečer začala kontrola mělnických revírů na Vltavě, Zelčíně a v Lužci nad Vltavou, kde bylo vše v pořádku. Na pískovně Baraba bylo u dvou lovících zjištěno drobné pochybení v neproškrtávání řádků povolenky a jednou špatně zapsaný revír – vše bylo řešeno domluvou a nápravou chyb na místě,“ uvedli rybáři z MO Mělník.

Sobotní kontrola se pak zaměřila na Labe, protože rybářská stráž dostala hlášení o rybářích, kteří údajně lovili na více prutů. Ovšem porybní na místě nic takového nezjistili. Další kontroly pak probíhaly i v nočních hodinách, a porybní zadrželi hned několik povolenek za noční rybolov.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Super levné křeslo pro rybáře za pár korun! Nosnost 160 kilo!

„V sobotu večer byla rybářská stráž upozorněna, že na Labi pravděpodobně loví dvojice mužů na více prutů. Při kontrole bylo vše v pořádku. Následně se dva strážci vydali na noční kontrolu částí Hadík, Vehlovice, Baraba a Labe, kde mezi 2. a 3. hodinou ranní zjistili lov mimo stanovenou dobu u celkem tří lovících, kterým zadrželi povolenky,“ píše se na webu MO Mělník.

Rybářská stráž pak pokračovala v kontrolách i v neděli. V podvečer dal rybářské stráži vědět jeden všímavý rybář o podezřelém chování dvojice rybářů. Rybářská stráž okamžitě vyjela na dané místo. „V podvečerních hodinách bylo nahlášeno všímavým rybářem podezřelé chování dvojice lovců na Labi. Členové rybářské stráže ihned jednali a zadrželi dvě povolenky za ponechané ryby v době hájení, nezapsaný úlovek ušlechtilé ryby a překročení denního limitu úlovků, navíc uchovávaného ve společném vezírku – celkem 15,5 kilo ryb,“ uvedli rybáři z MO Mělník.

Je nutné mít stále na paměti, že každý rybář u vody může s ochranou revírů pomoci. Stačí se dívat kolem sebe, a pokud se někdo nechová podle pravidel, pak prosím volejte rybářskou stráž nebo rovnou policii. Je třeba chránit ryby v revírech společně! „Děkujeme všímavým kolegům rybářům, že jim není lhostejné co se u našich revírů děje a pomáhají rybářské stráži chránit obsádku vod. Poděkování patří i členům rybářské stráže za rychlou aktivitu při ostraze revíru,“ uzavřeli rybáři z MO Mělník.

 

Co dělat u vody, když vidím porušování pravidel? 

Kritizování rybářské stráže za „nicnedělání“ se stalo koloritem českého rybaření. Ano, u svazových revírů se kolikrát dějí neuvěřitelné věci. Ale vzhledem k tomu, jak obrovské plochy musí rybářská stráž kontrolovat, není možné být non-stop všude. Proto rybářská stráž spoléhá i na samotné rybáře. Ne! Samotní rybáři rozhodně nemají bránit rozkrádání svazových vod, ale kolikrát stačí vytáhnout mobil z kapsy a chování některých rybářů natočit. A poté zavolat rybářskou stráž nebo policii a video důkaz předložit…

NEPŘEHLÉDNĚTE: Super levné křeslo pro rybáře za pár korun! Nosnost 160 kilo!

„Pokud je rybář svědkem porušení rybářského řádu, je jednoznačně nejlepší variantou kontaktovat přímo člena rybářské stráže, pokud je u revíru uveden, hospodáře daného revíru, nebo Policii ČR. Pořízení videozáznamu má význam vždy. Samozřejmě je ideální, pokud dokumentaci pořídí na místě přímo RS. Dokumentace pořízená jiným rybářem, zaslaná hospodáři revíru nebo členovi RS ale má opodstatnění také a je možné ji využít jako podklad například  v rámci vnitrosvazových kárných řízení. Určitě nedoporučujeme “brát zákon do vlastních rukou”, vždy je nutné porušení řešit ve spolupráci s úředními orgány, tedy RS nebo Policií ČR,“ vysvětluje mluvčí Českého rybářského svazu Tomáš Kočica.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: MO Mělník

Nové články v rubrice

Těžký život rybářů: 770 chráněných vyder zmasakrovalo ryby za více jak 21 miliónů korun!  

admin | přečteno: 5316x | 23.02.2021 | 3 komentářů

Technik Východočeského územního svazu Karel Němec zveřejnil na tamním webu …

České revíry bez amurů? Někteří politici chtěli omezit oblíbené ryby! Jak to dopadlo?

admin | přečteno: 5551x | 23.02.2021 | 4 komentářů

Tak tohle bylo jen o fous! Na politické půdě se …

Ztratí rybáři oblíbené revíry? Obce toho mají dost! Nepořádek od rybářů působí komplikace

admin | přečteno: 6974x | 22.02.2021 | 13 komentářů

V minulém týdnu se magazín InRybar.cz zabýval situací na Slezské Hartě, …

Komentáře

 • Blbá otázka, když tam budu 2 dny a první chytím 2 kapry napíši dam do vezirku označením štítkem a druhy den ulovim další rybu… Mohu ji dat do vezirku k nim?Nebo musím ještě jeden vezirek zvlášť?

 • @karel
  Samozřejmce
  Už musím reagovat i na ostatní…takže místní rybářské orgánizace žádají rybáře ,aby koukali kolem sebe na nepoctivé rybáře,a jakoby společně zabránili temto “rybovrazdam”,ale ve skutečnosti jsou to navenek rádoby působící řeči, které bohužel nic neznamenají…a kohokoli rád přesvědčím,že to tak je…a začíná to samozřejmě,kde jinde,než od hlavy,.. kde smrdí ryba nejvíce, nebo jak je to přísloví…
  Petrův zdar Pampaliny

  • Pokud to vezmu do extramu, tak kdyz jedu na tyden a kazdy den si planuju vzit 2 ryby, tak musim mit s sebou 7 vezirku? 🙂

   • …a sedm dalších v rezervě, to kdyby tě napadalo si dovcu prodloužit.
    Jinak by mně zajímalo, jak dokáží, že je vezirek s rybami jeho, když se k tomu nebude tak nějak hlasit ;o)
    Skuteční profi reznici, ryby hned zabíjejí a pomocník ihned odnáší do auta.

    • Většinou už na některých místech musí být cedulka s jménem a adresou. Jako pokud si z akce chci ponechat ryby tak je řádně napíši a dam do vezirku a když bude cca 3m dlouhý,tak ty 4 kapři budou mít dostatek místa. Muj názor.

     • Jinak těch 7 vezirku je fakt už extrém hihi. Ale možná se pár šílenců najde. Ja pokud si z takové akce chci vzít rybu , říkám si poslední den a pak to ani nepipne. A jsem šťastný že se po tydnu u vody s bordelem v autě nemusím ještě dělat s rybou.

 • Na Labi 29 nesmíš mít rybu přes noc,ani ve vezìrku,7 by vám jich bylo k ničemu 😂 adresa,neadresa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.