skingbranding-banner

VIDEO: Silný proud v řece strhl brodící se auto! Řidič uplaval na břeh, spolujezdkyně zůstala na střeše


Hodně kuriózní nehoda se odehrála nedaleko Raškovic na Frýdecko-Místecku. Řidič vozidla chtěl řeku přebrodit přes brod, ovšem rozvodněná řeka auto strhla. Řidič se dokázal z auta dostat ven na břeh, ovšem uvnitř vozidla zůstala spolujezdkyně a pes. Naštěstí proud nebyl natolik silný, aby auto převrátil, takže přivolaní hasiči dostali ženu se psem na břeh s pomocí člunu. Po opadnutí vody v řece hasiči auto vytáhli s pomocí obojživelného pásového transportéru.

U Raškovic na Frýdecko-Místeku je v řece Morávce brod, který chtěl řidič přebrodit ve vozidle. Ovšem! Tuto oblast v posledních dnech zasáhly silnější deště, proto bylo nutné z nedaleké přehrady Morávky upustit vodu. Ta zvedla hladinu v řece, což se stalo pro zmíněného řidiče osudným. Když totiž vjel do řeky, tak proud byl natolik silný, že auto strhl a unesl ho 200 metrů daleko, kde se zachytlo o kamennou hrázku.

„Muži středního věku se podařilo dostat na břeh, žena středního věku ale zůstala uvnitř. Velkým štěstím pro ni a malého pejska s ní bylo, že se vodou vláčený automobil pouze otáčel kolem svislé osy, ale neobrátil se na střechu. Navíc zhruba po 200 metrech se zachytil o skrytou kamennou hrázku,“ uvedli hasiči z Moravskoslezského kraje.

VIDEO: Podívejte se na zásah hasičů, kteří vytahovali vozidlo z řeky

Naštěstí proud nebyl natolik silný, aby auto převrhl na střechu. Přivolaní hasiči tak okamžitě vytáhli čluny a záchranné saně, s kterými se rychle dostali k potopenému autu. Záchranáři nejprve dostali ženu ze střechy vozidla do člunu a bezpečně ji přepravili na břeh. Následně se ještě hasiči vrátili pro vyděšeného psa, který zůstal v zaklíněném vozidle. Ani ženě, ani muži se nic nestalo, z nehody vyvázli bez zranění.

Kvůli nehodě bylo nutné, aby hasiči kontaktovali vodohospodáře. Ti totiž museli snížit průtok v řece, aby bylo možné zaklíněné vozidlo dostat zpátky na břeh. Voda opadla až následujícího dne dopoledne. „Hasiči si přivolali na pomoc obojživelný pásový transportér PTS 3 ze Záchranného útvaru HZS ČR v Hlučíně. Transportér ve spolupráci s profesionálními hasiči z Frýdku-Místku a Nošovic a s dobrovolnými hasiči z Raškovic odtáhl automobil tokem Morávky zpět k brodu, kde byl úspěšně vytažen na břeh,“ popisují hasiči z Moravskoslezského kraje.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: HZS Moravskoslezského kraje

Nové články v rubrice

„Proč jste nepomáhali s úklidem zdechlin na Běčvě?“ ptají se rybáři ochránců přírody z Greenpeace

admin | přečteno: 508x | 28.09.2020 | Žádné komentáře

Česká pobočka ochranářské organizace Greenpeace vydala na Facebooku velmi tvrdé …

VIDEO: Bohumil Kuna kritizuje podložky pod kapry! Podle něho škodí rybám

admin | přečteno: 6286x | 24.09.2020 | 42 komentářů

Rybář Bohumil Kuna patří odjakživa k velmi hlasitým kritikům moderní kaprařiny. …

Ekologická katastrofa: Pořád se neví, co zabilo tuny ryb! Chemička od Agrofertu únik látky odmítá

admin | přečteno: 2038x | 23.09.2020 | 3 komentáře

Ekologická katastrofa, která se odehrála na řece Bečvě, stále doznívá! …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.