Domů Novinky VIDEO: Silný proud v řece strhl brodící se auto! Řidič uplaval na břeh,...

VIDEO: Silný proud v řece strhl brodící se auto! Řidič uplaval na břeh, spolujezdkyně zůstala na střeše

- Reklama -

Hodně kuriózní nehoda se odehrála nedaleko Raškovic na Frýdecko-Místecku. Řidič vozidla chtěl řeku přebrodit přes brod, ovšem rozvodněná řeka auto strhla. Řidič se dokázal z auta dostat ven na břeh, ovšem uvnitř vozidla zůstala spolujezdkyně a pes. Naštěstí proud nebyl natolik silný, aby auto převrátil, takže přivolaní hasiči dostali ženu se psem na břeh s pomocí člunu. Po opadnutí vody v řece hasiči auto vytáhli s pomocí obojživelného pásového transportéru.

U Raškovic na Frýdecko-Místeku je v řece Morávce brod, který chtěl řidič přebrodit ve vozidle. Ovšem! Tuto oblast v posledních dnech zasáhly silnější deště, proto bylo nutné z nedaleké přehrady Morávky upustit vodu. Ta zvedla hladinu v řece, což se stalo pro zmíněného řidiče osudným. Když totiž vjel do řeky, tak proud byl natolik silný, že auto strhl a unesl ho 200 metrů daleko, kde se zachytlo o kamennou hrázku.

„Muži středního věku se podařilo dostat na břeh, žena středního věku ale zůstala uvnitř. Velkým štěstím pro ni a malého pejska s ní bylo, že se vodou vláčený automobil pouze otáčel kolem svislé osy, ale neobrátil se na střechu. Navíc zhruba po 200 metrech se zachytil o skrytou kamennou hrázku,“ uvedli hasiči z Moravskoslezského kraje.

VIDEO: Podívejte se na zásah hasičů, kteří vytahovali vozidlo z řeky

Naštěstí proud nebyl natolik silný, aby auto převrhl na střechu. Přivolaní hasiči tak okamžitě vytáhli čluny a záchranné saně, s kterými se rychle dostali k potopenému autu. Záchranáři nejprve dostali ženu ze střechy vozidla do člunu a bezpečně ji přepravili na břeh. Následně se ještě hasiči vrátili pro vyděšeného psa, který zůstal v zaklíněném vozidle. Ani ženě, ani muži se nic nestalo, z nehody vyvázli bez zranění.

Kvůli nehodě bylo nutné, aby hasiči kontaktovali vodohospodáře. Ti totiž museli snížit průtok v řece, aby bylo možné zaklíněné vozidlo dostat zpátky na břeh. Voda opadla až následujícího dne dopoledne. „Hasiči si přivolali na pomoc obojživelný pásový transportér PTS 3 ze Záchranného útvaru HZS ČR v Hlučíně. Transportér ve spolupráci s profesionálními hasiči z Frýdku-Místku a Nošovic a s dobrovolnými hasiči z Raškovic odtáhl automobil tokem Morávky zpět k brodu, kde byl úspěšně vytažen na břeh,“ popisují hasiči z Moravskoslezského kraje.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: HZS Moravskoslezského kraje

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -