DomůNovinkyRybáři na Lipně dvakrát fyzicky napadli porybné! Jeden rybář si nechal 3...

Rybáři na Lipně dvakrát fyzicky napadli porybné! Jeden rybář si nechal 3 candáty, druhý seděl v hospodě

- Reklama -

Bohužel případů, kdy agresivní rybáři napadli rybářskou stráž, je v letošním roce nadmíru. Po informování o napadení porybných na Orlíku jsou tady další případy napadení, které se tentokrát odehrály na Lipně. V prvním případě rybářská stráž narazila na rybáře, který si ponechal 3 candáty. Ve druhém pak porybní narazili na lovícího, který namísto u prutů seděl ve 100 metrů vzdálené hospodě. V obou případech situace vyvrcholily v napadení rybářské stráže, kdy bohužel jeden porybný byl zraněn. Oba případy řeší státní zastupitelství. O případech napadení informoval předseda jihočeského územního svazu Karel Koranda…

„Během posledních tří týdnů došlo dvakrát k fyzickému napadení naší rybářské stráže, jednou dokonce s ublížením na zdraví. Nechápu, proč stojí za to některým rybářům se vystavit trestnímu postihu pro pár ryb navíc (ponechat si tři candáty a čistit je u vody), anebo pro nepřítomnost u prutů (sedět v hospodě 100 metrů od prutů a pít pivo – to opravdu není rybolov) a pak fyzicky napadnout kontrolující rybářskou stráž,“ napsal Karel Koranda na sociální sítě.

Předseda jihočeských rybářů upozornil na to, že členové rybářské stráže jsou úředními osobami. A právě jejich napadení se trestá podle trestního zákoníku (paragraf 325). V něm stojí, že kdo užije násilí proti úřední osobě, tak tomu hrozí až 4 roky za mřížemi. Pokud pak agresor způsobí členovi rybářské stráže zranění, hrozí mu až 6 let ve vězení. Oba zmíněné případy napadení rybářské stráže už řeší státní zastupitelství.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Super levný stojan na pruty za pár korun! Kvalita za nízkou cenu

„Takže shrnuto, vážení přátelé rybáři, chovejte se slušně tak, jako doposud, dodržujte zákony a rybářský řád a užívejte si krásné okamžiky u našich úžasných revírů a vyvarujte se násilí. Neboť život je krátký na to, abychom si ho kazili zločiny a tresty za ně, a dost dlouhý na to, abychom si ho užívali při našem krásném koníčku, kterým bezesporu rybaření je,“ vzkázal rybářům předseda Koranda.

 

Napadení rybářské stráže na Orlíku: Žena porybná má poraněnou krční páteř

Případ se odehrál v druhé půlce srpna ve večerních hodinách nedaleko Podolského mostu na Orlické přehradě. Rybáři narazili na trojici rybářů, kteří byli české národnosti. Podle dostupných informací nebyli rybáři přítomni u svých prutů. Kontrola, která probíhala zcela normálně, se rázem vyostřila.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Super levný stojan na pruty za pár korun! Kvalita za nízkou cenu

Podle všeho trojice rybářů nejprve rybářskou stráž napadla verbálně, následně došlo k fyzickému útoku. Mezi členy rybářské stráže byla i mlada žena, které rybáři poranili krční páteř. Na místo okamžitě dorazila policejní hlídka, která agresory mimo jiné podrobila dechové zkoušce. Dva rybáři nadýchali skoro 2 promile. Třetí rybář se odmítl zkoušce podrobit.

V současné chvíli podle Českého rybářského svazu už probíhají úkony orgánů činných v trestním řízení. Agresivní rybářům, kteří napadli porybné, nyní hrozí až 6 let ve vězení.

Více info: Opilí rybáři na Orlíku napadli ženu porybnou! Má poraněnou krční páteř

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -