Domů Novinky V Praze se už brzy otevře zatopený lom pro rybáře! Nádherná lokalita pro...

V Praze se už brzy otevře zatopený lom pro rybáře! Nádherná lokalita pro rybaření ve Zličíně

- Reklama -

I když prázdniny a teplá část rybářského roku končí, netřeba smutnit. Radnice Prahy-Zličín totiž přišla se skvělou zprávou, která zahřeje nejednoho rybáře z Prahy a širokého okolí i v tomto chladnějším období. V této městské části se totiž otevře zatopený lom Hliník, na kterém bude možné rybařit. Stačí u sebe mít platnou rybářskou povolenku. V bývalém lomu se v minulosti těžila cihlářská hlína, ze které se vyráběl šamot. Nyní je vodní plocha významnou rekreační oblastí pro obyvatele zmíněné městské části.

„Dle vyjádření Magistrátu hlavního města Prahy, jako majitele a správce tohoto vodního díla, zde bude od podzimu 2020 povolen lov ryb, a to klasicky na celosvazovou nebo pražskou povolenku Českého rybářského svazu,“ uvedla radnice Prahy-Zličín.

Rybník Hliník je zatopeným lomem, ve kterém se těžila cihlářská hlína, která je klíčovým materiálem pro výrobu šamotu. Šamot je žáruvzdorná hmota, ze které se staví pece nebo kamna. Tento lom se stal důležitým zdrojem vody pro obnovený Řepský potok, který ústí do Litovicko-Šáreckého potoka.

V okolí rybníka se nyní nachází skladové a výrobní areály. V těsné blízkosti vodní plochy je zároveň i bytový komplex Koivu Zličín. „Nejen pro tuto zástavbu v bezprostřední blízkosti rybníka a pro jihozápadní část stávajícího Sídliště Řepy II je rybník Hliník s jeho ojedinělou vodní plochou i okolní doprovodnou zelení důležitým místem pro rekreaci,“ stojí v tiskové zprávě radnice Prahy-Zličín.

Praha rybník Hliník koupila v říjnu roku 2017. Tehdy za tuto vodní plochu zaplatila přibližně 4,3 milionu korun. Město vodní plochu odkoupilo od soukromých vlastníků. Odkoupené parcely měly výměru 17 250 čtverečních metrů a z největší části je tvořil právě rybník Hliník.

„Jde o ojedinělou vodní plochu i okolní  doprovodnou zeleň, a protože tlak na rekreační využití poroste, je více než žádoucí, aby přešel rybník do vlastnictví  Prahy, která je schopna zajistit vhodně provedenou revitalizaci a její dlouhodobou udržitelnost,“ řekla při koupi rybníku radní Jana Plamínková

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

 1. U Hliníku bydlím. Zatopený lom a nádherná lokalita? Ani náhodou. Jedná se o starý prostor, kde se těžila hlína pro cihelnu. Proto název Hliník. Ošklivé prostředí obklopené železnicí a sklady. Plné bezdomovců. O lovných místech nemá cenu psát. Určité překvapení v podobě ryb tam bude. Kdysi se tan „upytlačila“ štika přes 120cm, bude tam nějaký větší sumec. O koupání nemůže být řeč, voda nevhodná a dno plné všelijakého odpadu, co tam lidé za mnoha let naházeli. Jen v zimě se tam chodí bruslit. Tak taková je realita 1.2 ha velkého „lomu v nádherném prostředí“. Petrův zdar!!

 2. Petrův zdar….
  takže místo vhodné pro vykonávání brigád pokud se nemyli, poklidit,zvelebit…
  dno je všude stejný
  ryby MO zajistí
  prostředí hodně rybářů neřeší,pokud tam jsiu úspěchy…viz podel Vranské přehrady,nebo soutok Vltavy a Berounky..
  a s bezdomovci by měl něco udělat úřad
  pz pampaliny

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -