skingbranding-banner

APRÍLOVÝ ŽERT: Rybáři na Orlíku mohou lovit sumce harpunou! Ministerstvo chce snížit počet sumců v přehradě


JEDNÁ SE O APRÍLOVÝ ŽERT: Ministerstvo zemědělství vydalo výjimku, díky které se můžou na Orlíku lovit ryby s pomocí harpun. Tuto chystanou výjimku ale kritizuje jak Český rybářský svaz, tak ale například i ochránci přírody. Ministerstvo zemědělství se ale brání tím, že tato výjimka přitáhne mnohem více turistů na břehy Orlíku, a že okolní obce, ale i Český rybářský svaz budou z tohoto typu lovu profitovat. Důležité je totiž zmínit to, že ti lovci, kteří budou chtít s pomocí harpuny lovit, musí mít platné povolení. To bude stát 1000 korun na týden. S harpunou bude možné lovit jen v červenci a v srpnu, a pouze sumce!

„Věříme, že nová výjimka pro lov ryb s pomocí harpuny na Orlíku přinese okolním obcím velký přínos v podobě financí z cestovního ruchu. Navíc, lovci s harpunami budou povinni mít u sebe platné povolení, které bude stát 1000 korun na týden. Veškeré finanční prostředky půjdou Českému rybářskému svazu. Cílem výjimky také je to, aby se v Orlické přehradě snížil počet sumců,“ píše se na webu ministerstva.

Lov s pomocí harpuny bude mít velmi striktní pravidla. Zaprvé: Lovec je povinen mít u sebe platné povolení. Zadruhé: S harpunou se mohou lovit pouze sumci, lovec si může vždy ponechat maximálně 2 sumce za den. Jiné ryby není možné chytat! Takže pokud lovec například uloví kapra, candáta nebo štiku, pak o povolení přijde. Lovci mohou používat veškeré typu harpun a podobných nástrojů. Lze používat jak „vystřelovací harpuny“, tak i klasické „ruční bodce“.

Důležité je také zmínit, že s pomocí harpuny bude možné rybařit jen v červenci a v srpnu. V jiných měsících bude tento lov zakázán. „Chtěli jsme rekreantům zpestřit jejich letní dovolenou. Podle nás není nic lepšího, než si ulovit čerstvou rybu a tu si ihned opéct na ohni. Věříme, že tahle novinka přitáhne velké množství rekreantů na břehy Orlíku, a že z toho budou profitovat všichni. Navíc, toto opatření přispěje ke snížení sumců v přehradě,“ dodává ministerstvo.

„S novou výjimkou absolutně nesouhlasíme. Bude velmi obtížné totiž lovce nějakým způsobem kontrolovat. Máme strach, že se tahle novinka zvrhne, a že lidi s harpunami Orlík vybrakují. Musíme proto velice rychle posílit řady rybářské stráže tak, abychom byli na letní sezónu maximálně připraveni,“ stojí na webu Českého rybářského svazu.

Lov ryb s pomocí harpuny se nelíbí ani ochráncům přírody. „Absolutně odsuzujeme novou výjimku od ministerstva zemědělství. Podle nás jde o naprosto zhýralou zábavu, která není vůbec humánní, a která povede k naprosto zbytečnému stresování ryb. Tohle do roku 2020 opravdu nepatří,“ uvádí na webu Agentura pro ochranu přírody a krajiny ČR.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Chcete povolení? Kompletní informace o lovu ryb s harpunou na Orlíku!

Užijte si Apríííííííl! 🙂

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Rubrika: Novinky
Štítky: , , ,

Nové články v rubrice

Gigantický lysec z české svazovky: Kolik chybělo do 30 kilo? Rybář ulovil obrovského lysce!

admin | přečteno: 239x | 27.11.2020 | Žádné komentáře

Někteří rybáři na konci listopadu už složili pruty a veškeré …

Luxusní video z českých vod: Agresivní útoky dravců na hladinové nástrahy! Maximální adrenalin!

admin | přečteno: 688x | 27.11.2020 | Žádné komentáře

Myslíte, že nás někdy přestanou bavit tahle videa pro rybáře? …

Jakub Vágner chytil rekordního okouna! „S tvými sponzory by tohle dokázal každý!“ kritizují ho

admin | přečteno: 12410x | 26.11.2020 | 12 komentářů

Známý rybář Jakub Vágner natáčel videa pro rybáře ve Španělsku. …

Komentáře

 • Doporučuji stáhnout tento lživý článek, abyste nemuseli čelit právním krokům ze strany ministerstva.

 • Svět se už zbláznil… To snad není možný!!!!!!

  • Pardon teď to čtu dole apríl…uff 👍

 • Pánově velice blbý apríl……….

 • Tak tohle se fakt nepovedlo… tohle opravdu není apríl… nehledě na to, že je to i věcně nesmysl, protože výjimka se dává na žádost uživatele, takže ministerstvo samo nic neudělá…

 • Dobrý den,
  Apríl ? Nemyslím si , spíše se zkouší jak na tuto informaci bude reagovat veřejnost.
  To víte poplatek 1000kč , x x x + rybářů , celá možná rybářská sezóna dravců , panečku to už je hezký plný pytel peněz , že ?
  Tak jako když Čínský trh požadoval dřevo a do ČR najednou dorazil kůrovec atd, atd a atd …
  Ale vždyť to všichni u Nás známe , za peníze …..

 • Berete všechno moc vážně. I když na druhou stranu je tady vše možné – kdyby někdo dobře zaplatil… To stejné se v minulých desetiletích nakonec udělalo s celým průmyslem.

 • škoda že je to apríl..

 • Ty uz nevi cim by zaujali ale ted vsem poradili jak lovit harpuny budou prolitavat celym orlikem april ne april to bude masakr voda bude cervena

 • Já už protáhl ucpanyho snorchla, brousil harpunu a vono scheisse…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.