skingbranding-banner

Rybáři nasadili do východočeských svazovek skoro 600 000 kaprů za více jak 21 miliónů korun!


Vedení východočeských rybářů zveřejnilo data o nasazovaných rybách do tamních svazových vod. A ta čísla vypadají velmi dobře! To už „jen“ z toho důvodu, že východočeští rybáři výrazně zarybňují nad stanovený plán. Vedení východočeských rybářů dělá velkou radost třeba milovníkům kaprů, protože právě těchto ryb se nasazuje za skoro dvakrát více peněz, než rybářům ukládají stanovené zarybňovací plány. Ze zveřejněných dat lze ale vyčíst i jiné zajímavé údaje. Třeba to, že do východočeských vod se nasazují hlavatky, mníci nebo velké množství původních druhů ryb. Super práce!

Vedení východočeských rybářů uvedlo, že vysazuje výrazně nad rámec. Stanovené plány rybářům ukládají hodnotu vysazených ryb na necelých 16,5 miliónů korun, ovšem rybáři v roce 2020 vysadili ryby za skoro 30 miliónů.

„Východočeský územní svaz je držitelem většiny dekretů na revíry Územního svazu. Finanční hodnota vysazovaných ryb je stanovena na základě dekretů a kalkulaci cen povolenek  ve výši 16 423 864 korun. Skutečnost je ovšem podstatně vyšší – 29 801 142 korun. Finanční plán vysazení násadových ryb je tedy o 81 % vyšší, než stanovuje hospodářský plán,“ uvádí Východočeský územní svaz.   

Jak je možné, že východočeští rybáři mohli nasadit tolik ryb „nad plán“? Těch faktorů je více! Třeba nastavení celosvazové redistribuce. „K dosažení těchto dobrých výsledků zarybnění by nebylo možné, pokud by nebyla nově nastavena CS redistribuce, dále finanční příspěvek na revíry a v neposlední řadě dobré finanční hospodaření Východočeského územního svazu. Počet kusů a druh násad stanovuje dekret krajského úřadu nebo ministerstva zemědělství na konkrétní revír,“ vysvětlují východočeští rybáři.

Ze zveřejněných dat, která dal Východočeský územní svaz rybářům k dispozici, lze vyčíst, že do východočeských svazových vod v roce 2020 putovalo přes 590 000 kusů kapra za více jak 21 miliónů korun. Přitom plán počítá s násadou kapra v hodnotě něco málo přes 11 miliónů. Východočeští rybáři tak splnili plán téměř dvojnásobně!

Velkou radost ze zveřejněných dat o nasazování ryb v roce 2020 budou mít jistě i milovníci původních druhů ryb. Proč? Protože právě u těchto ryb došlo k výraznému přesahu. Například východočeští rybáři vysadili parmy za 405 060 korun, přitom plán „požaduje“ ryby za 24 000 korun. Východočeši celkově vysadili v roce 2020 přes 51 000 parem. Skvělá práce! Výrazný nadplán pak daný územní svaz předvedl například i u ostroretek nebo podouství (viz zveřejněná tabulka).

Zajímavostí je také to, že do východočeských svazových vod rybáři nasazují i hlavatky. Ano! Těchto fascinujících ryb rybáři vysadili za 108 600 korun, což stačilo na 2715 kusů těchto bájných ryb. Velký nadplán rybáři „předvedli“ i u další tajemné ryby – u mníka. Toho rybáři vysadili více jak 215 000 korun, což znamená, že rybáři do svazovek vysadili přes 50 000 ryb s vouskem pod bradou. Paráda!

Redakce InRybar.cz

Tabulka: Východočeský ÚS

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz  

Nové články v rubrice

Kauza Bečva nekončí: Druhé odložení klíčového posudku! „Případ je složitý!“ říká znalec

admin | přečteno: 132x | 3.03.2021 | Žádné komentáře

Ani napodruhé soudní znalec Jiří Klicpera nepředložil vypracovaný klíčový posudek …

Jakub Vágner reaguje na kritiku kvůli používání echolotu: „Drahý sonar je bez znalostí k ničemu!“

admin | přečteno: 9776x | 2.03.2021 | 8 komentářů

Jakub Vágner nedávno na své stránce na facebooku zveřejnil fotografii …

PŘEHLEDNĚ: Severočeští rybáři nasadili přes 290 000 kaprů! Zvýšil se počet candátů

admin | přečteno: 685x | 2.03.2021 | Žádné komentáře

Severočeský územní svaz zveřejnil velmi zajímavá data o nasazovaných rybách …

Komentáře

 • Jen kapr sumce ani se uz neobtezuji vysazovat dle každého premnozen holá kravina blbost

  • Jsi asi nemocný měl by ses léčit 🤕.
   Petrův zdar a ty zlom pruty vole!!

 • Kdyby se tolik nemasarilo nemuselo by se tolik nasazovat…. Každéj druhej musí odtahnout od vody minimálně dvakrát tolik to co stojí povolena,

  • Kurec těch tun zase je. Masari jsou ti co napíšou kolik toho nevysadily a skutek útěk.Nikdy nenapisou kdy, a kde budou sadit, jen rybáři si to potom přečtou na nástěnce. Byl jsem svědkem, kde hodily do vody pár podberaku amura, ale psali X kilo. Nevěřím jim půl slova.

 • Pravda bude někde uprostřed …..
  Sumcú je někde opravdu moc ale
  Kapra je potřeba vysadit spousty, toho si ‘vysedí ‘ kdejaký děda ( mají na to právo a spousty času ).
  No a sumec ? – někde omezit hájení a jinde stačí trochu víc štěstí lovcům.
  Petrův zdar !!!

 • konečně někdo zveřejnil pořádný čísla vohledně těch hlavatek a né jako třeba tdy aktivni-rybolov.cz/hlavatky-v-cr-realita-versus-rybarske-sny/ , vosobně to ďení kolem lososa sleduju už delší dobu a říkám vám, že tu hlavatku na labi chytím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.