Domů Novinky Rybáři pozor! Na Orlíku probíhají časté kontroly rybářů! Porybní rybáře kontrolují i...

Rybáři pozor! Na Orlíku probíhají časté kontroly rybářů! Porybní rybáře kontrolují i s pomocí motorových člunů

- Reklama -

I na Orlíku jsou porybní v plné pohotovosti. V letní části sezóny, kdy na tuto vodu míří velká spousta rybářů z celé republiky, mají porybní docela dost práce. Rybářská stráž kontroluje lovící rybáře na březích Orlíku, rovněž se zaměřuje na kempy, kde se rybáři shlukují ve větších počtech. Porybní na Orlíku mají k dispozici i motorové čluny, které celou práci usnadňují. Orlická rybářská stráž si chválí, že rybáři v drtivé většině případů dodržují platná rybářská pravidla…

Na webu Rady ČRS se píše:

V jedné z minulých aktualit jsme informovali o tom, že rybářská stráž s oprávněním na Údolní nádrži Orlík nově dostala možnost používat k výkonu své funkce kromě technického vybavení i několik lodí ČRS, včetně nově zakoupeného člunu s 80 HP motorem. Pro členy RS, kteří nedisponují průkazem vůdce malého plavidla, bude toto školení i zkoušky v následujících měsících  zajištěno. Jedna z pravidelných koordinovaných kontrol proběhla i ve středu 25. července.

Trvala od dopoledních hodin do pozdní noci; na dostupných místech (zejména kempech a kotvištích hausbotů) probíhala kontrola ze břehu, obtížněji dostupná místa byla kontrolována z lodí. Velmi teplé počasí v kombinaci s kolísající hladinou vody rybám příliš nepřeje, úlovky rybářů byly spíše sporadické a rybářů bylo méně, než obvykle. Velmi pozitivním zjištěním bylo, že i v očích rybářů  se projevila zvýšená frekvence kontrol – mnoho z nich nás vítalo se slovy „Už zase..?“

Je nutné říct, že drtivá většina lovících rybářů opravdu všechny předpisy ukázkově dodržovala, a to i v kempech. Kromě několika excesů („opuštěný“ prut s našitou rybičkou, který byl zabaven, nebo patnáctiletý turista lovící na sedmidenní nečlenskou povolenku, které vypršela platnost před více než rokem…) byla většina přestupků z kategorie „méně závažných“.

Pochvalu si rybáři zaslouží za dobrou informovanost o pravidlech – minimální délku 15 centimetrů u nástražní rybičky všichni kontrolovaní rybáři dodrželi a věděli o ní i ti, kteří se na lov dravců nezaměřovali.

Všem rybářům, kteří dodržují pravidla děkujeme a přejeme mnoho štěstí při lovu, a těm, kteří se z porušení rybářského řádu budou v následujících týdnech zpovídat před kárnou komisí své místní organizace, přejeme, aby si z toho vzali poučení a příště pravidla dodržovali.

Zdroj: rybsvaz.cz

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -