DomůNovinkyNechranice bez vody: Vodohospodáři zase sníží hladinu v přehradě! Stavební práce jsou...

Nechranice bez vody: Vodohospodáři zase sníží hladinu v přehradě! Stavební práce jsou v plném proudu!

- Reklama -

Povodí Ohře vydalo tiskovou zprávu o tom, že v Nechranicích dojde k dalšímu snížení vodní hladiny. Za snižováním zásoby vody nestojí sucho, ale chystané stavební práce na hrázi. Hladina v přehradě bude do začátku září snížena o další 3 metry. Vodohospodáři se snižováním hladiny začali už letos na jaře, nyní potřebují upustit ještě více vody, aby mohly proběhnout další stavební úpravy. Sníženou hladinu budou vodohospodáři udržovat do konce listopadu…

Tisková zpráva Povodí Ohře:

Aktuální postup v prováděných stavebních pracích na vodním díle Nechranice si vyžaduje ještě další snížení hladiny vody v nádrži. Současná hladina, ze které se bude klesat, je 265,55 m n. m. Manipulace jsou připravené tak, aby byla hladina ke dni 5. září 2018 zaklesnutá na kótě 262,50 m n. m.

„V následujícím období bude zhotovitel akce VD Nechranice – rekonstrukce krajních polí bezpečnostního přelivu zahajovat práce přímo závislé na poloze hladiny vody v nádrži,“ říká Jan Svejkovský, mluvčí Povodí Ohře.

Půjde o zahájení bouracích prací na návodní straně pilířů bezpečnostního přelivu, dále o opravy spár návodního betonového opevnění hráze a o dokončení záchranného archeologického výzkumu.

„Informaci o prováděných pracích a o potřebě snižování hladiny jsme přinesli již v dubnu letošního roku, kdy proběhla první etapa poklesu. Od té doby jsme se pro minimální ovlivnění rekreační sezony snažili udržet hladinu na stávající úrovni co nejdéle,“ dodal Svejkovský.

Takto sníženou hladinu bude státní podnik Povodí Ohře udržovat až do konce listopadu 2018. Hladinu však mohou významně ovlivnit i dešťové srážky, při kterých vodohospodáři operativně zajistí všechny potřebné kroky.

Zdroj: poh.cz

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: poh.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -