DomůNovinkyRybáři pozor na povolenky! NON-STOP výjimky neplatí na všechny podrevíry! Co nesmíte...

Rybáři pozor na povolenky! NON-STOP výjimky neplatí na všechny podrevíry! Co nesmíte přehlédnout?

- Reklama -

Letní sezóna je v plném proudu a u vody je teď velká spousta rybářů. V posledních letech si rybáři na některých revírech Českého rybářského svazu mohou v letní části sezóny užívat dokonce i 24 hodinový rybolov, aniž by se museli „bát“ o povolenky. Revíry s non-stop výjimkami jsou rozesety po celé republice. Mezi hojně navštěvované vody patří i revíry v Severočeském územním svazu, kde se může rybařit 24 hodin na revíru Bílina 2. Ale pozor! Tato výjimka platí pouze pro dva podrevíry spadající pod revír Bílina 2, na ostatních podrevírech se nesmí rybařit non-stop! Dávejte si na to pozor!

Když se rybář podívá na soupis non-stop revírů, které jsou v Severočeském územním svazu, pak jako první uvidí revíry Ohře 9 (ÚN Nechranice), Ploučnice 7 a pak Bílina 2. Jenže bacha! Revír Bílina 2 je mimo jiné tvořen hned 18 podrevíry (5 podrevírů zrušeno). Ovšem! Výjimka pro non-stop rybolov NEPLATÍ pro všechny podrevíry, ale jen pro dva! Na tohle je nutné si dávat velký pozor!

Výjimka pro non-stop rybolov platí pouze na dvou podrevírech – a to na podrevíru Modlanská (č. 13) a Kateřině (č. 23).

Ostatně v rybářských pravidlech se píše:

Na podrevírech č. 13 Modlanská a č. 23 Kateřina platí: od 16. června do 31. srpna 2020 a 2021 je lov povolen i v době po 24 hod., tj. od 00.00 do 4.00 hod. Pro tuto výjimku MZe dále platí následující pravidla pro lov ryb:

1) osoba provádějící lov ryb je povinna v době od 00.00 hod. do 4.00 hod. osvětlit místo lovu bílým neoslňujícím světlem. Zakládání otevřených ohňů se pro tyto účely zakazuje;

2) osoba provádějící lov je v případě pokračování lovu od 00.00 hod. povinna zapsat nesmazatelným způsobem do oddílu II povolenky k lovu (Evidence docházky a úlovku) nové datum lovu a číslo rybářského revíru. Pokud si osoba provádějící lov nepřisvojila předchozí den žádnou ulovenou rybu, je povinna prázdnou řádku k tomuto dni proškrtnout.

Pokud se tedy chystáte na tyto vody, pak si dávejte pozor na to, že jen na dvou podrevírech platí non-stop režim. A na ostatních podrevírech platí „klasická rybářská pravidla“, kdy je nutné po odbití půlnoci ukončit lov a nahodit můžete zase až ve 4 hodiny ráno. Bacha na to!

Samozřejmě, před samotným non-stop rybařením si pořádně přečtěte platná pravidla, abyste předešli zbytečným komplikacím u vody. To platí pro všechny rybáře ze všech územních svazů.

 

NON-STOP rybaření 2020

Non-stop rybaření na svazových revírech je vítaným zpestřením na celé řadě lokalit v letních měsících. Právě v tomto atraktivním období se Český rybářský svaz snaží rybářům dopřát maximální požitek i z nočního rybolovu, kdy se snaží u ministerstva zemědělství vyjednat výjimky pro celonoční rybolov. A dobrou zprávou je, že výjimky pro non-stop rybolov budou platit i v roce 2020. Přinášíme kompletní seznam svazových revírů, na kterých budou tyto výjimky platit…

Kompletní soupis revírů s non-stop výjimka naleznete ZDE

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -