skingbranding-banner

Rybáři pozor na povolenky! NON-STOP výjimky neplatí na všechny podrevíry! Co nesmíte přehlédnout?


Letní sezóna je v plném proudu a u vody je teď velká spousta rybářů. V posledních letech si rybáři na některých revírech Českého rybářského svazu mohou v letní části sezóny užívat dokonce i 24 hodinový rybolov, aniž by se museli „bát“ o povolenky. Revíry s non-stop výjimkami jsou rozesety po celé republice. Mezi hojně navštěvované vody patří i revíry v Severočeském územním svazu, kde se může rybařit 24 hodin na revíru Bílina 2. Ale pozor! Tato výjimka platí pouze pro dva podrevíry spadající pod revír Bílina 2, na ostatních podrevírech se nesmí rybařit non-stop! Dávejte si na to pozor!

Když se rybář podívá na soupis non-stop revírů, které jsou v Severočeském územním svazu, pak jako první uvidí revíry Ohře 9 (ÚN Nechranice), Ploučnice 7 a pak Bílina 2. Jenže bacha! Revír Bílina 2 je mimo jiné tvořen hned 18 podrevíry (5 podrevírů zrušeno). Ovšem! Výjimka pro non-stop rybolov NEPLATÍ pro všechny podrevíry, ale jen pro dva! Na tohle je nutné si dávat velký pozor!

Výjimka pro non-stop rybolov platí pouze na dvou podrevírech – a to na podrevíru Modlanská (č. 13) a Kateřině (č. 23).

Ostatně v rybářských pravidlech se píše:

Na podrevírech č. 13 Modlanská a č. 23 Kateřina platí: od 16. června do 31. srpna 2020 a 2021 je lov povolen i v době po 24 hod., tj. od 00.00 do 4.00 hod. Pro tuto výjimku MZe dále platí následující pravidla pro lov ryb:

1) osoba provádějící lov ryb je povinna v době od 00.00 hod. do 4.00 hod. osvětlit místo lovu bílým neoslňujícím světlem. Zakládání otevřených ohňů se pro tyto účely zakazuje;

2) osoba provádějící lov je v případě pokračování lovu od 00.00 hod. povinna zapsat nesmazatelným způsobem do oddílu II povolenky k lovu (Evidence docházky a úlovku) nové datum lovu a číslo rybářského revíru. Pokud si osoba provádějící lov nepřisvojila předchozí den žádnou ulovenou rybu, je povinna prázdnou řádku k tomuto dni proškrtnout.

Pokud se tedy chystáte na tyto vody, pak si dávejte pozor na to, že jen na dvou podrevírech platí non-stop režim. A na ostatních podrevírech platí „klasická rybářská pravidla“, kdy je nutné po odbití půlnoci ukončit lov a nahodit můžete zase až ve 4 hodiny ráno. Bacha na to!

Samozřejmě, před samotným non-stop rybařením si pořádně přečtěte platná pravidla, abyste předešli zbytečným komplikacím u vody. To platí pro všechny rybáře ze všech územních svazů.

 

NON-STOP rybaření 2020

Non-stop rybaření na svazových revírech je vítaným zpestřením na celé řadě lokalit v letních měsících. Právě v tomto atraktivním období se Český rybářský svaz snaží rybářům dopřát maximální požitek i z nočního rybolovu, kdy se snaží u ministerstva zemědělství vyjednat výjimky pro celonoční rybolov. A dobrou zprávou je, že výjimky pro non-stop rybolov budou platit i v roce 2020. Přinášíme kompletní seznam svazových revírů, na kterých budou tyto výjimky platit…

Kompletní soupis revírů s non-stop výjimka naleznete ZDE

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

AKTUÁLNĚ: Pytláci zase řádí! Porybný našel v řece neobvyklé drátěné pasti

admin | přečteno: 414x | 30.09.2020 | Žádné komentáře

Porybní nemají ani na podzim trochu klidu! I když u …

Tvrdá rána pro nepoctivé rybáře! Rybářská stráž dostala moderní vybavení! O co jde?

admin | přečteno: 2522x | 30.09.2020 | 3 komentáře

Středočeský územní svaz výrazně vypomohl rybářské stráži s rozšířenou působností, která …

Mrtví sumci nebo kapři! Na oblíbeném svazovém revíru uhynulo velké množství ryb! Co se stalo?

admin | přečteno: 12048x | 29.09.2020 | Žádné komentáře

Letošní září je pro rybáře opravdu hodně nelehké. Po ekologické …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.