Domů Novinky Rybáři sice nemůžou bivakovat, ale rybářská stráž nemůže za postavený bivak „říct...

Rybáři sice nemůžou bivakovat, ale rybářská stráž nemůže za postavený bivak „říct ani slovo“!

- Reklama -

Aktuální nelehká situace částečně už dohnala i rybáře. Ti sice mohou rybařit v obvyklé denní době lovu, přesto po odbití 22. hodiny se musí sbalit, a odjet domů. Teď prostě u vody bivakovat nemohou! To pochopitelně vyvolalo mezi rybářskou veřejností nevoli, ovšem na druhou stranu by si rybáři měli uvědomit, že mají takové štěstí, že k vodě stále mohou. Přesto! Někteří rybáři „trucují“ tím způsobem, že chtějí u vody zůstávat, alespoň o tom píší na sociálních sítích. A druzí jim hrozí, že rybářská stráž jim za tohle odebere povolenky. No, tohle není úplně pravda…

Jednoduše řečeno: Rybářská stráž je od toho, aby kontrolovala především výkon rybářského práva. To obecně znamená, že porybní rybáře kontrolují, jestli dodržují platná rybářská pravidla. Ale! Bivakování v jakékoliv podobě do výkonu rybářského práva nepatří, a proto za tohle nemůže rybářská stráž zadržet povolenku ani v této nelehké době.

„Bivakování ani pobyt (přespávání ve stanu atd.) v přírodě není výkon rybářského práva podle zákona o rybářství, ani výkon práva myslivosti podle zákona o myslivosti,“ uvedlo pro redakci InRybar.cz ministerstvo zemědělství.

To samé platí o aktuálních vládních nařízeních. Na kontrolu jejich dodržování tady rybářská stráž rozhodně není. „Rybářská stráž má pravomoc kontrolovat výhradně dodržování pravidel výkonu rybářského práva – nikoli dodržování vládních nařízení, přijatých v souvislosti s epidemií koronaviru. Nicméně v situacích, kdy to rybářská stráž považuje za vhodné, může využít asistenci Policie České republiky, která již tuto pravomoc má,“ vysvětluje mluvčí Tomáš Kočica.

Mluvčí Českého rybářského svazu Tomáš Kočica jasně řekl, že rybářská stráž má kontrolovat dodržování rybářských pravidel, ale ne vládních opatření. Ovšem co z toho taky plyne? Příklad z praxe: Pokud aktuálně rybářská stráž narazí na bivak po 22. hodině, nesmí za to zadržet povolenku. Ale na druhou stranu rybářská stráž může zavolat například policisty, kteří danému rybářovi udělí pokutu například za porušení vládních nařízení, které aktuálně zakazují pobyt u venku po 21. hodině…

VÝPRODEJ: Obrovská sleva na nadupané boilies z krevet! Platí jen do vyprodání zásob!

Rybáři mohou být aktuálně u vody do 22. hodiny. Ministerstvo zemědělství totiž vydalo stanovisko, které říká, že výkon rybářského práva lze vykonávat v platné denní době lovu – tedy od 5 do 22 hodin. Pak je ale nutné, aby rybáři vše sbalili a odjeli domů. U vody rozhodně nesmí bivakovat, to alespoň říká aktuální stanovisko ministerstva zdravotnictví.

Pokud přesto nějaký rybář počítá s tím, že není „dostatek“ policistů, kteří by rybáře pokutovali, není to dobré smýšlení. Právě kvůli takovým se mohou opatření ještě zpřísňovat, což by nakonec mohli odnést všichni rybáři. „Apelujeme a prosíme rybáře, aby poskytli členům RS nezbytnou součinnost a dodržovali všechna pravidla, která v tomto nelehkém období platí; možnost lovu ryb v době nouzového stavu je privilegium, kterého bychom si měli vážit – neriskujme, že o něj kvůli chování několika hrdinů přijdeme,“ ukončuje Tomáš Kočica.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

9 KOMENTÁŘE

 1. Nech řeší důležitější věci a ne někoho v lese v bivaku.
  Ale někteří z RS se v tom využívají a stejně se budou správat jak a nahlašovat normální rybáře co jsou někde v lese sami a nikoho tam nemůžou nijak ohrozit. Nepochopím některé pravidla, to vážně může vymyslet jenom retard.

 2. To dá rozum, že rybář je společensky nebezpečný. Sedí v bivaku někde v houští za trnkovým keřem a mohl by nakazit třeba lišku, co mu přišla dát dobrou noc. Mnohem důležitější je, že ČMRS má v ruce další zbraň proti rybářům. Kromě sbírání povolenek může ještě vypilovat proces udavačství.

  • Bohudík netýká.
   To je jistě nehezké zjištění pro všechny nepoctivé „kolegy“.
   Petrův zdar!
   Marian

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -