Domů Novinky Rybáři varují: Městská policie může kontrolovat rybáře u vody! Někde spolupracuje ukázkově

Rybáři varují: Městská policie může kontrolovat rybáře u vody! Někde spolupracuje ukázkově

- Reklama -

Rybáři z Mladé Boleslavi vydali informačně nabitý text, který se věcně zabývá tím, že městská policie může kontrolovat rybáře u vody. Mezi některými rybáři totiž panuje přesvědčení, že městští strážníci nemají pro kontrolu lovících rybářů žádné pravomoci. Chyba lávky! Rybáři z Mladé Boleslavi vypsali přesné znění ze zákona o obecní policii, kde se o tomhle jasně píše. Tady je vysvětlení…

Diskuzi o tom, jestli městští strážníci mohou kontrolovat lovící rybáře, rozjelo například i to, že člen rybářské stráže některým rybářům řekl, že strážníci k tomu nemají žádné pravomoci. To ale není pravda! „Při kontrolách rybářských úseků a provádění kontrol, jsem se od rybářů provádějících oprávněný lov ryb, doslech, že jim byla poskytnuta informace od člena rybářské stráže, že městská policie nemá oprávnění ke kontrolám lovících. Tato informace není pravdivá,“ uvádí vedoucí rybářské stráže z Mladé Boleslavi Jaroslav Cepek.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Luxusní nástraha z rostlin na obrovské amury za pár korun! 

Rybáři z Mladé Boleslavi tak přímo „vytáhli“ pasáže ze zákonů, které celou věc objasňují. Jak to tedy je?

Kontrola může být provedena ve smyslu zákona 553/1991 Sb. zákon o obecní policii § 11 oprávnění strážníků odstavec

(1) Strážník je oprávněn

a) požadovat potřebná vysvětlení od osoby, která může přispět k objasnění skutečností důležitých pro odhalení přestupku nebo jeho pachatele, jakož i ke zjištění skutečného stavu věci,

c) vyzvat osobu podle písmena a), aby předložila doklady potřebné ke zjištění skutečností podle písmena a).

(3) Osoba je povinna výzvě podle odstavce 1 vyhovět.

Následné zjištění přestupkového jednání je podle § 10 zákona 553/1991 Sb. nebo zvláštního zákona.

(2) Strážník je povinen oznámit příslušnému orgánu podezření, že byl spáchán přestupek, jehož projednání patří do působnosti tohoto orgánu.

 

Jak mohou strážníci pomoci?

Městská policie je velmi důležitou složkou například při potřebě bleskurychlého zásahu, anebo při řešení přestupků, které nemůže řešit rybářská stráž. Proto například frekventované vody mohou pomoci chránit spolu s porybnými právě městští strážníci. A to taky dělají! Například třeba ve zmíněné Mladé Boleslavi.

„Vzhledem k narůstajícímu přestupkovému jednání a to hlavně ze strany cizích státních občanů, dochází k neoprávněnému chytání ryb všech možných druhů jakýmkoliv způsobem v neomezeném množství. Samozřejmě tato situace není lhostejná slušným rybářům a osobám žijícím v blízkosti rybářských revírů, proto se obracejí na městskou policii Mladá Boleslav, kde je poměrná část rybářského revíru místní organizace Mladá Boleslav v katastru města a oznamují podezření z přestupkového jednání,“ říká Jaroslav Cepek.

„Kontroly oprávnění rybářů prováděné městskou policí nejsou prioritní prací a zpravidla k nim dochází na základě oznámení, potom je kontrola provedena komplexně. Myslím si a jsem přesvědčen, že tato kontrola není a nemůže být v žádném případě pro slušného rybáře nijak obtěžující a vědomí toho, že i v tak odlehlé části města se provádí namátkové kontroly a je tím tak chráněna i naše bezpečnost, a odhalována nepoctivost a přestupkové jednání. Jedná se o společný zájem,“ vysvětluje Jaroslav Cepek.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Luxusní nástraha z rostlin na obrovské amury za pár korun! 

Rybáři jsou pochopitelně rádi, že jim městská policie v tomto pomáhá. Je třeba si uvědomit, že na silně frekventovaných revírech je taková pomoc skutečně zásadní. Proto pomoc městské policie přijde skutečně vhod. „Český rybářský svaz, z.s. místní organizace Mladá Boleslav, každoročně žádá městskou policii o součinnost při kontrole našich revírů na katastrálním území Mladá Boleslav – jsme moc rádi za dobrou spolupráci a řešení problémů v dnešní době,“ zakončuje Jaroslav Cepek.

Zdroj: MO Mladá Boleslav

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Městská policie Mladá Boleslav

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

4 KOMENTÁŘE

  1. Z vise uvedeného nevyplývá, že strážníci mohou kontrolovat rybáře. Pouze při vyšetřování přestupků. Takže asi tak

  2. Můžou kontrolovat, včetně rybářských lístků. Rybářský lístek vystavuje obec a je příjmem obce.

  3. Ještě že je máme… Ale asi se tomu nebudou moc věnovat. Z řidičů se dá za drobné přestupky vydojit víc a pohodlněji. Navíc kolem vody služební auto většinou neprojede…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -