Domů Rybolovné techniky Položená Levné krmení na kapry: TOP 3 partikly, ze kterých uděláte špičkové krmení...

Levné krmení na kapry: TOP 3 partikly, ze kterých uděláte špičkové krmení na kapry

- Reklama -

Partikl na kapry patří k nejlepším surovinám pro výrobu rychlého a levného krmení. Tato nejrůznější semena po určité úpravě vydávají nádhernou vůni, navíc kaprům moc chutnají. Prostě, v momentě, kdy kapři narazí na krmné místo plného partiklu, tak tady zaručeně zůstanou. O partklu se častokrát říká, že se jedná o krmení na malé kapry. Ovšem není tomu tak! Dneska si ukážeme nejvíce zajímavý partikl a vysvětlíme si, jak ho používat tak, aby splnil svůj účel. Tak pojďme na to…

Jen si to představte: Právě jste našli ideální lovné místo na kapry. Je zde krásně členité dno, které má tvrdý podklad, takže krmení a nástrahu budete servírovat jako na podnose. Navíc, ryby se zde určitě budou zdržovat, protože v okolí je celá spousta potopených překážek. Jak je ale rychle zaujmout? Přesně v takovém momentě je nejlepší partikl! Partikl je totiž pro ryby velmi atraktivní, takže s ním rozjedete perfektní krmnou kampaň, která bude mít rychlou odezvu. Co tedy vybrat?

 

Kukuřice

Jednoznačně největší klasika mezi partiklem. Kukuřice se používá ve světě rybaření odpradávna a bude se používat ještě hodně dlouhá léta. Těch důvodů je hned několik. Zaprvé: Kukuřice kaprům prostě chutná! V momentě, kdy tuhle surovinu naházíte na lovné místo, kapři na ni začnou okamžitě reagovat. V tom hraje zásadní roli další výhoda kukuřice – vůně. Tahle semena vydávají naprosto dokonalou vůni, která se velmi dobře šíří vodním prostředím. Tudíž kapři nemůžou odolat. A ještě něco! Velkou roli hraje také výrazně žluté zbarvení, které jde vidět na (téměř) jakémkoliv povrchu.

Kukuřice je opravdu perfektní pro prvotní zatraktivnění místa. Co tím myslíme? Jde o to, že kukuřice okamžitě stáhne pozornost veškerých ryb. Kaprů, cejnů, tloušťů a dalších druhů. Na první pohled se to může zdát jako nevýhoda, ovšem tenhle „šrumec“ na lovném místě dá vědět i těm největším rybám, že je tady něco chutného k snědku. Tohle je prostě stará, osvědčená taktika, která funguje. A kukuřice vám v tomhle vytvoření lákavého místa dost pomůže. Až po několika desítkách hodin lovu – když chceme chytat už vyloženě velké kapry – kukuřici postupně vyřadíme z krmení a nahradíme ji třeba tygřím ořechem (viz níže).

Důležitá věc: Pokud chceme s kukuřicí krmit, pak musí být uvařená. Je absolutně zásadní, aby zrníčka kukuřice byla měkká. Proč? Právě u měkkých zrníček máme tu jistotu, že je kapři velice dobře a rychle stráví. Takže ryby po pozření kukuřice ji mnohem rychleji vypudí z těla a rychleji začnou pátrat po nové potravě. Navíc myslete na to, že s neuvařenou kukuřicí ve větším množství byste mohli kaprům způsobit trávicí obtíže. A to nikdo přece nechce!

A právě vaření je ten největší „vopruz“. Je totiž ideální mít velké hrnce, nějakou „pracovní“ plotnu a hlavně to „sežere“ nějaký ten čas. Ano! Některé rybáře to baví. Ale ti, kteří nemají možnosti nebo čas, můžou sáhnout po levném řešení. Třeba po vařené kukuřici od české firmy KAPRPRO, která vychází asi na 33 korun za kilo. Je to bezpracné, maximálně pohodlné a časově nenáročné. Takže i když rybář potřebuje větší množství kukuřice, tady je levný způsob.

Jak kukuřici zatraktivnit, aby ještě více lákala ryby? Posilte její vůni! Jak? Prostě vezměte kukuřici, nasypte ji do kbelíku a zalijte nějakým levným CSL. Pokud chcete „přírodní“ cestu, pak můžete vyzkoušet například fermentaci kukuřice. Právě fermentovaná kukuřice vydává opravdu hodně silný odér, na který ryby velmi spolehlivě reagují. Ale zase: Fermentovat kukuřici někde v bytě asi moc nepůjde – to smrdí rozvodem/rozchodem/hádkou!

 

Řepka

Další geniální partikl na ryby, který je prostě léty osvědčený. Ten, kdo kapry chytá, přišel s řepkou určitě do styku. A zase: Ono se prostě není čemu divit! Řepka kaprům moc chutná, spolehlivě na ni reagují. Řepka je geniální v tom, že díky jejímu titěrnému rozměru vytváří na dnech revírů neuvěřitelně husté koberce. Po tomhle se můžou kapři doslova zbláznit! Řepku není důležité vařit, ovšem je velmi vhodné ji namočit. Nejenže je pak lépe stravitelná, ale namočená řepka ve vodním prostředí mnohem lépe pracuje.

Řepka je olejovitá surovina. A z toho plyne, že je lepší ji používat za vyšších teplot vody. Právě v takových podmínkách řepka velmi dobře pracuje, kdy ze sebe vydává koncentrovanou, olejovitou stopu. A právě na ni reagují kapři. Řepka je podobně jako kukuřice vhodná především pro rychlé rozkrmení místa. S řepkou velmi rychle docílíte toho efektu, kdy kaprům řeknete: „Hele, je tady spousta chutné potravy, tak se připlavte nakrmit!“ A potom ve chvíli, kdy budete chtít chytat větší ryby, tak řepku vyřadíte z krmení.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Nejlevnější partikl na trhu? Kilo vařené kukuřice jen za 33 korun

Jak řepku zatraktivnit? Ano! I tady se nabízí možnost toho, že řepku zalijete levným CSL a necháte ji odstát. Ovšem je tady ještě jeden zaručený způsob: Nasypte řepku do látkového pytle a ten hoďte do vody. Co se stane? Řepka nejenže krásně změkne, ale začne i klíčit. A právě tyhle klíčky jsou naprosto největší pochoutkou nejen pro kapry, ale například i pro amury. Tohle je naprosto jednoduchý způsob, jak řepku výrazně vylepšit, přitom to nic nestojí.

 

Tygří ořech

Stále neuvěřitelně podceňovaný partikl ze strany některých rybářů. A jaká to škoda! Tygří ořech je totiž naprosto geniální surovinou, která nabízí zcela unikátní vlastnosti. Jaké například? Tvrdost jako hrom! Tygří ořech je opravdu tvrdý jako beton, což ale naprosto milují velcí kapři. Ne! Nekecáme! Pokud máte spadeno na ty největší ryby, pak v krmné dávce nemůže tygří ořech v žádném případě chybět.

Tvrdost tygřího ořechu totiž působí selektivně. To znamená, že o něj nebudou jevit přílišný zájem menší kapři nebo třeba cejni, tloušti a bílá ryba. Pro tyhle ryby je tygřák prostě moc tvrdý. Takže při jeho použití máte jistotu, že na lovném místě „počká“ na ty největší kapry. A právě pro ty největší ryby je tygří ořech neuvěřitelnou pochoutkou, kterou nenechají jen tak ležet. Prostě na tohle giganti spolehlivě reagují.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Nejlevnější partikl na trhu? Kilo vařené kukuřice jen za 33 korun

Dejte si pořádného majzla na jednu věc: Tygří ořech používejte v přiměřeném množství! Tohle není kukuřice nebo řepka! Je zcela zásadní tygřím ořechem krmit rozumně, protože jím můžete kapry zcela „zabetonovat“. Prostě, ryby nasytíte, ty budou nějakou dobu trávit, takže se rychleji nevrátí na vaše lovné místo. A právě proto můžete při rybaření vyjít zcela naprázdno! Proto bacha na to!

Pokud ale tygří ořech budete používat v rozumném množství, pak máte spadeno na opravdu hodně zajímavý úspěch. U této suroviny prostě máte jistotu, že chutná velkým rybám. Takže při pravidelném krmení tygřím ořechem v rozumném množství postupně naučíte velké kapry navštěvovat vaše lovné místo. Až se nakonec jeden z nich splete a sebere i vaši nástrahu.

Redakce InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -