Domů Novinky Rybáři zuří kvůli zrušení non-stop rybaření! Vedení rybářů se snaží ještě jednat

Rybáři zuří kvůli zrušení non-stop rybaření! Vedení rybářů se snaží ještě jednat

- Reklama -

Přehrada Slezská Harta od letošního roku pořádně „budí vášně“. O co jde? Právě na tomto oblíbeném rybářském revíru došlo ke zrušení výjimky pro non-stop rybaření a k výraznému omezení pobytu na břehu této přehrady. Rybáři od půlnoci do čtvrté hodiny ranní nesmí u vody například přespávat. Po zveřejnění této informace se zvedla velká vlna kritiky, která zamířila na Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko. Ovšem vedení moravskoslezských rybářů se brání, že se snaží dělat maximum možného…

„Myslí-li si někdo, že jsme se nesnažili, a že je nám situace lhostejná, nemá pravdu a velmi se mýlí. Nicméně reakce jsou ze strany některých rybářů útočné zejména na sociálních sítích. Na to nelze reagovat podobně jako na jiné útoky, které nemají pravdivý základ, jsou mnohdy i bez základní znalosti problému, neobjektivní. Reagovat jsme chtěli až po jednání se správcem, nicméně jsme se na zasedání VÚS rozhodli reagovat nyní s tím, že po jednání vás budeme průběžně informovat dále,“ řekl jednatel Moravskoslezského územního svazu Rostislav Trybuček.

Anglická dokonalost: Krvavé krmení z patentek a krillu! Tohle milují velcí kapři!

A vedení moravskoslezských rybářů se stále snaží jednat. „Nedávno došlo k plánovanému setkání se správcem vodní nádrže Slezská Harta. Výstupem bude oboustranně odsouhlasená tisková zpráva, která vyjde v měsíci březnu. Předpokládám, že ji obratem zveřejníme na webových stránkách a rozešleme na všechny MO ČRS,“ doplnil jednatel Trybuček.

Rybářská veřejnost se taky diví nad tím, proč je v aktuálním dodatku pro rok 2021 k rybářskému řádu uvedeno, že non-stop na Slezské Hartě platí, když opak je pravdou. „Podklady k dodatku pro rok 2021 byly hotovy a odeslány k tisku dříve, než vstoupila v platnost zmiňovaná vyhláška,“ vysvětluje jednoduše Rostislav Trybuček.

„Povodí Odry je naším stěžejním partnerem, který nám kromě Slezské Harty poskytuje v našem regionu další stovky hektarů vodních ploch. Vodní toky pak v téměř většině případů. A nutno dodat, že formou nikoliv nájmu, ale výpůjčky. Je to přístup, který je v dnešní době velmi výjimečný. Opatření kolem Harty se dala při sledování strategie státu v ochraně vodních zdrojů očekávat, respektive nevyloučit,“ upozorňuje jednatel.

Proč došlo ke zrušení výjimky pro 24 hodinový rybolov v letním termínu na Slezské Hartě? Důvodem je zpřísnění ochranného pásma na této přehradě ze strany Povodí Odry, kdy vodohospodáři chtějí zlepšit kvalitu vody v nádrži. „Kružberk posílá tlakovým přivaděčem surovou vodu na úpravnu vody na Podhradí a ta musí být v co nejvyšší kvalitě. Proto chceme tady na Slezské Hartě tím druhým ochranným pásmem docílit toho, ať máme tady co nejkvalitnější surovou vodu,“ řekl v loňském roce televizi Polar hrázný Petr Poledna.

Anglická dokonalost: Krvavé krmení z patentek a krillu! Tohle milují velcí kapři!

Podle regionální televize Polar jsou největšími znečišťovateli právě rybáři, kteří po sobě nechávají obrovské množství nepořádku. Je to už „stará klasika“: Kromě odpadu po sobě rybáři nechávají například i WC přímo u vody. „Rybáři tady nejezdí sami, ale jezdí sem celé rodiny, které tady pobývají 8, někdy 10 dní,“ řekl pro regionální televizi hrázný Poledna.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Povodí Odry

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

23 KOMENTÁŘE

 1. Kdyby se sami „rybáři“ ( pozor jenom někteří ) nechovali jako hov…., tak by k tomu nemuselo dojít. Vím o čem mluvím, mám to na Hartu asi 30 km. Ale právě pro výše popisované některých rybářů tam skoro nejezdím a jezdím o 20 km dál na revír Lobník ( malá přehrada , která je součástí Kružberku ), který žádnými takovými nešvary netrpí. Bohužel se tam začíná chytat až 1.5

 2. Proc se vsichni divi.Po tom co se tam odehravalo v lonskem roce(i z duvodu corony) to byla otazka casu.Na severni morave byly pouze dve prehrady kde byla vyjimka z doby lovu,tak se dalo predpokladat ze tam bude naval.pritom by stacilo dat tam povinnost chemickeho wc,zpoplatnit vjezd a lidi by si to rychle rozmysleli.A mozna by stacilo udelat vyjimku z doby lovu na vsechny prehrady v cele CR.Tim by se snizil tlak na nektere vody a hodne lidi by radeji jezdili bliz k domovu..ale je to sporne
  Dalsi dulezity aspekt u Harty je chytani z lodi.Nechal bych vyvazeni a zakrmovani,ale tohle bych zrusil.Dravci tam jsou „vydrancovani“Takze asi tak…

 3. Vy dva chytrolíni co to tu melete za nesmysli. Kdyby bylo zpoplatněno a kdyby si vozili chemické záchody a kdyby se rybáři nechovali jako . Neměli by si ještě rybáři vozit sebou ryby? Už takhle platíme dost za to co ve vodě ani není. Jen nás omezujete a pořád se vám něco na rybářích nelíbí. Je to všude stejné. Ale bordel nedělají rybáři ale ti co si na ně jen hrají. Ukažte mi rybáře který přijel na ryby a chytá nonstop že po sobě nechá bordel. Ne nenechá. Vždy co je první postaví bivak a hned jako druhé dá si tam pytel na bordel. S tím mám zkušenosti a je to 95 až na sto procent jisté že to dělají. Nebo si myslíte že tam bude v bordelu14 dní?

 4. Ano sami rybáři by si měli sáhnout do svědomí. Kolikrát něco tajně kdy hodili do křoví nebo trávy. Nejsou všichni prasata,ale najdou se takový. Nejde vždy jen o rybáře, jasný důkaz je Těrlická přehrada. V létě v obležení koupajících se rodin z nedalekého Polska. Kdyz pominu šišlající hluk, hlavně uřvaných dětí, tak nelze přehlédnout okolí. Obaly od polských nápojů a různých sladkostí. Všude ohniště,nebo popel po vyčištěných grilech, WC všude okolo. V tom je Harta ještě zlatá.

 5. Tohle ustanovení nebylo dáno do tištěné verze dodatku, tudíž pro letošní rok se nic nemění. Pokud nařízení není písemné neplatí.

 6. Gembos ty budes taky takovy rybarsky darecek.Pokud by to bylo zpoplatneno tak by si toho lidi vic vazili.A pokud na to nemas,tak nechytej a bez si koupit rybu do rybarny.vyjde te to levneji

 7. Přesně tak ty co tam jezdí a ten bordel to je hnus to nejsou rybáři ale !!!! Tolik bordelu co tam nechávají není vůbec normální.

  • Jezdím po celé ČR, i na Hartu cca kdys 6x ročně. Poslední roky už na to nemá žaludek…. Bordel hnus a všude … Kdyby aspoň to zahrabali .a je jedno zda jsou to rybáři nebo kempovaci party. I okolo Orlíku nebo Labe je čistěji.

 8. Konečně, konečně ,konečně!!!
  Bylo načase, že s tím někdo něco udělal. Zakázal bych i chytání z loděk. Proč?
  Jsem prakticky místní, mám to na Sl.Hartu 8 km, ale na Hartu na ryby nejezdím. Já si jdu k vodě především orazit, odpočinout a né masařit jak někteří rybáři, o pořádku a kraválu u vody ani nemluvě. Ať si každý sáhne do svědomí. Stačí mi někdy vidět co zůstává i na jiných revírech po chytání dětí , jak se říká příklady táhnou. Když to dělá dospělý proč ne oni.

 9. Taky souhlasím s omezením. Takhle se na Hartu stahovala verbež z celé republiky. Pletou si to s kempem, prijede několik rodin, autem až k vodě, všude , klidně pokácí strom na oheň.

  • Ne všichni lidé jsou extrémní. To ani v Polsku kam také jezdím na ryby. Hlídají si vodu a okolo ni více jak tady. No uvidíme jak bude po sezoně vypadat Harta. Mám ale dojem že se nic nezmění.

 10. kdyby to hlídali jak na slovensku (mám skušenost), tak by to tam vypadalo jinak, stačilo na zemi pár vajglů , jeden staniol od čoko. a kousek ve vysoké trávě krabička od paštiky.to by ste čuměli-papíry v a zákaz rybolovu na slovensku na 3 roky.jak se říká tam můžete ze země žrát. 24ku na hartě okamžitě zrušit, prasatům vůbec nevydat lístek.petrův zdar pro slušné rybáře..

 11. Myslím že toto opatření by se melo zavést na všechny revíry. Porad se vymýšlejí nejrůznější změny a opatření v rybářských řádech ale to co je opravdu pro přírodu potřeba tak to se neděje.

 12. Naprosto souhlasím s omezením .Na Hartu jsem i s manželkou , také rybářkou , jezdil velmi rád a často – manželka to už odmítla a já jezdím max. čtyřikrát do roka převážně na bílou rybu. Přikláněl bych se také k přísnějším postihům jako na zmiňovaném Slovensku . Rybaření z loďky budiž ale kromě dravců. Je to však můj subjektivní názor . Petrův zdar v roce 2021. Hašoun.

 13. Dobrý večer když si to tak řekněme tak se jeďte na vodní nádrž Rozkoš na hradeckého kraje což česká Skalice to je kousek a tam když jsem přijel tak sem se až divil co tam ti Poláci nechávají za bordel z ryb oni ty zabyjejí ryby a kuchají je tam takové to jsou ale udělat to my Češi tak přídem o pápíry

 14. ahoj rybáři je smutné že jsme přišly o možnost trávit u vody vice dnů .Chci reagovat na některé komentáře nechápu co je na tom špatného když si otec nebo děda vezme k vodě svoje děti a chce jim dopřát trochu toho dobrodružství v noci na rybách, bivakování v přírodě a odtrhnout jich od počítačů, mobilů… Nemám možnost jezdit často na tuto nádhernou vodu a tak se na Hartu vždycky moc těším. Mám svoje mísa kde moc rád chytám a potěší když najdu některé neobsazené. Musím počítat s tím že se na fleku někdy najde nějaký nepořádek proto nosím pytle na odpadky navíc a nedělá mi problém je pak odvézt sebou domů. Spousta odpadu NENÍ vůbec od rybářů ale je naplavena po turistech kteří odhodí cokoli co si koupí nebo přinesou sebou .Přijedou tam v létě stovky lidí denně zařádit si na šlapadlech ,prknech na vodu-Paddleboarding , jachtaři , houbaři, pejskaři i ti místní a ti všichni občas zajedou ke břehu a vykonají potřebu nebo něco odhodí .Děje se to všude v přírodě a Harta není výjimkou .Borci z povodí co o tom rozhodujete nesvádějte vše na rybáře ! Nebo si vážně myslíte že rybář se u břehu na místě kde chytá.

  • omlouvám se poslední větu mi cenzor zkrátil tak
   Borci z povodí co o tom rozhodujete nesvádějte vše na rybáře ! Nebo si vážně myslíte že rybář se u břehu na místě kde chytá vy….!

 15. Vyhlaška nebo znění je na světě již od roku 2019 jak je možné že to nepřipominkoval předchozí jednatel?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -