skingbranding-banner

Rybáři zuří kvůli zrušení non-stop rybaření! Vedení rybářů se snaží ještě jednat


Přehrada Slezská Harta od letošního roku pořádně „budí vášně“. O co jde? Právě na tomto oblíbeném rybářském revíru došlo ke zrušení výjimky pro non-stop rybaření a k výraznému omezení pobytu na břehu této přehrady. Rybáři od půlnoci do čtvrté hodiny ranní nesmí u vody například přespávat. Po zveřejnění této informace se zvedla velká vlna kritiky, která zamířila na Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko. Ovšem vedení moravskoslezských rybářů se brání, že se snaží dělat maximum možného…

„Myslí-li si někdo, že jsme se nesnažili, a že je nám situace lhostejná, nemá pravdu a velmi se mýlí. Nicméně reakce jsou ze strany některých rybářů útočné zejména na sociálních sítích. Na to nelze reagovat podobně jako na jiné útoky, které nemají pravdivý základ, jsou mnohdy i bez základní znalosti problému, neobjektivní. Reagovat jsme chtěli až po jednání se správcem, nicméně jsme se na zasedání VÚS rozhodli reagovat nyní s tím, že po jednání vás budeme průběžně informovat dále,“ řekl jednatel Moravskoslezského územního svazu Rostislav Trybuček.

Anglická dokonalost: Krvavé krmení z patentek a krillu! Tohle milují velcí kapři!

A vedení moravskoslezských rybářů se stále snaží jednat. „Nedávno došlo k plánovanému setkání se správcem vodní nádrže Slezská Harta. Výstupem bude oboustranně odsouhlasená tisková zpráva, která vyjde v měsíci březnu. Předpokládám, že ji obratem zveřejníme na webových stránkách a rozešleme na všechny MO ČRS,“ doplnil jednatel Trybuček.

Rybářská veřejnost se taky diví nad tím, proč je v aktuálním dodatku pro rok 2021 k rybářskému řádu uvedeno, že non-stop na Slezské Hartě platí, když opak je pravdou. „Podklady k dodatku pro rok 2021 byly hotovy a odeslány k tisku dříve, než vstoupila v platnost zmiňovaná vyhláška,“ vysvětluje jednoduše Rostislav Trybuček.

„Povodí Odry je naším stěžejním partnerem, který nám kromě Slezské Harty poskytuje v našem regionu další stovky hektarů vodních ploch. Vodní toky pak v téměř většině případů. A nutno dodat, že formou nikoliv nájmu, ale výpůjčky. Je to přístup, který je v dnešní době velmi výjimečný. Opatření kolem Harty se dala při sledování strategie státu v ochraně vodních zdrojů očekávat, respektive nevyloučit,“ upozorňuje jednatel.

Proč došlo ke zrušení výjimky pro 24 hodinový rybolov v letním termínu na Slezské Hartě? Důvodem je zpřísnění ochranného pásma na této přehradě ze strany Povodí Odry, kdy vodohospodáři chtějí zlepšit kvalitu vody v nádrži. „Kružberk posílá tlakovým přivaděčem surovou vodu na úpravnu vody na Podhradí a ta musí být v co nejvyšší kvalitě. Proto chceme tady na Slezské Hartě tím druhým ochranným pásmem docílit toho, ať máme tady co nejkvalitnější surovou vodu,“ řekl v loňském roce televizi Polar hrázný Petr Poledna.

Anglická dokonalost: Krvavé krmení z patentek a krillu! Tohle milují velcí kapři!

Podle regionální televize Polar jsou největšími znečišťovateli právě rybáři, kteří po sobě nechávají obrovské množství nepořádku. Je to už „stará klasika“: Kromě odpadu po sobě rybáři nechávají například i WC přímo u vody. „Rybáři tady nejezdí sami, ale jezdí sem celé rodiny, které tady pobývají 8, někdy 10 dní,“ řekl pro regionální televizi hrázný Poledna.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Povodí Odry

Nové články v rubrice

Kauza Bečva nekončí: Druhé odložení klíčového posudku! „Případ je složitý!“ říká znalec

admin | přečteno: 139x | 3.03.2021 | Žádné komentáře

Ani napodruhé soudní znalec Jiří Klicpera nepředložil vypracovaný klíčový posudek …

Jakub Vágner reaguje na kritiku kvůli používání echolotu: „Drahý sonar je bez znalostí k ničemu!“

admin | přečteno: 9973x | 2.03.2021 | 8 komentářů

Jakub Vágner nedávno na své stránce na facebooku zveřejnil fotografii …

PŘEHLEDNĚ: Severočeští rybáři nasadili přes 290 000 kaprů! Zvýšil se počet candátů

admin | přečteno: 697x | 2.03.2021 | Žádné komentáře

Severočeský územní svaz zveřejnil velmi zajímavá data o nasazovaných rybách …

Komentáře

 • Kdyby se sami “rybáři” ( pozor jenom někteří ) nechovali jako hov…., tak by k tomu nemuselo dojít. Vím o čem mluvím, mám to na Hartu asi 30 km. Ale právě pro výše popisované některých rybářů tam skoro nejezdím a jezdím o 20 km dál na revír Lobník ( malá přehrada , která je součástí Kružberku ), který žádnými takovými nešvary netrpí. Bohužel se tam začíná chytat až 1.5

 • Proc se vsichni divi.Po tom co se tam odehravalo v lonskem roce(i z duvodu corony) to byla otazka casu.Na severni morave byly pouze dve prehrady kde byla vyjimka z doby lovu,tak se dalo predpokladat ze tam bude naval.pritom by stacilo dat tam povinnost chemickeho wc,zpoplatnit vjezd a lidi by si to rychle rozmysleli.A mozna by stacilo udelat vyjimku z doby lovu na vsechny prehrady v cele CR.Tim by se snizil tlak na nektere vody a hodne lidi by radeji jezdili bliz k domovu..ale je to sporne
  Dalsi dulezity aspekt u Harty je chytani z lodi.Nechal bych vyvazeni a zakrmovani,ale tohle bych zrusil.Dravci tam jsou “vydrancovani”Takze asi tak…

 • Vy dva chytrolíni co to tu melete za nesmysli. Kdyby bylo zpoplatněno a kdyby si vozili chemické záchody a kdyby se rybáři nechovali jako . Neměli by si ještě rybáři vozit sebou ryby? Už takhle platíme dost za to co ve vodě ani není. Jen nás omezujete a pořád se vám něco na rybářích nelíbí. Je to všude stejné. Ale bordel nedělají rybáři ale ti co si na ně jen hrají. Ukažte mi rybáře který přijel na ryby a chytá nonstop že po sobě nechá bordel. Ne nenechá. Vždy co je první postaví bivak a hned jako druhé dá si tam pytel na bordel. S tím mám zkušenosti a je to 95 až na sto procent jisté že to dělají. Nebo si myslíte že tam bude v bordelu14 dní?

 • Ano sami rybáři by si měli sáhnout do svědomí. Kolikrát něco tajně kdy hodili do křoví nebo trávy. Nejsou všichni prasata,ale najdou se takový. Nejde vždy jen o rybáře, jasný důkaz je Těrlická přehrada. V létě v obležení koupajících se rodin z nedalekého Polska. Kdyz pominu šišlající hluk, hlavně uřvaných dětí, tak nelze přehlédnout okolí. Obaly od polských nápojů a různých sladkostí. Všude ohniště,nebo popel po vyčištěných grilech, WC všude okolo. V tom je Harta ještě zlatá.

 • Tohle ustanovení nebylo dáno do tištěné verze dodatku, tudíž pro letošní rok se nic nemění. Pokud nařízení není písemné neplatí.

 • Gembos ty budes taky takovy rybarsky darecek.Pokud by to bylo zpoplatneno tak by si toho lidi vic vazili.A pokud na to nemas,tak nechytej a bez si koupit rybu do rybarny.vyjde te to levneji

 • Přesně tak ty co tam jezdí a ten bordel to je hnus to nejsou rybáři ale !!!! Tolik bordelu co tam nechávají není vůbec normální.

  • Jezdím po celé ČR, i na Hartu cca kdys 6x ročně. Poslední roky už na to nemá žaludek…. Bordel hnus a všude … Kdyby aspoň to zahrabali .a je jedno zda jsou to rybáři nebo kempovaci party. I okolo Orlíku nebo Labe je čistěji.

 • Konečně, konečně ,konečně!!!
  Bylo načase, že s tím někdo něco udělal. Zakázal bych i chytání z loděk. Proč?
  Jsem prakticky místní, mám to na Sl.Hartu 8 km, ale na Hartu na ryby nejezdím. Já si jdu k vodě především orazit, odpočinout a né masařit jak někteří rybáři, o pořádku a kraválu u vody ani nemluvě. Ať si každý sáhne do svědomí. Stačí mi někdy vidět co zůstává i na jiných revírech po chytání dětí , jak se říká příklady táhnou. Když to dělá dospělý proč ne oni.

 • Taky souhlasím s omezením. Takhle se na Hartu stahovala verbež z celé republiky. Pletou si to s kempem, prijede několik rodin, autem až k vodě, všude , klidně pokácí strom na oheň.

  • Ne všichni lidé jsou extrémní. To ani v Polsku kam také jezdím na ryby. Hlídají si vodu a okolo ni více jak tady. No uvidíme jak bude po sezoně vypadat Harta. Mám ale dojem že se nic nezmění.

 • kdyby to hlídali jak na slovensku (mám skušenost), tak by to tam vypadalo jinak, stačilo na zemi pár vajglů , jeden staniol od čoko. a kousek ve vysoké trávě krabička od paštiky.to by ste čuměli-papíry v a zákaz rybolovu na slovensku na 3 roky.jak se říká tam můžete ze země žrát. 24ku na hartě okamžitě zrušit, prasatům vůbec nevydat lístek.petrův zdar pro slušné rybáře..

 • Myslím že toto opatření by se melo zavést na všechny revíry. Porad se vymýšlejí nejrůznější změny a opatření v rybářských řádech ale to co je opravdu pro přírodu potřeba tak to se neděje.

 • Naprosto souhlasím s omezením .Na Hartu jsem i s manželkou , také rybářkou , jezdil velmi rád a často – manželka to už odmítla a já jezdím max. čtyřikrát do roka převážně na bílou rybu. Přikláněl bych se také k přísnějším postihům jako na zmiňovaném Slovensku . Rybaření z loďky budiž ale kromě dravců. Je to však můj subjektivní názor . Petrův zdar v roce 2021. Hašoun.

 • pánové co čekat jsme jen Severní Morava nejdražší povolenky a nejvicomezeni 👹👹👹

 • Dobrý večer když si to tak řekněme tak se jeďte na vodní nádrž Rozkoš na hradeckého kraje což česká Skalice to je kousek a tam když jsem přijel tak sem se až divil co tam ti Poláci nechávají za bordel z ryb oni ty zabyjejí ryby a kuchají je tam takové to jsou ale udělat to my Češi tak přídem o pápíry

 • ahoj rybáři je smutné že jsme přišly o možnost trávit u vody vice dnů .Chci reagovat na některé komentáře nechápu co je na tom špatného když si otec nebo děda vezme k vodě svoje děti a chce jim dopřát trochu toho dobrodružství v noci na rybách, bivakování v přírodě a odtrhnout jich od počítačů, mobilů… Nemám možnost jezdit často na tuto nádhernou vodu a tak se na Hartu vždycky moc těším. Mám svoje mísa kde moc rád chytám a potěší když najdu některé neobsazené. Musím počítat s tím že se na fleku někdy najde nějaký nepořádek proto nosím pytle na odpadky navíc a nedělá mi problém je pak odvézt sebou domů. Spousta odpadu NENÍ vůbec od rybářů ale je naplavena po turistech kteří odhodí cokoli co si koupí nebo přinesou sebou .Přijedou tam v létě stovky lidí denně zařádit si na šlapadlech ,prknech na vodu-Paddleboarding , jachtaři , houbaři, pejskaři i ti místní a ti všichni občas zajedou ke břehu a vykonají potřebu nebo něco odhodí .Děje se to všude v přírodě a Harta není výjimkou .Borci z povodí co o tom rozhodujete nesvádějte vše na rybáře ! Nebo si vážně myslíte že rybář se u břehu na místě kde chytá.

  • omlouvám se poslední větu mi cenzor zkrátil tak
   Borci z povodí co o tom rozhodujete nesvádějte vše na rybáře ! Nebo si vážně myslíte že rybář se u břehu na místě kde chytá vy….!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.