skingbranding-banner

Rybáři zuří: Máme toho dost! Rybáři chystají hlasitou demonstraci proti korupci ve Svazu!


Na Slovensku to pořádně vře! Po tom, co se provalil obrovský skandál ohledně špatného hospodaření s majetkem slovenských rybářů, došla mnohým trpělivost. O co jde? Dva přední představitelé Slovenského rybářského svazu měli nevýhodně prodat rybochovné zařízení za přibližně 85 miliónů korun. Případem se zaobírá i žilinská kriminálka. Tato kauza dopálila celou řadu rybářů, kteří chtějí vyjádřit svůj názor!

O chystané demonstraci píše například slovenský rybářský magazín k70.sk: Připravuje se velký protest s mottem: Za rybářský svaz bez arogance, korupce a lží!

Asi jste si už všimli, že se slovenským rybářstvím není něco v pořádku. Čeká nás podzim a zima, které možná rozhodnou o tom, jak bude naše rybářství vypadat. Bouří se nejen některé organizace, ale už i běžní rybáři, kterým není všechno jedno. Naše hlavní sjednocující organizace má za sebou obrovský skandál!

NEPŘEHLÉDNĚTE: Nejlevnější nahazovací echolot jen za pár korun!

Protest se uskuteční 23. listopadu 2019 u hotelu Slovakia Žilina na ulici Antona Bernoláka. Začátek protestu rybářů je naplánován na 9 hodin ráno. Kompletní informace o chystaném protestu zjistíte ZDE.

Proč se rybáři začnou scházet právě 23. listopadu? V tento den proběhne v Žilině mimořádný Sněm Slovenského rybářského svazu, na kterém zvolení zástupci budou hlasovat o novém tajemníkovi Slovenského rybářského svazu, a také o úpravě slovenských stanov.

 

Co se stalo na Slovensku?

Podle Tiskové agentury Slovenské republiky tajemník Rady Slovenského rybářského svazu Ľuboš Javor spolu s bývalým prezidentem Slovenského rybářského svazu Rudolfem Borošem měli podepsat nevýhodnou smlouvu o prodeji rybochovného zařízení v Považské Bystřici za 3,4 miliony eur (více jak 85 miliónů korun). Rybochovné zařízení měli prodat společnosti MV Solutions.

Majetek podle agentury už přešel do vlastnictví společnosti. Jenže! Slovenský rybářský svaz stále nemá peníze za prodej. Navíc, podle Tiskové agentury Slovenské republiky rybáři nedostanou kvůli nevýhodné smlouvě skoro žádné peníze.

Slovenský rybářský svaz napadl nevýhodnou smlouvu o prodeji rybochovného zařízení, rovněž podnikl i právní kroky, aby smlouva o prodeji rybochovného zařízení byla neplatná. O dalším směřování Slovenského rybářského svazu bude rozhodovat mimořádný sněm Slovenského rybářského svazu, který se bude konat v listopadu.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Nejlevnější nahazovací echolot jen za pár korun!

Na mimořádném sněmu budou chtít představitelé slovenských rybářů odvolat současného tajemníka (ten má momentálně zastavenou činnost), budou chtít změnit stanovy, a nakonec budou usilovat o zvolení nového tajemníka.

Zdroj: k70.sk 

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

VIDEO: Bohumil Kuna kritizuje podložky pod kapry! Podle něho škodí rybám

admin | přečteno: 5739x | 24.09.2020 | 38 komentářů

Rybář Bohumil Kuna patří odjakživa k velmi hlasitým kritikům moderní kaprařiny. …

Ekologická katastrofa: Pořád se neví, co zabilo tuny ryb! Chemička od Agrofertu únik látky odmítá

admin | přečteno: 1946x | 23.09.2020 | 3 komentáře

Ekologická katastrofa, která se odehrála na řece Bečvě, stále doznívá! …

Rybáři pozor! Na Nových Mlýnech bude na začátku října platit zákaz rybaření! Proč?

admin | přečteno: 7531x | 23.09.2020 | 3 komentáře

I letošní podzim bude na Novomlýnském jezeře platit omezení pro …

Komentáře

  • Korupce je všude.

  • Melo by to byt u nas,aspon sev.morava nic nesadi,jen hrabou penize

  • Nechapu v dnešni dobe proč to neni veřejne vysadba ryb,no proto ze tam nic nedavaji.

  • Slováci mají podvádění, lhaní a korupci dané geneticky, stačí se podívat na estébáka Babiše, kterého nám Slovensko zapůjčilo, už by si ho ale mohlo vzít zpět, již té máme dost.

    • Nezbyva nez souhlasit 🙂 davam + tomuto nazoru..

  • (mal)-Mám takový dojem,že tato diskuze se týče rybářského prostředí a né Babiše!Tak,že mě by zajímalo kdo zapůjčil Tebe,protože takový tu nemá co komentovat,když neví oč tu jde.Když chceš provokovat,tak si zajdi nyní manifestovat do Prahy.Tam se můžeš inteligenčně projevit demokratickej .

    • Zalez ty potrefená huso, mazej kejhat mezi svý.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.