skingbranding-banner

Rybáři zuří: Sumcař nabízel uloveného trofejního sumce ze svazovky! Chtěl ho prodat do soukromáku!


Na rybářském internetu to zase vře! Tentokrát sumcaři kritizují prodej trofejního sumce ze svazové vody. Úspěšnému rybářovi se podařilo ulovit nádhernou rybu, která měřila přes 2 metry. Lovec se rozhodl, že sumce nezabije, ale že ho dá na internetový bazar, kde se pokusil tuto rybu prodat. Inzerát mezi sumcaři vyvolal velmi vášnivou diskuzi. Podle některých sumcařů jde o hrubé porušení rybářské etiky. Co se týče platných pravidel, neudělal rybář, který sumce chytil, nic špatného…

Podle facebookovské stránky M-O Fishing Týn nad Vltavou byl sumec uloven 20. července na Kořensku (revír Vltava 20). Ze zveřejněného inzerátu na Bazos.cz lze vyčíst, že trofejní sumec měřil 216 centimetrů. „Vhodný pro sportovní revíry, včera přeměřený, k odběru ihned, cena dohodou,“ píše se v inzerátu.

Inzerát okamžitě vzbudil vášnivou diskuzi. Jedna část rybářů úspěšného lovce obhajuje tím argumentem, že neudělal nic proti platným rybářským pravidlům. Lovec si totiž s úlovkem může dělat „co chce“. Druhá část rybářů ale argumentuje tím, že toto chování je hrubým porušením rybářské etiky, a že právě toto chování stojí za „rabováním“ tuzemských svazových vod.

Co se týče prodeje ryb, je zapotřebí říct, že v současnosti to platná rybářská pravidla nezakazují. V dřívějších dobách tomu tak nebylo a prodej ryb ze svazových revírů byl přísně zakázán. Současná diskuze se tak zaobírá i tím, že by možná bylo nasnadě toto pravidlo znovu oživit. Milovníci dravých ryb rovněž zesílili i argumentaci, aby se co nejdříve zavedly horní míry u dravců.

Co si o celé záležitosti myslíte? Podělte se o váš názor v diskuzi pod článkem!

Zdroj: Facebook Fishing M-O Týn nad Vltavou

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Známý rybář Bohumil Kuna šlape velkým firmám na paty? Prodává stovky kilogramů boilies!

admin | přečteno: 7618x | 1.03.2021 | 1 komentář

Rybář Bohumil Kuna zažívá velmi zajímavý začátek rybářské sezóny. O …

Ministerstvo zemědělství žádá rybáře: Provádějte lov pouze na území bydliště!

admin | přečteno: 3291x | 1.03.2021 | 4 komentářů

Situace ohledně koronavirové pandemie není na území České republiky nijak …

Oblíbená přehrada na Moravě bez vody? Vodohospodáři chystají velkou rekonstrukci hráze

admin | přečteno: 1635x | 1.03.2021 | Žádné komentáře

Už na letošní podzim plánuje Povodí Moravy rozsáhlou rekonstrukci hráze …

Komentáře

  • Pořád lepší když skončí v soukromém revíru,než v udírně.A je to jen jeho volba,jak z úlovkem naloží.Navíc jsou sumci dost přemnožení,takže ty názory pseudohumanistů jsou zcestné 😉

    • Ano,souhlasím,že je lepší jej nechat žít.Ale ne prodat.To je podle mne nejhorší,co může opravdový rybář udělat.

      • Až nebude svaz chtít 4000 za to, že jdu desetkrát za rok k vodě, tak bych chápal co tu melete, ale takhle chlapa co to prodává plně chápu.

  • Když se zdražují rybářské lístky tak co jiného dělat ,nějak si na něj někdo musí vydělat.🦈🐬

  • Ja takovyho chytit tak ho prodam taky . Samej tuk ze to ani udirna nespravi a poustet zpet rybu co sezere 50 kapra tak to take ne . Poburuje to jen zavistivce kteri o takove rybe jen sni a nebo libace sumcu .

  • V pořádku ,kolik za něj dostal?docela dobrý nápad.jak něco chytím hned vystavím na bazoši

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.