Domů Novinky Rybářská dovolená: Máchovo jezero láká na krásné rybaření! Lokalita nabízí ale i...

Rybářská dovolená: Máchovo jezero láká na krásné rybaření! Lokalita nabízí ale i další úžasné atrakce

- Reklama -

Máchovo jezero láká na rybářskou dovolenou! Na této malebné vodní ploše se může třetím rokem rybařit! Rybáři si tak mohou vychutnat lov krásných ryb na krásné vodě, která je zasazena do úžasné krajiny. Rybářům je k dispozici i autokemp, který zaručuje pohodlné a komfortní ubytování. Kromě rybařiny si ale návštěvníci Máchova jezera mohou užít i koupání, projížďky na výletních lodích, anebo výletování po okolních památkách. Navíc, v letošním létě se na Máchově jezeře uskuteční celá řada zajímavých akcí…

 

Sportovní rybolov slaví třetí výročí

Třetím rokem je na Máchově jezeře obnoven sportovně rekreační rybolov, který je vítaným zpestřením turistických pobytů u jezera. Rybaření si zde mohou užívat jak zkušení rybáři, tak i široká laická veřejnost. K lovu totiž stačí nákup povolenky a dodržování rybářského řádu pro Máchovo jezero. Ten určuje celkem šest úseků vyhrazených pro sportovní rybolov ze břehu, kde lze chytat na udici od 1.4. do 30.11.2018.

Letošní novinkou je lov z loděk, který bude zkušebně povolen v termínu od 1.9. do 30.11. Autokemp Klůček má ve své nabídce příhodné zázemí pro rybáře v jednoduchých vytápěných chatkách. V jeho sousedství je jeden z nejatraktivnějších rybářských úseků, určený pouze pro hosty tohoto kempu.

 

Čistota vody je stabilní

„Naším úkolem je skloubit otázku udržitelného rozvoje cestovního ruchu, ekologie a rekreačně sportovního rybolovu. Na prvním místě je kvalita vody v jezeře a v tomto směru se nám daří. Dokládají to analýzy vzorků vod nabíraných v Máchově jezeře, na přítocích a v rybnících ležících nad ním i pod ním, které se pravidelně provádějí. Za dnešní dobrou kondici jezera můžeme poděkovat konstruktivní spolupráci všech zúčastněných subjektů. Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, která má jezero ve své gesci, Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko, města Doksy, které má Máchovo jezero v současnosti v pronájmu, a v neposlední řadě si troufnu jmenovat i naší Obecně prospěšnou společnost Máchovo jezero,” říká její ředitel Jiří Holub a pokračuje, “Hlavní sezóna u Máchova jezera právě začíná, kvalita vody je i za tohoto nezvykle teplého počasí dobrá a věříme, že stejná zůstane po celou koupací sezónu, stejně jako v předešlých letech.”

 

Lodní doprava na Máchově jezeře

Stále větší popularitu získávají čtyři místní výletní lodě, Jarmila, Hynek, Máj a Racek, které zde provozuje společnost Regata Máchovo jezero, a.s. „Na první plavby jsme vypluli již o Velikonocích, což byla letošní velmi úspěšná novinka, a od té doby enormní zájem o naše lodě prakticky trvá. O květnových víkendech a svátcích jsme na jezero vyplouvali v rámci pravidelných vyhlídkových okružních plaveb a dále pak po celý týden se školními výlety, svatbami a dalšími soukromými akcemi. Hodně nám samozřejmě nahrává letošní nezvykle teplé počasí. Koncem června, jako každoročně, zahájíme pravidelnou lodní přepravu dle jízdního řádu, která má celkem osm zastávek. Pro letní prázdniny máme připravené i noční plavby největší lodí Máj, a to vždy ve středu a v sobotu,“ popsal aktuální situaci Karel Málek, zástupce “místní rejdařské společnosti”.

 

Kulturní léto u Máchova jezera

Během letní sezóny se u Máchova jezera uskuteční velké množství akcí – od řezbářského sympozia, přes nejrůznější výstavy, až po velké festivaly. Kromě nejznámějšího, kterým je srpnový festival taneční hudby Mácháč (24.-25.8.), se tu chystají i menší festivaly.

Za návštěvu určitě stojí rodinný festival Rozmarné léto (21.7.) odehrávající se na pláži Klůček na malých pódiích s hudbou a s divadélky pro děti. Jeho součástí jsou také koncerty na velkých podiích s aktéry, jako je kapela Žlutý pes či Tomáš Klus. Dalším z festivalů je třeba Zadarmofest (4.8.), který se koná také na Klůčku a má zcela neopakovatelnou atmosféru.

Na zámku v Doksech pak budou probíhat pravidelná divadelní představení a znovuotevření se dočkalo i letní kino. Základním místem pro promítání bude areál zámku, ale turisté se díky mobilní promítací technice mohou těšit i na jiná místa, včetně pláže. Posadí se na deky, ve stáncích si koupí občerstvení a budou sledovat západ slunce. A jakmile slunce zapadne, začne promítání …

Za zmínku bezpochyby stojí i nedaleké hrady Bezděz a Houska, kde jsou na celé léto naplánovány nejrůznější jarmarky, koncerty, rytířská klání či divadelní představení. Třeba na Bezdězu můžete od 5. do 8. července prožít čtyři dny jako ve středověku, nebo navštivte Housku již v sobotu 23. června, kdy se na nádvoří od 21 hodin hrají Tři mušketýři.

 

Užitečné odkazy:

www.regatamachovojezero.cz

www.opsmachovojezero.cz

www.kulturadoksy.cz

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -