Domů Recenze výrobků Nástrahy a návnady RECENZE: Extrémně levné boilies DECATHLON! Kilo kuliček stojí jen pár korun!

RECENZE: Extrémně levné boilies DECATHLON! Kilo kuliček stojí jen pár korun!

- Reklama -

Fenomén. Takto by se dala popsat tato nástraha ze sportovního řetězce DECATHLON. Tyto kuličky řeší rybáři na nejrůznějších fórech na internetu. A není se čemu divit! Právě toto boilies je totiž v porovnání s konkurencí extrémně levné! Na takovou cenu se žádný tuzemský výrobce ještě nedostal. Proto každého rybáře zajímá, co jsou tyto kuličky zač. Výsledek může ale kdekoho překvapit! Pojďme se na toto boilies podívat blíže…

Krmné boilies DECATHLON se prodává v 10 kilogramových pytlích. Jde o praktické balení, které ocení především ti rybáři, kteří se chystají na delší výpravu k vodě. Krmné boilies DECATHLON je výbornou variantou pro masivní krmné kampaně. Proč? Protože vyjde opravdu levně! Pytel krmného boilies o hmotnosti 10 kilogramů stojí 649 korun. Takže za kilo dáte jen 65 korun. A to je prostě super!

NĚPŘEHLÉDNĚTE: Krmné boilies z DECATHLON je dostupné ZDE

Na tomto boilies vás okamžitě zaujme jedna věc: Vůně! My jsme si pro testování vybrali boilies DECATHLON s příchutí scopexu. A ta vůně přes igelitové balení neuvěřitelným způsobem „prosakovala“. Nádhera! Tohle slibuje, že kuličky DECATHLON budou ve vodním prostředí vytvářet velmi silnou a atraktivní pachovou stopu. Super!

„Oficiální název“ této nástrahy je Boilies Wellmix od značky Caperlan. Ale každý rybář tuto nástrahu označuje jako „boilies z DECATHLONu“. Caperlan je značka, která spadá pod DECATHLON od roku 2007. Testovací centrála tohoto výrobce je ve francouzském městě Cestas, a právě tady rybářské výrobky vyvíjejí.

Zpátky k boilies: Každého rybáře jistě napadne, že kuličky za 65 korun za kilo nemusí mít nijak valnou kvalitu. Tady to ale rozhodně neplatí! Hned při prvním kontaktu si rybář jistě všimne zajímavě různorodé směsi – v kuličkách jdou vidět i drobná semínka, která tuto nástrahu zatraktivňují. Takže rozhodně nejde o žádné „boilies z mouky“.

Největší „šok“ přišel při testech ve vodě. Ano, přiznáváme, sklenice vody je hodně „laboratorní“ prostředí, ovšem i tohle výrazně napoví o kvalitě kuliček. Boilies jsme namočili na 2 hodiny. A už po chvíli bylo vidět, jak kuličky pracují! Znovu připomínáme: Boilies stojí 65 korun za kilo, a tohle jsme moc nečekali…

NĚPŘEHLÉDNĚTE: Krmné boilies z DECATHLON je dostupné ZDE

Po chvíli se na povrchu kuliček vytvořila klasická „mechová“ vrstva. Povrch nádherně změknul, přitom střed boilies byl krásně tuhý. Velké překvapení! Navíc, při drobnějším pohledu bylo zřejmé, že z kuliček se uvolňují drobné částečky a „barevná stopa“.

Když jsme boilies z vody vytáhli (po 2 hodinách), povrch byl nádherně měkký. Střed kuličky zase tuhý. Takhle má boilies pracovat! Velkým překvapením ale bylo, jak boilies nádherně voní. Ta vůně je opravdu božská! Silná pachová stopa je dobrým předpokladem pro úspěšné lákání kaprů na lovné místo.

Krmné boilies DECATHLON se vyrábí v 20 mm průměru. Jde tak o „univerzální“ velikost, která nabízí celou řadu možností. Zaprvé: Toto boilies lze nejrůzněji okrajovat do menších velikostí, což je ale vhodnější pro chytání na jaře a na podzim. Při lovu kaprů v létě je dobré tyto kuličky nechávat v této velikosti (občas nějakou nakrájet). Navíc, na výběr je z 6 příchutí – jahoda, scopex, krab, játra, ananas, bílá čokoláda. My jsme testovali scopex, a ten byl opravdu parádní!

Na tomto boilies se nám líbí i jeho „tuhost“. Kuličky mají tvrdší povrch, ale krásně „gumový“ střed. Nás ale napadl hned jeden fígl: Určitě by bylo vhodné nějaké kuličky nechat vysušit, aby krásně ztvrdly. Díky tomu by se toto boilies stalo mnohem více selektivní, takže by jej nesbírali malí kapři nebo bílá ryba. Ten kdo chce chytat rychle, nechá kuličky tak, jak jsou. Záleží jen na přístupu rybáře, co od této nástrahy očekává.

Velmi důležitým „detailem“ je i nádherně žluté zbarvení. Právě díky němu půjdou tyto kuličky vidět i na bahnitém, zaneseném nebo zarostlém dně. Je třeba si totiž uvědomit, že kapři moc dobře vidí kontrastní věci (světlé předměty na tmavém podkladu). Takže i ono žluté zbarvení může být tím rozhodujícím faktorem na pasivnější kapry.

NĚPŘEHLÉDNĚTE: Krmné boilies z DECATHLON je dostupné ZDE

 

Závěr: Milé překvapení pro ryby i peněženku

Kvalita tohoto boilies je určitě překvapivá. Nebyli jsme asi jediní, kdo za tak málo peněz čekal „moučné“ kuličky. Jenže! Boilies z DECATHLON opravdu překvapilo! A to zejména nádhernou vůni a zajímavou směsí. Co se týče „práce“ kuliček ve vodě, tak ta je prostě super! Výborné vlastnosti ve vodním prostředí slibují bohaté úlovky kaprů. Velmi silnou zbraní je ale i krásně žluté zbarvení. Tohle krmné boilies je prostě parádní!

NĚPŘEHLÉDNĚTE: Krmné boilies z DECATHLON je dostupné ZDE

Občas není nutné za boilies utrácet moc peněz. Proč, když je tady varianta kvalitního boilies za pár korun. Pokud se tedy chystáte na výpravu, na které chcete krmit s boilies ve větším množství, pak je tato návnada výbornou variantou.

Silné stránky: Velmi nízká cena, krásná vůně, výborná „práce“ ve vodě, zajímavé zbarvení, zajímavá směs, dobrá velikost, široký výběr příchutí a vůní

Slabé stránky: chybí kořeněné příchutě typu česnek nebo chilli

Můžeme opravdu doporučit!

Redakce InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

8 KOMENTÁŘE

  1. Bezva kuličky !!! Toto je ukázka jak nás různé firmy okrádají. Kdo si chce zarybařit, neváhá !!! Rybáři mlčí, ale koule fungují !!!

  2. Na boilies z Decathlonu chytám již třetí sezonu a musím konstatovat,že CHYTÁ !!!! Za ty peníze = krásná práce….Pro rejpaly,nejsem ten rybář,který přijede k vodě a myslí si,že když hodí do vody jednu zázračnou kuličku = že hned chytí obr kapra.Vyzkoušel jsem v minulosti i jiné výrobce.Ovšem na tuzemské výrobce = NULA.Za ty prachy,co za ty koule chtějí a ta šílená masáž v podobě reklamy = odmítám ! Proč mám kupovat předražené koule,když na Dacathlon tahám kapry 10+

  3. Nedávno jsme byli s taťkou na 36 hodinové výpravě na soukromé vodě v Drahanovicích u Litovle. Chytali jsme na Boilie Monster crab a prostě super. Za 36 hodin cca 36 kaprů a všeci přes 10+. O tomto boilie nemůžu říct nic špatného. Je pravda, že chytám i na dražší koule např. od Mivardi B17, ale od té doby co jsem zkusil boilie z DECATHLONU je to 100 a 1. Nečekal jsem od tohoto boilie nic moc zázračného, ale zdání klame. Prostě tohle boilie chytá a chytat bude. Za mne DECATHLON prostě super nástraha za super cenu.

    PS. Nesuďte rybáře podle toho na jak levnou nástrahu chytá, ale jak se k rybám chová. Znám plno rybářů, kteří s rybami zachází jak s kusem hadru a to je to nejhorší co od rybáře můžete očekávat. Jak se říká… Chovej se k rybám tak, jak chceš aby se ony chovali k tobě.

  4. Kamarád právě rybaří na soukromé vodě v jižních Čechách za 4 dny má chyceno 15 kaprů z toho 6 ks která překročila hranici 20+ a to všechno na boili z decathlonu, zkoušel i komerční koule a světě div se ani záběr tohle nechápu co do těch koulí z decathlonu dávají

  5. Zdarec chlapaci caperlan jede …na fb jsem jako Ales Chovanec..muzu ukazat fota ….proste tojezdiii!!!!!!!!

  6. Milošovi.Dávají tam co tam patří a neééééé jako ti vyhlášení jakobi výrobci velkovýrobci jako ,Krása , Nikl a další .Od mivardi to ještě jakš takš jede .ale lojza jak přešel od Devilu tak má svázané ruce a za tu cenu neudělá slušný výrobek.Tak asi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -