DomůNávnady a nástrahyDomácí výroba boilies: Jak rychle a jednoduše vyrobit POP-UP boilies?

Domácí výroba boilies: Jak rychle a jednoduše vyrobit POP-UP boilies?

- Reklama -

Plovoucí boilies patří k nejoblíbenějším nástrahám na mlsné kapry. Jednou z nejsilnějších stránek této nástrahy je logicky to, že plave. Právě ono nadnesení nad zarostlé, zanesené nebo bahnité dno kolikrát přinese úspěch v podobě uloveného kapra. Navíc, díky této nástraze můžeme zatraktivnit i klasické boilies (tzv. na panáčka). Ale tím se teď nebudeme zabývat. Dneska si ukážeme, jak bleskurychle vyrobit nadupané plovoucí boilies na kapry! Jak na to?

Nebudeme se zdržovat žádným mícháním směsí pro výrobu boilies. Trvá to dlouho, navíc není to pro každého. A kolikrát se stane, že výsledek není úplně podle představ. Co s tím? Pak je tady druhé řešení – komerční směs. Právě komerční směsi pro výrobu POP-UP boilies si u rybářů získávají velkou oblibu. A není se čemu divit. Rybář dostane produkt, který mu pomůže okamžitě vyrobit TOP nástrahu. Navíc, tyto směsi jsou prodávány v rozumné gramáži (okolo 300 gramů), takže počet kuliček není „nekonečný“. Takové množství mnohdy postačí na celou sezónu! A díky tomu (menší gramáži) je i cena směsi přijatelná. Osobně máme velice rádi směs pro výrobu POP-UP boilies od anglické společnosti CC Moore. Ta je TOP!

I když se na první pohled může zdát, že při použití komerční směsi rybář nemá šanci ovlivnit konečnou podobu nástrahy, není tomu tak. Rybář může při výrobě boilies z komerční směsi ovlivnit její vůni (přidáním dané esence) nebo barvu (přidáním barviva). Navíc, do vyráběného boilies lze používat takové suroviny, které mnoho výrobců nepoužívá (česnek, chilli, paprika atd.) Rybář také může ovlivnit to, jaký tvar a velikost budou kuličky mít (ty „komerční“ bývají vesměs stejné). Právě tato svoboda volby u mnoho rybářů hodně vyhrává, a proto si vyrábí plovoucí boilies zčásti podle vlastních představ.

Poznámka: Video je pouze ilustrační! Při výrobě boilies lze použít libovolné esence a barviva

Postup výroby POP-UP boilies:

  • Do misky si rozbijeme požadovaný počet vajec (záleží na výrobci, kolik doporučuje vajec do směsi). Následně do rozbitého vajíčka přidáme esence a necháme je chvíli (cca 10 až 15 minut) působit
  • Poté přidáme barvivo. Právě zbarvení je silnou stránkou POP-UP nástrahy. Nezapomeňte, že kapři velice dobře vidí kontrastní věci (světlé předměty na tmavém podkladu). Proto se mnohdy vyplatí vsadit na „křiklavější“ zbarvení
  • Vše rozmícháme a necháme chvíli odstát
  • Teď do vajíčka, esencí a barviva přisypeme komerční směs pro výrobu POP-UP boilies. Vše pořádně promícháme tak, aby nám vzniklo krásné těsto. Těsto se nesmí lepit na prsty, ale nesmí se ani drolit! Pokud je těsto moc řídké, přidejte trochu více směsi. Jestli je směs suchá, přidejte olej (ne vodu)
  • Po vytvoření těsta jej obalíme igelitem nebo vložíme do sáčku. A vše necháme odstát (ideálně 30 minut)
  • Poté z těsta začneme odlamovat kusy, ze kterých vytvoříme válečky. A tyto válečky následně zpracujeme v rollballu. Tuto pomůcku pro výrobu boilies je vhodné „promazat“ rostlinným olejem
  • S pomocí rollballu vytvoříme kuličky, které budeme 2 minuty vařit ve vodě (osobně je raději vaříme v páře v sítu nad vařící vodou, protože takto boilies neztratí atraktivní látky)
  • Na závěr kuličky necháme oschnout na osušce. Nakonec je můžeme i rovnou nadipovat nějakým zajímavým atraktorem

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -