DomůNovinkyRybářská „prasata“: Na Nových Mlýnech rybáři nechali nepořádek! Dojde obci trpělivost?

Rybářská „prasata“: Na Nových Mlýnech rybáři nechali nepořádek! Dojde obci trpělivost?

- Reklama -

S některými „rybáři“ to je prostě marné! V obci Milovice, která se rozprostírá i na březích Novomlýnské nádrže, začala „pravá“ rybářská sezóna. Jenže! Už po tak krátké době obec řeší nepořádek! O nepříjemném incidentu informovali tamní rybáři. Ti upozorňují, že právě Milovice jsou posledním místem na Novomlýnské nádrži, kde si rybáři mohou „beztrestně“ postavit rybářský bivak. Jak dlouho ale obci vydrží trpělivost?

Zase ten nepořádek! Rybářská sezóna v Milovicích na březích Novomlýnské nádrže trvá jen pár týdnů, a zmíněná obec už řeší nepořádek na březích jezera. Odpadky se objevily pod hrází, u vody, a také v místech, kde parkují vozidla. Někde dokonce zůstaly i pytle s odpadky. O tomhle případu s nepořádkem informovali tamní rybáři. Proč tohle někteří z nás pořád dělají?

TOP 3 boilies na jarní kapry: Nejlepší kuličky do studené jarní vody, které fungují!

Je třeba připomenout, že obec Milovice je posledním místem na Novomlýnské nádrži, kde si rybáři ještě mohou postavit rybářský bivak. Jenže! V rybářských řadách jsou i takoví jedinci, kteří si toho prostě neváží! Pak nakonec může nastat ta situace, kdy všichni rybáři „budou hozeni“ do jednoho pytle, a nakonec všechny může postihnout nepříjemné omezení…

Nejhorší na tom je, že někteří jedinci kazí skvělou práci jiných rybářů, kteří dělají na Nových Mlýnech pořádek. Například Dobrovolníci Pálavy jsou spolek rybářů a milovníků přírody, kteří na březích Novomlýnských nádrží pořádají úklidové akce. Akce probíhají hned na několika místech, a to vždy na jaře a na podzim. Pomoci s úklidem může každý! Díky této práci nachází zástupci Dobrovolníků Pálavy společnou řeč s vedením jednotlivých obcí, co se týká například „zjemňování“ vyhlášek, které zakazují například rybářské bivaky. Jenže někdo si této práce prostě neváží!

 

Rybáře na Nových Mlýnech nepořádek štve! Už posbírali přes 20 kontejnerů

Nepořádek na Nových Mlýnech se nelíbil spolku rybářů, který si říká Dobrovolníci Pálavy. A právě ti se snaží s obcemi jednat. Ovšem! Rybářská skupina nezůstává pouze u ústního vyjednávání. To ne! Dobrovolníci Pálavy na březích Nových Mlýnů pořádají úklidové akce, kterými chtějí obcím dokázat, že rybáři si zaslouží „druhou šanci“.

„Naším cílem je uklidit břehy Novomlýnských nadrží. Chránit tuto krásnou krajinu pro další generace. A dokázat lidem a obcím, že problémy se dají řešit. Není dobré hledat důvod pro „zákazy“, ale najít způsob problémy řešit,“ vysvětluje pro magazín InRybar.cz spoluzakladatel Dobrovolníků Pálavy Ruda, kterého rybáři mohou znát i pod přezdívkou Rudiko.

TOP 3 boilies na jarní kapry: Nejlepší kuličky do studené jarní vody, které fungují!

Činnost těchto rybářů na Nových Mlýnech není žádnou „hurá akcí“. To ani náhodou! Dobrovolníci Pálavy mají už za sebou zajímavou historii, protože úklidy na Nových Mlýnech trvají už 3 roky. „Uklízíme už 3 roky. Je dost možné, že jsme už naplnili 20 velkých kontejnerů. Situace se ale lepší, nepořádku je míň a míň,“ raduje se Ruda.

VÍCE INFO: Jak fungují Dobrovolníci Pálavy? Přidejte se k nim!

 

Dobrovolníci Pálavy to dokázali! Obec „na zkoušku“ povolí rybářské bivaky

„Zhruba před šesti měsíci jsem se zkontaktoval s místostarostkou Brodu nad Dyjí, dali jsme hlavy dohromady a hledali jsme nějaké řešení, kdy bychom platnou vyhlášku trochu uvolnili. V tuhle chvíli to dopadlo tak, že vyhláška už vešla v platnost, je změněná – už je vyvěšena i na úřední desce obce Brodu nad Dyjí,“ přináší zprávu ve videu rybář Ruda, známý jako Rudiko.

Ale bacha! Nové změny se týkají pouze rybářských bivaků! Vyhláška stále počítá například s omezením „dopravy“, anebo s omezením karavanů a přívěsů. „Do katastru přilehlých břehů bude zákaz vjezdu, konkrétně na tzv. „Ptačák“, takže auta tady určitě nebudou. Respektujte to! Bude tady také zákaz obytných přívěsů a zákaz karavanůBivakování na „Ptačáku“ bude tolerováno! Používejte prosím bivaky pro rybářské účely, tedy tmavě hnědé, tmavě zelené. Netahejte sem party-stany, anebo třeba červené nebo modré stany,“ říká rybář Rudiko.

TOP 3 boilies na jarní kapry: Nejlepší kuličky do studené jarní vody, které fungují!

Spoluzakladatel Dobrovolníků Pálavy upozorňuje na to, že tato změna bude ve „zkušebním období“. Pokud rybáři budou po rozvolnění dělat nepořádek, pak se zákaz rybářských bivaků vrátí. „Je to na rok! Je to na zkoušku, pokud to bude fungovat, vyhláška se měnit nebude, a budeme tady moci bivakovat. Všímejme si jeden druhého, když bude někdo dělat nepořádek, tak ho napomeňte. Buďme rádi, že to takhle dopadlo,“ upozorňuje spoluzakladatel Dobrovolníků Pálavy.

VÍCE INFO: Jak vypadá úprava obecní vyhlášky v Brodu nad Dyjí?

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

18 KOMENTÁŘE

 1. Víc kontrol od RS a trestat „rybáře“ co dělají nepořádek. Pak kvůli takovým volum trpí slušný rybáři.

  • Jasně těm prasatum hned napálit pokutu a podruhé zákaz rybaření na tomhle revíru. Taky jsem to zažil jak Ukrajinci udělali bordel a odjeli. A to mě kontroloval porybnej a když jsem muto řekl jak si to ohlida že prej nic nezmůže. Když odjeli bylo to tam jak nasmetišti. Rybářska stráž mě někdy opravdu .

 2. To je ale divné v lockdownu . To už asi místní na lovící z jiných koutů nehodí.
  Jezdím na Pálavsko již 30let a tolik odpadků co jsem po druhých odvozil od malých ramínek po jezera asi by vydalo na jednu šichtu ve spalovně.
  Prevázně to bylo ale po domácích rybářích. Je to smutné ale kážou vodu a pijí víno.

 3. Je všechno jenom o lidech. A při tom tam má každý auto za . Tak to je ohromný problém si to po sobě odvézt.

 4. Všude stejný,ale problém je v tom že se to taky všechno hází jenom na rybáře.ale na to že tam chodí lidi na procházky,cyklisti,atd.uz se nekouká.kazdopadne zavřít a doživotně zákaz rybolovu.zadny s…í.a ktomu flastr že to toho krypla totálně zrujnuje.jezdime na ryby si odpočinout bejt v přírodě a tyhle dobytci to jenom k…ý.a ještě musíme po nich uklízet

 5. Apeluji na ty rybářská ,.. To jste takový že se neumíte v přírodě chovat? Takhle se chováte i doma?, Jak dlouho vám to bude trvat než to pochopíte že děláte ostudu všem slušným rybářům, kteří to za vás musí uklízet… to je fakt velký problém to hodit do kufru a doma to dát do popelnice aby to u té vody bylo pěkné?

 6. Rybařím od mala tak 55 let,Někteří rybáři jsou nepřestavitelná .Obaly od všeho co sežerou,vykouřej a vypijou naházek kolem sebe do křoví a když to třeba donesou k autu,tak to hodí do křoví za auto.Je to všude stejné,jak u Vás dole,nebo u nás na hoře,Harta,pískovna Náklo,Mohelnické bagry.Tvrdé postihy od porybných,kontrola rybářů mezi sebou.Si myslím že koupači maj taky svůj díl,ale jsou místa ,kde se nekoupe,a taky hroznej bordel.

 7. Nic proti ale že nemůže Nikdo mimo okres musejí to dělat místní. Tak tam v tom úsek dělejte více kontrol.

 8. Ahoj vrtá mi hlavou jestli tomu nenapomáhaji taky místní lidi že vyhodí nějaký ten pytel s odpadly a pak je to na rybáře je to jen diskuse nic ve zlém

 9. Nevím kdo má co proti bivakování dle mého názoru jsem pro ale do povinnosti rybáře je pořádek na lovnem místě a povinnost chemických WC, pokud nedodrží pořádek tak pokuta min.5000 Kč na místě a odebrání povolenky, jednoduché a velice účinné.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -