Domů Novinky Rybářská stráž našla u Lipna zabitého kapra na stromě! Pak narazila na...

Rybářská stráž našla u Lipna zabitého kapra na stromě! Pak narazila na agresivního rybáře

- Reklama -

AKTUALIZOVÁNO: V článku nám vypadla informace o tom, že rybář nezapsal dva ponechané kapry. Omlouváme se! Hodně pernou kontrolu zažila jihočeská rybářská stráž při obchůzce po březích Lipna. Na jednom místě porybní natrefili na strom, na kterém byl pověšený zkrvavený kapr. Tahle hororová scéna leckomu může připomínat výjevy z dávných dob, kdy nejrůznější kmeny věšely různé živočichy pro výstrahu na hranicích svých území. Dále pak rybářská stráž narazila na rybáře v důchodovém věku, který měl ponechané nezapsané 2 kapry. Rybář porybným hrubě a vulgárně nadával a vyhrožoval jim, vše nakonec musela řešit policie…

„Tak nám ty ryby nějak mutují. Na stromech doposud sedávali ptáci, teď se tam věší kapříci. Ale konec legrace! Kromě tohoto děsivého objevu se naši strážní dočkali i verbálního napadení od rybáře, kterému byla v minulosti zadržena povolenka na dva roky. Vyhrožování fyzickým napadením a rozbitím automobilu budeme muset zřejmě vyhodnotit jako trestný čin a kromě podání trestního oznámení bude rybář zřejmě vyloučen z Českého rybářského svazu,“ píše se na stránce jihočeských porybných.

Jak to celé bylo? Rybářská stráž na Lipně nejprve narazila na zkrvavenou mršinu mrtvého kapra, který visel zavěšený na stromě. Můžete si říkat, co chcete, ale kdyby někdo na takový výjev narazil sám u vody, asi by nebyl úplně v klidu. Jistojistě by se většina rybářů porozhlédla kolem, jestli není poblíž nějaký šílenec. Tohle je fakt hrůza! Kapr je celý zakrvácený a pověšený jako nějaká oběť rituálu.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Legendární páchnoucí esence z Anglie! Tohle vám „utrhne“ nos!

Ale to nebylo všechno! Rybářská stráž dále narazila na rybáře v důchodovém věku (pravděpodobně nic neměl společného s pověšeným kaprem). Tento rybář měl ponechané dva kapry, které neměl zapsané v povolence. Namísto toho, aby rybář uznal svou vinu, začal rybářským strážným vyhrožovat. A to dost hrubě!

Rybářská stráž si naštěstí nenechala nic líbit a přivolala policii. Rybářovi zřejmě nedošlo, že se dopustil trestného činu. A pokud na něj bude podáno trestní oznámení, pak rybářovi za toto vyhrožování hrozí i trest odnětí svobody. A samozřejmě se také uvažuje o jeho vyřazení z řad Českého rybářského svazu.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Rybářská stráž Jihočeský ÚS

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

19 KOMENTÁŘE

 1. Nad těma kaprama rozum zůstává stát. Že by si je nějakej pytlák vzal na maso, to by aspoň dávalo smysl. Ale zabíjet je jenom tak a zdobit s nima stromy? To musel bejt nějakej úchyl…

  • Asi mu nařízl ocas aby mu vytekla krev, u úhořů se to takhle dělá běžně kvůli jedovaté krvi, v tomto případě chtěl asi mít čisté odkrvené maso. S žádným rituálem to nebude mít nic společného, to ovšem nemění nic na tom že je to pytlák pokud si kapry ponechal 2.

   • U úhoře se neřeže ocas a už vůbec ne kvůli jedovaté krvi
    Vzpamatuje se ty blbe. Jedine co jsi trefil, je vykrvení ulovku. A vykrvuje se u hlavy.

   • Taky by mě nenapadlo odkrvovat rybu u ocasu, to mi přijde jako prasečina… vždyť se takhle snad ani nemůže dobře odkrvit ne? Vždy jsem si vystačil s omráčením ranou do hlavy a následně přeříznutím žaberních oblouků. Pro rybu je to rychlé a na správné odkrvení to úplně stačí (a hlavně je to i postup předepsaný i v RŘ…).

 2. Na sokolovně revír 471010 /2 je to taky často vidět u důchodců….. Ale podle bordelu co je kolem tohoto revíru myslím že rybářská stráž na to tam zcela sere.

 3. Zdravím, jen mě udivuje komentář: jak zřejmě bude vyloučen, jak že možná trestní stíhání, doufám, že rybářská stráž má dokumentační kamery a vše je zachyceno. Odebrat rybářský lístek a nikdy již nevydat. Samozřejmě s pokutou a trestem. Jinak nebude klid a ostatní slušní rybáři na to budeme bezmocně koukat. Díky všem. Petrův zdar

 4. Jsou mezi námi i divnější rybáři,pokud je můžeme takto vůbec nazvat. Nedávno se řešilo i na revíru Morava 13 A Hraza ,tento problém .Lovilo se ve svátky na Velikonoce ,tim způsobem že se na břehu postavili stany a lovilo se i po půlnoci.Chytalo se na nástražné rybičky a bylo dost ryb které skončili na jedné hromadě. Také tam zasahovala rybářská stráž a také krajská rybářská stráž z Brna.Odebrali několik rybářských povolenek a dohrání bude následovat.Take v ten čas bylo odebráno na revíru Morava 13 několik povolenek podobně jako na revíru Morava 13 A.

 5. Upozorňuji, že po ponechání dvou kaprů lov nekončí (samozřejmě zapsaných). Je to častý omyl.
  Text v článku:
  “ Tento rybář měl ponechané dva kapry, a přesto pokračoval v rybaření.“

  • Dobrý den, Michale,

   úplně nepochopitelně nám vypadla informace o tom, že daný rybář neměl kapry zapsané.

   Za to se opravdu omlouváme!

   Děkujeme za upozornění!

   Redakce InRybar.cz

 6. Tak ste se zas necim pochlubili,…..
  Neschvaluju ani zaveseneho kapra,ani duchodce bez papiru u vody,ale prijde mi zvlastni jak porad pisete rybarska straz udelala to a ono,ale uz nepisete jak se chovali.Nerikam ze to musi byt tento pripad,ale vsichni vime ze nekteri rybari sou „hovada“ ,ale to bohuzel plati obcas i o tech co je kontroluji!
  Pokud nekam prijdu a nebudu slusnej,tak nemuzu cekat ani slusnou reakci.

  • S tím plně souhlasím, občas mi přijde „blbec“ na kontrolu, stojí a jen čumí, aby pozdravil a představil se je asi nad jeho schopnosti, vždy jsem měl vše v pořádku, ale nechybělo moc, abych mu jednu neplacnul.

  • Hele, taky mám s RS u nás ve Východočeském ÚS špatnou zkušenost (potkáš je u vody jednou za pět let, mezitím se vesele masaří a když náhodou někdo z RS přijde, tak je to nějakej arogantní ředitel zeměkoule co ani neukáže placku, ale zato se hrozně stará, jestli ty máš vše podle RŘ…), ale zrovna u jihočeských revírů jsem nikdy probém s RS neměl… Nevím čím to je, třeba jsem měl štěstí na ty normální chlapy, ale neházel bych všechny do jednoho pytle.

 7. Rybarim druhou sezónu,vždy dodržuji,co je dáno pravidly, včetně sbírání odpadků po ostatních. Kapr pověšený na stromě je zverstvo…občas si rybku odneseme,ale tohle??? A co se týče RS…u nás vždy slušní,zdvorili a příjemní…a pokud má člověk vše v pořádku…chodíme na ryby nejen si užít zábavu,ale také se kochat přírodou a tak by to mělo být…ať si každý zamete před svým prahem… krásný den vám všem a Petrův zdar 😉

 8. No comment dokud v ČR bude v představách společnosti že rybář je ten co jede na kole s živým kaprem v šířce z ryb tak nemá smysl se o tomto bavit. Slušné rybáře umí RS jen lovit za nocky…..

  • Řekl bych, že to samozřejmostí bude 🙂 Jen to nechtěli napsat jako hotovou věc, než to bude vyřešené oficiální cestou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -