Domů Novinky VIDEO: Mladý rybář ulovil obrovského sumce na pískovně nedaleko Prahy! Mrkněte na...

VIDEO: Mladý rybář ulovil obrovského sumce na pískovně nedaleko Prahy! Mrkněte na brutální zdolávačku

- Reklama -

Na českých svazových vodách jsou dravci ještě hájení, přesto některé specializované lokality nabízí rybářům možnost si ulovit životního sumce. Tak jako například pískovna Sumčák, která leží jen kousek od Prahy. Právě zde mladý rybář dokázal ulovit nádherného sumce, který měřil skoro 2 metry délky. Neskutečná ryba! Zdá se, že právě tyto specializované revíry budou pro milovníky sumců zatím jedinou možností, jak si na jaře tyhle krásné ryby zachytat. Zatím se totiž zdá, že do zahraničí se jen tak nevycestuje. Proto není divu, že o chytání sumců na soukromých vodách je takový zájem…

Tohle video nás fakt baví! Je na něm zachycena zdolávačka divokého sumce z pískovny Sumčák, která je domovem těchto obrovských ryb. A tenhle sumík byl fakt hodně divoký, dal mladému rybářovi co proto! Prut nádherně ohnutý, ječící brzda a obrovské kruhy na hladině. Přesto, rybář pod dozorem zkušeného průvodce Hrdobce Sumčího dokázal tohoto velkého dravce úspěšně zdolat. Luxusní sumec! Krásný úlovek!

Rezervace místa: Chcete si zachytat velké sumce u Prahy? Rezervujte si místo!

Někteří rybáři se bojí toho, že kvůli současnému nouzovému stavu nemohou na těchto soukromých lokalitách rybařit. Tak tomu ale není: Rybáři na soukromých lokalitách rybařit mohou, musí ale dodržovat platné bezpečnostní a hygienické předpisy. Jediné omezení se týká ubytování v chatkách, ovšem rybáři se mohou na břehu soukromého revíru ubytovat ve vlastním bivaku, což drtivá většina dělá.

 

Co v Sumčáku žije?

Přes 200 sumců! Přesně tolik vousatých predátorů se nachází pod hladinou malebné pískovny Sumčák, která leží v obci Ostrá nedaleko Prahy. Mít takovou vodu ve svém katastru by si přála snad každá vesnice v Čechách! Hned 70 ryb měří přes 2 metry délky! Mezi nejcennější ryby patří 2 albíni, kteří měří přes 2 metry, anebo sumci, kteří přesahují délku 250 centimetrů. Tohle jsou nádherné ryby, které jen tak nějaký revír nenabídne. A určitě ne v takovém množství! A co víc, revír Sumčák je vyhlášen i díky svým albínům, kterých je – prozatím – neuvěřitelných 46 kusů!

Rezervace místa: Chcete si zachytat velké sumce u Prahy? Rezervujte si místo!

Velkou raritou tohoto revíru je i sumec Mandarin, který je jediný svého druhu v České republice. Rybáři tak mají jedinečnou možnost ulovit zcela unikátní rybu, kterou jinde v české vodě nechytí. Jedná se o sumce, který svým vzhledem připomíná bílého albína, přitom jsou ale na těle sumce i černé fleky, které jsou pro tento druh tolik charakteristické! Nádherná ryba!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Sumčák

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -