skingbranding-banner

Rybářské zprávy: Chytrý pták chytá ryby na pečivo! Podívejte se na zajímavé video!


Na internetu se objevilo zajímavé video, na kterém je zaznamenaný pták, který loví ryby s pomocí pečiva. Povodí Moravy hlásí vysoké návštěvnosti na prohlídkách, které pořádalo při příležitosti Světového dne vody. Ministerstvo dopravy pustilo na Hracholusky motorové lodě. Přes 1000 dobrovolníků uklidí břehy našich toků a dělníci na Plzeňsku nezodpovědnou činností ohrozili zvláště chráněné druhy. Přinášíme vám 5 nejzajímavějších zpráv ze světa rybařiny, které by vám neměly uniknout…

 

Z domova:

pmo_den_otevrenych_dveri_se_na_prehradach_povodi_moravy_s_p_seRekordní návštěvnost: Obrovský zájem z řad veřejnosti zaznamenalo Povodí Moravy při příležitosti Světového dne vody. Vodohospodářský podnik již tradičně otevřel brány svých objektů, a lidé toho patřičně využili. Na přehrady Brno, Bystřička a Opatovice se přijelo podívat až 3000 lidí. „Kvůli obrovskému zájmu jsme prohlídky prodloužili do pozdních odpoledních hodin,“ hodnotí Jan Hodovský, generální ředitel Povodí Moravy. Lidé si tak mohli prohlédnout strojovny, malé vodní elektrárny, a celou řadu dalších zajímavých věcí. Prohlídky byly doplněny odbornými výklady.

Zdroj: pmo.cz

 

Další přehrada. I Hracholusky budou křižovat motorové lodě: Podobně jako na Nových Mlýnech se i na Hracholuskách objeví motorové lodě. Ministerstvo dopravy zrušilo zákaz motorových plavidel na této přehradě. Na Hracholuskách se tak nově mohou plavit malé motorové lodě o výkonu nejvýše 10 kW. Někteří lidé se obávají, že na některých úzkých úsecích přehrady mohou motorové lodě způsobit problémy. Přehrada je totiž oblíbeným místem rybářů, rekreantů nebo potápěčů.

Zdroj: impuls.cz

 

pmo_my_pro_voduPřes 1000 dobrovolníků bude uklízet břehy řek: Úklidové akce, jež organizuje Povodí Moravy, se zúčastní přes 1000 dobrovolníků. První vlna úklidových prací proběhla 28. března. Druhý úklid je naplánovaný na 4. dubna. Úklidová akce s názvem „My pro vodu – voda pro nás“, bude probíhat na 57 místech. Povodí Moravy stále přijímá nové dobrovolníky. Konkrétní informace naleznete na webových stránkách Povodí Moravy (www.pmo.cz).

Zdroj: pmo.cz

 

Nezodpovědní dělníci ohrozili vzácné druhy: Pod mostem na Doubravce na Plzeňsku stavební dělníci čerpali vodu z vodního toku, kterou splachovali nečistoty ze stavby. Znečištěná voda se ale do koryta toku vrátila a proud nečistoty zanesl až do přírodního parku Horní Berounka. Stavební dělníci tak ohrozili několik desítek zvláště chráněných živočichů. Celý případ řešil odbor životního prostředí z plzeňského úřadu. Rozbory nakonec ukázaly, že do vody se dostala látka skládající se z břidlice, což není pro zasažené životní prostředí nijak zvlášť ohrožující.

Zdroj: krimi-plzen.cz

 

Ze zahraničí:

Chytrý pták loví ryby s pomocí pečiva: Na internetu se objevilo velice zajímavé video, na kterém je zaznamenaný chytrý pták, který loví ryby s pomocí pečiva. Pták nejdříve hodí do mělké vody kousek pečiva a číhá na rybičky, které svůdné návnadě nemohou odolat. To, zdali se opeřenému lovci nakonec podaří něco ulovit, uvidíte v přiloženém videu.

Zdroj: YouTube.com

Ilustrační foto: pmo.cz a archiv InRybar.cz

Rubrika: Novinky
Štítky:

Nové články v rubrice

POZOR: Rybáři v Čechách budují speciální hnízda pro tření ryb! Nesmí se u nich chytat!

admin | přečteno: 2255x | 14.04.2021 | 1 komentář

U zpráv o nasazování nových ryb do svazových revírů se …

Bohumil Kuna pod palbou kritiky: „Přebaluješ boilies z Decathlonu!“ Známý rybář ale kritiky setřel!

admin | přečteno: 8103x | 13.04.2021 | 1 komentář

Rybář Bohumil Kuna má od začátku aktuální rybářské sezóny pořádně …

Masakr! Rybářská stráž chytila rybáře s 5 kapry ve vezírku! Kdy tohle skončí?

admin | přečteno: 22631x | 12.04.2021 | 44 komentářů

Rybářská sezóna se teprve rozjíždí, ale rybářská stráž má už …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.