skingbranding-banner

Rybářské zprávy: Hasiči chytali na Jizeře auto


Hasiči na Jizeře chytali plující auto. Rybáři bojují proti kormoránům s pomocí děl. Smrtící odpad zabil ryby na Jihlavsku. Nová vyhláška ministerstva dopravy zakazující motorové lodě na Vranově způsobila pořádný zmatek. A ve Francii chytili gigantického kapra s váhou přes 40 kilogramů. Přinášíme vám 5 nejzajímavějších zpráv ze světa rybařiny, které by vám rozhodně neměly uniknout.

 

Z domova:

Rybáři bojují s kormorány. Používají proti nim děla: Rybáři na Cekovském a Kařezském rybníku bojují s rybožravými kormorány poněkud netypickým způsobem. Při ochraně ryb používají speciální plynová děla. Princip těchto děl spočívá v tom, že tyto přístroje vydávají rány, které plaší krmící se ptáky. Rybáři se k ochraně svých rybníků rozhodli proto, že kormoráni působili na jejich obsádkách stotisícové škody. To, zdali pořízení těchto děl bylo výhodné nebo nevýhodné, ukážou až výlovy.

Zdroj: denik.cz

 

Plující auto na Jizeře: Kuriózní zásah zažili policisté a hasiči z Trutnova a Liberce – na řece Jizeře totiž plulo opuštěné auto. Hasiči nejdříve navijákem přitáhli vozidlo ke břehu řeky, a poté pod ním potápěči upevnili pevná nosná lana. Následně už stačilo pouze jeřábem dostat auto z vody. Policie zatím neví, jak se vozidlo do řeky dostalo. Vozidlo zmizelo z obce Přepeře na Trutnovsku.

Zdroj: idnes.cz

 

Z farmy vytekl smrtící odpad: Ekologická havárie zasáhla řeku Kamenici nedaleko Jihlavy, kterou při ní dokonce zahalila i bílá pěna. Při havárii vytekl z velkovýkrmny prasat fekální odpad. Ten následně usmrtil ryby, ale například i žáby. Ze zasažené řeky Jihlavy odebrali vzorky vody pracovníci České inspekce životního prostředí. Případ řeší i policisté.

Zdroj: ČT

 

Nová vyhláška ministerstva dopravy zakazuje motorové lodě na Vranově: Podle mluvčí Vodárenské akciové společnosti Ivy Šebkové platí zákaz motorových lodí na Vranově. Tento zákaz prý plyne z nové vyhlášky ministerstva dopravy. Podle Ivy Šebkové stojí proti motorovým lodím podmínky pro ochranná pásma, které jednoduše zakazují motorové lodě na Vranově. Podle majitelů motorových lodí ale tento zákaz není platný. A na jejich stranu se přidávají i právníci. Vyhláška z dílny ministerstva dopravy tedy zřejmě není kvalitně zpracovaná, protože způsobila pořádný zmatek.

Zdroj: denik.cz

 

Ze zahraničí:

Rekordní kapr z Francie: V pátek náš magazín informoval o gigantickém úlovku kapra z Francie. Ryba vážila neuvěřitelných 43, 3 kilogramů. Fotografie nádherného lysce okamžitě obletěly rybářská média. A není divu! Jde o skutečně monstrózní rybu. Více se o tomto úlovku dočtete ZDE.

FOTO na titulní straně: HZS Libereckého kraje

Rubrika: Novinky
Štítky:

Nové články v rubrice

POZOR: Rybáři v Čechách budují speciální hnízda pro tření ryb! Nesmí se u nich chytat!

admin | přečteno: 2308x | 14.04.2021 | 1 komentář

U zpráv o nasazování nových ryb do svazových revírů se …

Bohumil Kuna pod palbou kritiky: „Přebaluješ boilies z Decathlonu!“ Známý rybář ale kritiky setřel!

admin | přečteno: 8121x | 13.04.2021 | 1 komentář

Rybář Bohumil Kuna má od začátku aktuální rybářské sezóny pořádně …

Masakr! Rybářská stráž chytila rybáře s 5 kapry ve vezírku! Kdy tohle skončí?

admin | přečteno: 22665x | 12.04.2021 | 44 komentářů

Rybářská sezóna se teprve rozjíždí, ale rybářská stráž má už …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.