Domů Novinky Rybářské zprávy: Rybář ulovil nádherného lína. Ryba vážila přes 4 kilogramy!

Rybářské zprávy: Rybář ulovil nádherného lína. Ryba vážila přes 4 kilogramy!

- Reklama -

Český rybářský internet obdivuje obrovského lína. Dánský rybář ulovil kapitálního mečouna. Smutná zpráva přišla z Vranovské přehrady, ve které uhynuly tisíce ryb kvůli nedostatku kyslíku. Velká voda trápí jih Moravy a čeští reprezentanti v rybolovné technice dobyli mistrovství světa. Přinášíme 5 nejzajímavějších zpráv ze světa rybařiny, které by vám neměly uniknout.

 

Z domova:

Rybí katastrofa na Vranově: 700 kilogramů rybích mršin vyplavila Vranovská přehrada. Mezi mrtvými rybami nacházeli pracovníci povodí Moravy a členové MRS nejvíce candáty a okouny. Z přehrady byly odebrány vzorky, aby se zjistila příčina tohoto hromadného úhynu ryb, a popřípadě se vyloučilo cizí zavinění nebo virové onemocnění ryb. O několik dní později tisková mluvčí Povodí Moravy Gabriela Tomíčková sdělila, že za úhynem ryb nestojí virové onemocnění, ale nedostatek kyslíku v přehradě.

ÚHYN RYB NA VRANOVĚ

Zdroj: pmo.cz a nase-voda.cz

FOTO: pmo.cz

 

Češi ovládli mistrovství světa v rybolovné technice: Mistrovství světa v rybolovné technice se konalo v Polsku na začátku září. Obě naše družstva, tedy mužů i žen, ovládly celkové hodnocení šampionátu, a závodníci si tak odvezli nejcennější kovy. V jednotlivcích zazářila Kateřina Marková, která v sedmiboji získala zlatou medaili, a dále pak brala ještě stříbro v pětiboji. V mužské části mistrovství exceloval Karel Kobliha, který ovládl devítiboj, a získal tak mistrovský titul, a následně v sedmiboji a pětiboji vybojoval stříbrné medaile. Naše výprava nakonec na šampionátu získala 21 medailí! Děkujeme a všem reprezentantům gratulujeme!

Zdroj: rybsvaz.cz

 

Velká voda na jihu Moravy: Prudké lijáky způsobili problémy na Břeclavsku a Znojemsku. Na Znojemsku dělá tamním obyvatelům největší starosti řeka Jevišovka. Velké přehrady v kraji, Nové Mlýny a Vranov, intenzivně odpouštějí vodu. Na Břeclavsku došlo vlivem silných dešťů dokonce i k sesuvu půdy, který v rybářském kempu poškodil dva obytné karavany.

Zdroj: novinky.cz

 

Ze světa:

Půltunový mečoun: Opravdu kapitální úlovek se povedl dánskému rybáři, který chytal u Azorských ostrovů. Na svou nástrahu ulovil mečouna o váze 488 kilogramů. Rybář mečouna zdolával přibližně tři hodiny.

Zdroj: novinky.cz

 

Kapitální lín: Na českém rybářském internetu se nedávno objevila nádherná fotografie, na které je zachycený obrovský lín. Ryba podle lovce vážila přes 4 kilogramy! A pochyby nejsou na místě. Lín je opravdu obrovský. Navíc, ryba vypadá zdravě, takže zážitek ze zachyceného úlovku je o to větší. Proto není divu, že fotka na sociálních sítích sbírá lajky jako na běžícím páse. Nezbývá než lovci pogratulovat! Na fotografii kapitálního lína se můžete podívat ZDE.

Zdroj: facebook.com

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -