Domů Novinky Rybářské zprávy: Padl nový rekord! Rybář chytil amura o váze 41 kilogramů!

Rybářské zprávy: Padl nový rekord! Rybář chytil amura o váze 41 kilogramů!

- Reklama -

Rybář ve Francii ulovil nádherného rekordního amura o váze 41 kilogramů. Na řece Labi ulovil rybář tři kapitální ryby za velice krátkou dobu. V Karlovarském kraji z neznámých důvodů uhynuli pstruzi. Výzkumníci provedli zajímavý experiment, kdy rybám podávali léky a norští lososi nesmí do Ruska. Přinášíme 5 nejzajímavějších zpráv ze světa rybařiny, které by vám neměly uniknout.

 

 

 

Z domova:

Giganti z Labe: Dvoumetrový sumec, přes jeden metr dlouhý amur, a kapr o váze 17 kilogramů. Takto obdivuhodný úlovek se podařil rybářovi za jednu jedinou vycházku na řece Labi. Rybář všechny kapitální ryby vrátil vodě. Na fotografie ryb se můžete podívat na přiloženém odkazu.

Zdroj: http://www.denik.cz/ustecky-kraj/obrazem-z-labe-rybar-za-vecer-vytahl-tri-obry-20140811-hutk.html

 

Podivuhodný úhyn ryb: Na soutoku Ohře a Lomnického potoka v Karlovarském kraji plavaly desítky pstruhů s popálenými žábrami. Podezření z úniku nebezpečných látek padalo na Karlovarské minerální vody, které v blízkosti mají stáčírnu. To ale podnik odmítl s tím argumentem, že v době úhynu byla výroba mimo provoz, a ve firmě neprobíhaly ani žádné čistící práce.

Zdroj: nase-voda.cz

 

Zajímavý experiment: Zajímavý výzkum provedli výzkumníci při pokusu zjistit, jak působí léčiva na ryby. Do nádoby s okouními jikrami přidávali lék oxazepam, který se využívá pro léčbu úzkosti a nespavosti. Po vylíhnutí plůdku výzkumníci sledovali dopady léku na mladé ryby. A zjistili zajímavou věc. Rybám lék nijak neublížil. Naopak, snížil úmrtnost malých rybek, které byly aktivnější a měly větší chuť k jídlu. Tento experiment značně narušil pevnost toho mínění, že léky ve vodě rybám škodí. U některých to zřejmě neplatí.

Zdroj: osel.cz

 

Ze světa:

Protiruské sankce zasáhly norské chovatele ryb: I když Norsko není členem EU, tak přesto se připojilo k protiruským sankcím. Jejich dopad ovšem pocítila už i norská strana. Například akcie norských chovatelů lososů výrazně klesly na akciové burze v Oslu. Rusko je totiž velice významným spotřebitelem norských rybích produktů.

Zdroj: nase-voda.cz

 

Rekordní amur: Francouzský rekord amura padl. Nový rekord totiž ustanovil rybář s neuvěřitelným úlovkem. Chytil amura o váze neskutečných 41 kilogramů. Na impozantní rybu se můžete podívat ZDE a ZDE.

Zdroj: Fisherman Holiday Deutsch

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -