DomůNovinkyRybářské zprávy: Razie na Nových Mlýnech. Buldozery srovnají černé stavby se zemí

Rybářské zprávy: Razie na Nových Mlýnech. Buldozery srovnají černé stavby se zemí

- Reklama -

Rybářsky oblíbenou tuzemskou nádrž trápí černé stavby. Tlumačovský rybník zasáhl hromadný úhyn ryb. Na Vltavě proběhnou v pondělí záchranné práce. Světový fond pro ochranu přírody přišel s velmi znepokojivou zprávou a u břehů Kostariky potápěči vyprostili obrovského rejnoka z rybářské sítě. Přinášíme vám 5 nejzajímavějších zpráv ze světa rybařiny, které by vám neměly uniknout.

 

Z domova:

Zachraňme škeble! Hladina Vltavy v Praze půjde kvůli stavebním úpravám Trojského jezu dolů. To může velice negativně zasáhnout tamní populaci škeblí říčních, které na takto rychlou změnu nedokážou včas zareagovat. Tudíž jim v nejhorším případě hrozí i úmrtí. Proto Český svaz ochránců přírody organizuje záchrannou akci. Pomoci může kdokoliv! Stačí si vzít jenom holínky, staré oblečení, nádobu na přenášení škeblí a svačinu. Záchranná akce bude probíhat v pondělí 6. 10. od 9 hodin v úseku od Štvanice po Trojský jez. Přijďte pomoci! To, že tato akce má smysl, dokazuje i podobný případ z roku 2009, kdy lidé pomohli zachránit 10 tisíc škeblí!

Zdroj: ekolist.cz

 

Hromadný úhyn ryb v Tlumačově: Na hladině rybníku v Tlumačově se objevily desítky leklých ryb. Ryby před uhynutím ve vodě zběsile plavaly a skákaly nad hladinu. Z nádrže byly odebrány vzorky vody a příčina úhynu se zjišťuje. Je možné, že úhyn ryb způsobila nebezpečná látka, která se do rybníka dostala kanalizací. Úhyn prověřují i policisté z Domažlic.

Zdroj: denik.cz

 

ČTĚTE TAKÉ: Italský rybář chytil sumce o váze 120 kilogramů!

 

Nové Mlýny trápí černé stavby: Není tomu tak dávno, co se u nádrže Nové Mlýny sesunul svah. Obrovské množství zeminy následně zdemolovalo v rybářském kempu několik karavanů. Nešťastná událost měla na svědomí i jedno zranění. Při odstraňování škod se zjistilo, že se v kempu nachází asi čtyři desítky černých staveb. Vlastníci staveb tak dostali ultimátum. Buď stavby zmizí, anebo je buldozery zdemolují. Toto ovšem není jediný případ, kdy se na březích Nových Mlýnů řeší černé stavby. Okolo nádrží jich má být až 700!

Zdroj: ČT

krajina

 

Ze světa:

Zvířecí říše se ztenčila na polovinu: Světový fond na ochranu přírody (WWF) přišel se znepokojující zprávou. Z jejího závěru vyplývá, že za posledních čtyřicet let se na naší planetě snížily stavy ryb, plazů, savců, ptáků a obojživelníků o polovinu. A navíc se tento velice negativní úbytek zrychluje. Velký podíl na tomto děsivém trendu mají pochopitelně lidé, kteří ničením životního prostředí, lovem a rybolovem zahubili velké množství živočichů.

Zdroj: novinky.cz

 

Potápěči zachránili obrovského rejnoka: Gigantický rejnok se u břehů Kostariky zamotal do rybářské sítě. Z ní ho vysvobodili až potápěči. Ryba kolem nich kroužila asi půl hodiny, a potápěči tak měli dostatek času na úspěšnou záchrannou akci. Podívejte se na video ze záchranné akce ZDE! Manta obrovská je paryba, která dorůstá do délky až 5 metrů, přičemž její rozpětí ploutví může měřit až 7 metrů. Dožívá se přibližně 20 let.

Zdroj: novinky.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -