DomůNovinkyVIDEO: Italský rybář chytil sumce o váze 120 kilogramů!

VIDEO: Italský rybář chytil sumce o váze 120 kilogramů!

- Reklama -

Italský rybář Dino Ferrari při své výpravě za sumci vytáhl rybu svých snů! Na řece Pád ulovil obrovského sumce, který svou délkou i hmotností přesáhl magické hranice. Ryba měřila neuvěřitelných 260 centimetrů a její váha atakovala hranici 120 kilogramů! 

O gigantických rozměrech ulovené ryby není pochyb. Na fotografiích, které obletěly rybářské servery, jde vidět nádherně stavěný dravec, který vypadá, že je v úžasné kondici. Na rybě nejsou vidět nejmenší známky poranění či nějaké nemoci. A proto šance na jeho další spokojený růst nadále žije, protože Dino Ferrari tuto majestátnou rybu vrátil zpátky do její domoviny.

 

Řeka Pád: Domovina gigantických sumců

Řeka Pád, na které byl tento sumec ulovený, patří k největším evropským veletokům. Její délka přes 650 kilometrů s rozlohou okolo 75 000 kilometrů čtverečných skrývá nejedno rybí tajemství. V minulosti na této řece rybáři vytáhli hned několik sumců, kteří atakovali magickou váhovou hranici 100 kilogramů. A teď hlubiny této majestátné italské řeky vydaly další rybu nevídaných rozměrů!

Tento italský veletok je známý svými nevyzpytatelnými podmínkami. V řece mnohdy plave nespočet velkých pevných částic, které značně znepříjemňují celý lov. Jejich počet se odhaduje až na 15 megatun (milionů tun)! Navíc v řece poměrně rychle může klesat nebo stoupat vodní hladina. Řeka Pád pramení v Alpách a ústí do Jaderského moře na východě Itálie, kde řeka vytváří okolo 1500 kilometrů čtverečných rozlehlou bažinatou deltu. Delta se každým rokem zvětšuje přibližně o 60 hektarů.

 

Světový rekord nepřekonán

I přesto, že tato fascinující ryba vážila okolo 120 kilogramů, světový rekord zůstává nadále nepokořen. V roce 2011 právě na řece Pád ulovil rybář sumce o váze 135 kilogramů. Světový rekord tak nadále drží maďarský rybář s tímto neuvěřitelným sumcem, kterého chytil na začátku března roku 2011.

I když sumec od Dina Ferrariho nepřepsal tabulky rekordů, netřeba smutnit. Jeho úlovek si zaslouží dalekosáhlý obdiv. Tyto rekordní údaje ulovených ryb v Itálii ale vyvolávají další otázky. Je italská řeka Pád tou nejlepší vodou pro lov gigantických sumců? Zatím to tak vypadá.

Ovšem počkejme si, až se odvážní sumcaři se svým špičkovým vybavením vydají na další evropské veletoky, mezi které můžeme zařadit ruskou Volhu nebo ukrajinský Dněstr, anebo na tajemná jezera v Bulharsku či v Řecku. Odtud pocházejí velmi vzrušující záznamy o gigantických sumcích, které ale nejsou doloženy jakýmkoliv obrazovým materiálem.  Do té chvíle ale třeba zase překvapí nevyzpytatelná řeka Pád dalším gigantickým sumcem.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -