Domů Novinky Rybářské zprávy: Řidič se s automobilem pokoušel přejet jez. Nepovedlo se mu...

Rybářské zprávy: Řidič se s automobilem pokoušel přejet jez. Nepovedlo se mu to

- Reklama -

Kuriózní nehoda se stala na řece Volyňce na Strakonicku. V Austrálii proběhla rybí operace, která měla šťastný konec. Češi mají nejraději pstruhy. KRNAP chce podpořit populaci vranek a čeští geologové hlásí z Antarktidy vzácný objev. Přinášíme 5 nejzajímavější zpráv ze světa rybařiny, které by vám neměly uniknout.

 

Z domova:  

Kuriózní havárie: Neznámý řidič se snažil v automobilu přejet přes jez na řece Volyňce na Strakonicku. To se mu ale nepovedlo a s autem nakonec havaroval. Vozidlo vytáhli z říčního proudu až hasiči s pomocí jeřábu. Při autonehodě se do řeky nedostaly žádné nebezpečné látky.

FOTOGALERIE

Zdroj a foto: HZS, Jihočeského kraje

 

Národní ryba? Pstruh: Podle zajímavého průzkumu, který má „na svědomí“ Rybářství Kolář, mají Češi na jídelním stole nejraději pstruha. Pstruh ve výsledcích průzkumu jasně dominoval, a přeskočil i naši „národní rybu“ – kapra.

Zdroj: nase-voda.cz

 

KRNAP podporuje vranky: V Krkonoších by měly z tamních říček zmizet některé migrační bariéry. KRNAP chce tímto zásahem podpořit populaci vranek.  V některých částech zase dojde ke stavebním úpravám, které usnadní rybám jejich migraci. Vybudovány budou například kamenné skluzy, díky kterým mohou vranky, ale i další ryby, snadněji překonat migrační bariéry.

Zdroj: nase-voda.cz

 

Ze světa:

Rybí operace: Neobvyklá operace akvarijní rybky proběhla v Austrálii. Tamní veterinář při operaci vyjmul rybce nádor z hlavy. Ryba byla při operaci pod anestezií a v tlamě měla hadičku, která do jejího těla dodávala kyslík. Rybička měla po operaci 4 stehy. Operace stála přibližně 4000 korun. Na fotografii z operace se můžete podívat ZDE.

Zdroj: aktuálne.cz

 

Vzácný objev: Unikátní objevy hlásí čeští geologové z Antarktického poloostrova. V tamní nehostinné krajině nalezli jedinečné části zkamenělých živočichů a rostlin. K nejvýznamnějším objevům patří kosterní pozůstatky z vodního ještěra plesiosaura. Tito obrovští mořští plazi dosahovali délky až 15 metrů.

Zdroj: nase-voda.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -