DomůNovinkyRybářské zprávy: Rybář Vágner bude podnikat. Na provoz nového podniku sehnal 200...

Rybářské zprávy: Rybář Vágner bude podnikat. Na provoz nového podniku sehnal 200 milionů

- Reklama -

Nejznámější český rybář Jakub Vágner chce podnikat v rybaření. Na Plzeňsku přibývá vyder. Už je známý termín výlovu Rožmberka. Server nase-voda.cz zveřejnil přehlednou tabulku výlovů známých rybníků a magazín InRybar.cz spustil zbrusu nový seriál o rybách. Přinášíme vás 5 nejzajímavějších zpráv ze světa rybařiny, které by vám neměly uniknout!

 

Známý rybář Jakub Vágner se pouští do podnikání: Jakub Vágner Rybářství. Takhle se bude jmenovat firma známého rybáře Jakuba Vágnera a finančníka Roberta Schönfelda. Tito dva muži spojily své síly a chtějí vytvořit rozsáhlý rybářský podnik, k čemuž má pomoci i investice ve výši 200 milionů korun. Jedna část podniku se bude zaměřovat na komerční prodej ryb, ta druhá pak na sportovní rybolov, obchody a tvorbu časopisu Kapr. Vágner se Schönfeldem mají už nyní pro své podnikání k dispozici přes 20 vodních ploch na Příbramsku o přibližné výměře 100 hektarů.

Zdroj: ekonomika.idnes.cz

 

Nový seriál na InRybar.cz: Rybářský magazín InRybar.cz spustil pro své návštěvníky nový seriál, který se jmenuje V říši ryb. V tomto video-seriálu mohou návštěvníci webu InRybar.cz vidět ryby v jejich přirozeném prostředí. Diváci tak mají jedinečnou možnost pozorovat ryby pod hladinou a zjistit, jak se chovají při nejrůznějších situacích. První díl nabízí pohled na krmné místo, na které připluje hejno ryb. Druhý díl seriálu se momentálně natáčí a na webu InRybar.cz vyjde v co nejbližší možné době.

První díl:

 

Vyder a bobrů přibývá: Plzeňští ochránci přírody připustili, že se bobři a vydry vyskytují už i v těch oblastech, kde v minulosti nežili. A ani samotná Plzeň není výjimkou, i v tomto městě zmíněná zvířata pobývají. Rybáři jistě nebudou mít radost ani z toho tvrzení, že ochranáři hlásí výskyt vyder už ze všech větších toků Plzeňska. Tento nárůst predátorů znamená jediné – zvyšování škod na rybách a výrazné poškozování jejich populací. Jakýkoliv pokus o regulaci vyder je nereálný, tato zvířata jsou chráněná zákonem.

Zdroj: ekolist.cz

 

Výlov Rožmberka: Výlov na jihočeském rybníku Rožmberku je letos naplánovaný na 10. – 12. října. Tento tradiční výlov každoročně láká celé davy zvědavců, jen minulý rok jich na výlov našeho největšího rybníka přišlo okolo 30 tisíc. A není se čemu divit. Hladina Rožmberka zabírá plochu přes 450 hektarů!

Zdroj: trebonsko.cz

 

Výlovy známých rybníků přehledně: Portál o vodě nase-voda.cz zveřejnil velice zajímavou a nádherně přehlednou tabulku, ve které čtenáři naleznou přehledně seřazené termíny výlovů rybníků. Databáze termínů je velice obsáhlá, ale díky velké přehlednosti každý čtenář rychle nalezne to, co hledá. Už víte, kdy se loví právě Váš rybník? Ne? Podívejte se na přiložený odkaz!

Zdroj: http://www.nase-voda.cz/podzimni-vylovy-rybniku-2014-aktualizovano-2/

Úvodní FOTO: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -